Jarní fitness aktivity

Zpět

Rychlá orientace v článku

Oteplení s sebou přináší více možností venkovních fitness aktivit. Po chladném zimním období stráveném v tělocvičnách a fitness centrech si tak můžeme užívat pohyb na čerstvém vzduchu. Vedle klasických zimních aktivit, které se dají provozovat až do jara, jako jsou skialpinismus, lyže, běžky a brusle, můžete vyrazit na kolo či in-line brusle, proběhnout se jarní krajinou nebo relaxovat při józe. Jaro je také ideálním obdobím vhodným pro detox organismu, který cvičením značně podpoříte. Nezapomínejte proto na dostatečný pitný režim. Navíc díky jarním aktivitám získáte krásnou formu pro následující, plavkovou sezónu.

Vyberte si svou jarní fitness aktivitu!

brusle

In-line bruslení patří mezi aerobní fitness aktivity, u kterých krásně spálíte přebytečné tuky. Skvělé cyklostezky najdete v současnosti téměř všude, navíc většina z nich vede krásnou krajinou, kolem řek a lesů. Pokud jste naprostý začátečník, nemějte obavy, stačí trocha praxe a bruslit se naučí opravdu každý. Zvládáte-li bruslení na ledních bruslích, půjde vám to na in-linech snadno. Pro inline bruslení jsou nejvhodnější brusle pro kondiční, rekreační, sportovní a výkonnostní bruslení. Bota by měla být dostatečné pohodlná a měkká s jistou mírou pohodlí pro krátké i delší trasy. V naší nabídce najdete základní i profesionální modely in-line bruslí pro rekreační jízdu, ale také speed in-line brusle, dětské in-line brusle či modely vhodné do skate parku.

Bez názvu-3

Jóga, neskutečné účinná aktivita nejen pro zklidnění mysli, ale také pro pevný střed a správné držení těla, protažení svalů a lepší balanc. Výhodou jógy je, že ji lze provádět téměř kdekoli, stačí mít s sebou kvalitní podložku a pohodlné oblečení. Stále větší atraktivitou je jóga venku v přírodě, na čerstvém vzduchu. Pravidelná praxe jógy zvyšuje kvalitu života a pomáhá lépe zvládat stres. Charakteristická je také tím, že jóga nepatří mezi soutěživé sporty. Každý jogín překonává pouze sám sebe. Pokud máte sedavé zaměstnání nebo zaměstnání, kde nerovnoměrně zatěžujete své tělo, je jóga pro vás to pravé. U nás na e-shopu si můžete pořídit kvalitní vybavení na jógu, jako jsou podložky, jóga pásky a bloky a další.  Nechybí ani nabídka kvalitního a velmi pohodlného oblečení, aby vaše jógová praxe byla maximálně příjemná.

 

Bez názvu-2

V zimě je běh pro většinu z nás obtížný a chladné počasí nás od běhu odrazuje. S oteplením a prvními jarními dny se však chuť na běh venku zvyšuje. Počasí je ideální, protože už nemrzne, lépe se nám dýchá a do letních tropických dní je ještě daleko. Každý známe ten příjemný pocit po fyzické aktivitě, zejména po běhu hezkou krajinou v příjemném počasí. Při běhu se krásně formuje tělo a spálíte přebytečné kalorie. Pokud jste si několikrát dali předsevzetí, že začnete běhat, ale doposud jste ho nedodrželi, jaro je tím správným obdobím, kdy začít. Dodržujte u toho však několik zásad. Zvažte především vaši fyzickou kondici a možnosti. Pokud to napoprvé přepálíte, pravděpodobně vás to od dalšího běhu odradí. Zkuste začít opravdu pozvolna a nezaobírat se údaji jako je čas nebo délka trasy. Běh si prostě užívejte a zvolte takové tempo, které vám bude vyhovovat. Časem se určitě dostaví výsledky a třeba si i střihnete nějaký závod.
Nezapomeňte na kvalitní obuv i oblečení, abyste se cítili pohodlně. Vyhnete se tak nežádoucím úrazům a puchýřům. Na našem e-shopu najdete kvalitní běžeckou obuv pro každého z vás. V naší blogovně najdete rady a tipy pro výběr správné obuvi.

Bez názvu-4

Velmi oblíbenou aktivitou v jarním období je chůze (jarní procházky a túry) a nordic walking. Ať už ve městě, na horách nebo v lese, pravidelnou chůzí dokáže naše tělo spalovat tuky a zvyšovat výkonnost. Speciální kategorií je také nordic walking (tzv. severská chůze), kde nejde pouze o chůzi s holemi, ale o speciální, vysoce účinnou techniku, při které je důraz kladen na kvalitu holí a způsob provádění. Pokud nejste milovníci běhu a trávíte přemíru času u počítače, v kanceláři či za volantem, je chůze ideální kompenzační aktivitou právě pro vás. Na našem e-shopu najdete kvalitní trekingové hole i turistickou a sportovní obuv. Podrobnější články o výběru obuvi a trekingových holí najdete v naší blogovně.

Doporučujeme

Kontaktujte nás

Prorok Sport, s.r.o. Nádražní 32, Rožnov pod Radhoštěm +420 736 609 409 / info@sportovna.cz