Jak se chránit před teplem a sluncem? 3 chytré technologie značky Columbia, se kterými budou letní vedra snesitelnější

Zpět

Milujete léto, ale horka a silné slunce nemusíte? Vyzrajte na vysoké teploty a spalující sluneční paprsky s chytrými technologiemi od Columbia. OMNI-FREEZE® ZERO vás ochladí, OMNI-SHADE™ ochrání před škodlivým zářením a OMNI-WICK® vás rychleji zbaví potu. Ať už se chystáte na dovolenou v zahraničí, nebo na letní turistiku u nás, oblečení Columbia by vám v šatníku nemělo chybět.  

omni

Potem aktivované chlazení OMNI-FREEZE® ZERO

OMNI FREEZE® ZERO je revoluční chladicí technologie, jejíž chladivý efekt je aktivován kontaktem s tělesným potem a dokáže tak vaše tělo zchladit v momentě, kdy to nejvíce potřebujete. Do textilního materiálu jsou začleněny drobné kroužky, v nichž se těsně u pokožky soustřeďuje chladicí polymer. V okamžiku, kdy se začnete potit, kroužky na vnitřní straně materiálu pot nasají a jako drobné krystalky ledu vám dávají pocit jemného chlazení, čímž dlouhodobě ulevují od přehřátí, zpříjemňují náročné aktivity ve vysokých teplotách a pomáhají vám podat lepší výkon.

omni-freeze-funktionsbekleidung
triko Columbia
overal Columbia
triko Columbia
tílko Columbia

Ochrana před paprsky OMNI-SHADE™

Hledáte oblečení, které vás ochrání před škodlivým ultrafialovým zářením? I s tím si Columbia poradí. Hustě tkaná vlákna s příměsí keramických částic brání pokožku před škodlivým UVA a UVB zářením. Tato ochrana snižuje riziko popálení pokožky a z dlouhodobého hlediska snižuje riziko rakoviny kůže. Columbia se pyšní jako první pečetí od Nadace proti rakovině kůže. 

K dostání je oblečení se třemi stupni ochrany OMNI-SHADE™: UPF 30, UPF 40 a UPF 50+. Například UPF 50 propustí pouze 1/50 záření do kůže a tudíž zachytí 98 % UVB záření. Nabídka produktů je široká, od kalhot až po košile, a vyrábí se především ve světlých barvách, aby sluneční paprsky příliš nepřitahovaly. Velkou výhodou je, že technologie funguje po celou dobu životnosti produktu, nijak se nepoškodí praním. 

šaty Columbia
klobouk Columbia
košile Columbia
kraťasy Columbia
omni shade

OMNI-WICK®

Technologie OMNI-WICK® je synonymem pro dokonalé odpařování vlhkosti z povrchu těla. Pomáhá vám zachovávat optimální tělesnou teplotu a udrží vás v suchu, ať už cestujete, jdete do práce nebo zdoláváte sportovní výzvu. Vlákna látky rychle absorbují vlhkost a odvádí ji od těla k povrchu tkaniny, kde se následné rychle odpařuje. Nechybí antibakteriální úprava, abyste nemuseli daný kousek oblečení kvůli zápachu pokaždé prát.

omni_wick
tričko Columbia
triko Columbia
mikina Columbia
mikina Columbia

Další články ze světa sportovního vybavení

Asics Novablast 4

Recenze: Novinka Asics Novablast 4 je dokonale propracovaná, lehká a tlumená silnička pro krátké i delší trasy

Novablast 4 od japonské značky Asics je tlumená a zároveň lehká a stabilní silniční bota. Testerka Soňa je vyhrála v naší soutěži a brala je na kratší i delší  běhy na různorodých površích. Jak se jí v nich běhalo a jak si vedly v porovnání s dalšími silničkami, které má doma v botníku? Splnily boty […]

Salomon Index 03

Salomon Index.03 jsou pohodlné boty pro běh i volný čas, které po obnošení snadno zrecyklujete

Salomon Index.03 je už třetí generací silniční boty, která se výborně hodí na nenáročné běhání po městě i dlouhé procházky jednoduchým terénem. Salomon tímto modelem reaguje na požadavky zákazníků, pro které je důležitá ekologická udržitelnost produktů, které používají. U tohoto modelu lze například snadno oddělit spodní část boty od svršku, kdy po obnošení Salomon pěnu […]

Gel-Nimbus 26

Recenze: Asics Gel-Nimbus 26 jsou běžecké boty pro milovníky měkkého došlapu

Asics Gel-Nimbus 26 je léty prověřený model, který vám dodá žádaný komfort. Nová generace se chlubí vysokým tlumením, množstvím materiálu okolo nohy, velmi příjemným a zároveň dobře upevněným jazykem a příjemným polstrováním okolo achilovky. Přečtěte si recenzi naší ambasadorky Vandy a dozvíte se, jak se v nich nabíhají kilometry. „Ty boty jsou vlastně neskutečně zajímavé“ […]