Jak se chránit před teplem a sluncem? 3 chytré technologie značky Columbia, se kterými budou letní vedra snesitelnější

Zpět

Milujete léto, ale horka a silné slunce nemusíte? Vyzrajte na vysoké teploty a spalující sluneční paprsky s chytrými technologiemi od Columbia. OMNI-FREEZE® ZERO vás ochladí, OMNI-SHADE™ ochrání před škodlivým zářením a OMNI-WICK® vás rychleji zbaví potu. Ať už se chystáte na dovolenou v zahraničí, nebo na letní turistiku u nás, oblečení Columbia by vám v šatníku nemělo chybět.  

omni

Potem aktivované chlazení OMNI-FREEZE® ZERO

OMNI FREEZE® ZERO je revoluční chladicí technologie, jejíž chladivý efekt je aktivován kontaktem s tělesným potem a dokáže tak vaše tělo zchladit v momentě, kdy to nejvíce potřebujete. Do textilního materiálu jsou začleněny drobné kroužky, v nichž se těsně u pokožky soustřeďuje chladicí polymer. V okamžiku, kdy se začnete potit, kroužky na vnitřní straně materiálu pot nasají a jako drobné krystalky ledu vám dávají pocit jemného chlazení, čímž dlouhodobě ulevují od přehřátí, zpříjemňují náročné aktivity ve vysokých teplotách a pomáhají vám podat lepší výkon.

omni-freeze-funktionsbekleidung
triko Columbia
overal Columbia
triko Columbia
tílko Columbia

Ochrana před paprsky OMNI-SHADE™

Hledáte oblečení, které vás ochrání před škodlivým ultrafialovým zářením? I s tím si Columbia poradí. Hustě tkaná vlákna s příměsí keramických částic brání pokožku před škodlivým UVA a UVB zářením. Tato ochrana snižuje riziko popálení pokožky a z dlouhodobého hlediska snižuje riziko rakoviny kůže. Columbia se pyšní jako první pečetí od Nadace proti rakovině kůže. 

K dostání je oblečení se třemi stupni ochrany OMNI-SHADE™: UPF 30, UPF 40 a UPF 50+. Například UPF 50 propustí pouze 1/50 záření do kůže a tudíž zachytí 98 % UVB záření. Nabídka produktů je široká, od kalhot až po košile, a vyrábí se především ve světlých barvách, aby sluneční paprsky příliš nepřitahovaly. Velkou výhodou je, že technologie funguje po celou dobu životnosti produktu, nijak se nepoškodí praním. 

šaty Columbia
klobouk Columbia
košile Columbia
kraťasy Columbia
omni shade

OMNI-WICK®

Technologie OMNI-WICK® je synonymem pro dokonalé odpařování vlhkosti z povrchu těla. Pomáhá vám zachovávat optimální tělesnou teplotu a udrží vás v suchu, ať už cestujete, jdete do práce nebo zdoláváte sportovní výzvu. Vlákna látky rychle absorbují vlhkost a odvádí ji od těla k povrchu tkaniny, kde se následné rychle odpařuje. Nechybí antibakteriální úprava, abyste nemuseli daný kousek oblečení kvůli zápachu pokaždé prát.

omni_wick
tričko Columbia
triko Columbia
mikina Columbia
mikina Columbia

Další články ze světa sportovního vybavení

recenze trailruningových holí Leki

Recenze: Ultratrailové hole z karbonu Leki FX.ONE Superlite v kopcích ušetří každý gram

Běháte traily a řešíte každý gram? Chcete potrénovat kopce a nenadřít se? Pak jsou tyto trailrunningové hole Leki Ultratrail FX.One Superlite přesně pro vás! Když na trase dojde na prudší stoupání, hole jsou velmi užitečným pomocníkem. Umožní zapojení vrchní části těla a přenesení síly z ní do odrazu. Nohy si naopak trochu odpočinou. Jaké mají […]

Náhledový obrázek SLAB Genesis

Recenze: S/LAB Genesis je stabilní výkonnostní model pro závod v trailovém běhu i v canicrossu

Salomon S/LAB Genesis jsou lehké závodní běžecké boty s propracovanou podrážkou, které vás podrží na písku, v blátě i na tvrdších površích. Náš tester Lubomír, který se věnuje canicrossu, tedy běhu se psy, je vyzkoušel jak při závodech, tak v tréninku. Jak s nimi byl spokojený běžec, který od bot očekává stabilitu v terénu a […]

Historie značky Osprey

Příběhy značek: Osprey, jeden z největších světových výrobců batohů, slaví 50 let na trhu

Od začátku sázela značka Osprey na poctivou výrobu, nejvyšší kvalitu a šetrnost k přírodě. A vyplatilo se! Osprey patří k největším výrobcům batohů, krosen a dalších zavazadel na světě. Pokud chcete skvěle padnoucí batoh na turistiku, kolo nebo cestování, který vydrží pěknou řádku let, s Osprey určitě neprohloupíte. Letos slaví značka 50leté výročí na trhu, […]