Jak se chránit před teplem a sluncem? 3 chytré technologie značky Columbia, se kterými budou letní vedra snesitelnější

Zpět

Milujete léto, ale horka a silné slunce nemusíte? Vyzrajte na vysoké teploty a spalující sluneční paprsky s chytrými technologiemi od Columbia. OMNI-FREEZE® ZERO vás ochladí, OMNI-SHADE™ ochrání před škodlivým zářením a OMNI-WICK® vás rychleji zbaví potu. Ať už se chystáte na dovolenou v zahraničí, nebo na letní turistiku u nás, oblečení Columbia by vám v šatníku nemělo chybět.  

omni

Potem aktivované chlazení OMNI-FREEZE® ZERO

OMNI FREEZE® ZERO je revoluční chladicí technologie, jejíž chladivý efekt je aktivován kontaktem s tělesným potem a dokáže tak vaše tělo zchladit v momentě, kdy to nejvíce potřebujete. Do textilního materiálu jsou začleněny drobné kroužky, v nichž se těsně u pokožky soustřeďuje chladicí polymer. V okamžiku, kdy se začnete potit, kroužky na vnitřní straně materiálu pot nasají a jako drobné krystalky ledu vám dávají pocit jemného chlazení, čímž dlouhodobě ulevují od přehřátí, zpříjemňují náročné aktivity ve vysokých teplotách a pomáhají vám podat lepší výkon.

omni-freeze-funktionsbekleidung
triko Columbia
overal Columbia
triko Columbia
tílko Columbia

Ochrana před paprsky OMNI-SHADE™

Hledáte oblečení, které vás ochrání před škodlivým ultrafialovým zářením? I s tím si Columbia poradí. Hustě tkaná vlákna s příměsí keramických částic brání pokožku před škodlivým UVA a UVB zářením. Tato ochrana snižuje riziko popálení pokožky a z dlouhodobého hlediska snižuje riziko rakoviny kůže. Columbia se pyšní jako první pečetí od Nadace proti rakovině kůže. 

K dostání je oblečení se třemi stupni ochrany OMNI-SHADE™: UPF 30, UPF 40 a UPF 50+. Například UPF 50 propustí pouze 1/50 záření do kůže a tudíž zachytí 98 % UVB záření. Nabídka produktů je široká, od kalhot až po košile, a vyrábí se především ve světlých barvách, aby sluneční paprsky příliš nepřitahovaly. Velkou výhodou je, že technologie funguje po celou dobu životnosti produktu, nijak se nepoškodí praním. 

šaty Columbia
klobouk Columbia
košile Columbia
kraťasy Columbia
omni shade

OMNI-WICK®

Technologie OMNI-WICK® je synonymem pro dokonalé odpařování vlhkosti z povrchu těla. Pomáhá vám zachovávat optimální tělesnou teplotu a udrží vás v suchu, ať už cestujete, jdete do práce nebo zdoláváte sportovní výzvu. Vlákna látky rychle absorbují vlhkost a odvádí ji od těla k povrchu tkaniny, kde se následné rychle odpařuje. Nechybí antibakteriální úprava, abyste nemuseli daný kousek oblečení kvůli zápachu pokaždé prát.

omni_wick
tričko Columbia
triko Columbia
mikina Columbia
mikina Columbia

Další články ze světa sportovního vybavení

recenze běžeckých bot Brooks Ghost 15

Recenze: Legenda v silničním běhu Brooks Ghost 15 je pohodlná na první obutí a poradí si i s městským trailem

Silnička, která si hravě poradí s nejistými kroky začátečníka i ambicemi ostříleného běžce. Bota, kterou obujete, zavážete a můžete běžet, jak dlouho budete chtít. Vydejte se po silnici, vběhnete na lesní cestu, louku a zas zpět na asfalt. Žádný problém. Přesně tohle splňují silniční boty americké značky Brooks Ghost 15. Model, který za nenápadným vzhledem […]

recenze Salomon Thundercross

Recenze: Rychlost, stabilita a pohodlí s novinkou Salomon Thundercross na 175km treku kolem Mont Blanc

Salomon přišel s novinkou Thundercross a naše ambasadorka Veronika je hned vzala na testovací  „procházku“ kolem Mont Blancu. Thundercross jsou sice trailové boty, ale přesně odpovídaly Veroničině představě ideálního obutí pro TMB – stabilita, prodyšnost a nízká hmotnost. Co na ně po 175 km říká? Jak se jí na vysněném treku osvědčily? Před TMB jsem […]

recenze Merrrell Moab 3

Recenze: Nepromokavé Merrell Moab 3 GTX jsou spolehlivým outdoorovým parťákem do každého počasí

Někdy i procházka s dětmi může být pořádnou výzvou. Zdolávání prudkých kopců s kočárkem, kilometrů v mokré trávě za jakéhokoli počasí, to už si zaslouží pořádnou turistickou obuv. Model Merrell Moab 3 GTX si umí poradit v každé situaci. Otestoval jej pro nás akční manželský pár, který vyhrál boty v soutěži. Splnily Merelky všechna jejich […]