Zrozeny v Alpách s jediným cílem – způsobit revoluci v běhu! Představujeme boty On

Zpět
Untitled

Příběh začíná ve Švýcarsku

Příběh se začal psát v Curychu ve Švýcarsku, kde byla značka ON v roce 2010 založena. Tak jak to s novými nápady bývá, zakladatelé začali od skromných začátků, zato k velkým cílům: změnit svět běhu. Během následujících devíti let se ON stal součástí srdcí i nohou více než sedmi miliónů běžců ve více než 50 zemích.

A neexistují žádné známky zpomalení rozvoje…

Tři přátelé, jedna mise

Není to pouze láska k běhu, která přivedla profesionálního sportovce Oliviera Bernharda a jeho přátele Davida Allemana a Caspara Coppettiho dohromady. Byli oddaní k vývoji jedinečného, revolučního nápadu. A tohle je jejich příběh ...


Po ukončení profesionální kariéry se trojnásobný mistr světav duatlonu a mnohonásobný vítěz Ironmanu Olivier Bernhard se věnoval hledání běžecké boty, která by mu vyhovovala a umožnila mu perfektní pocit při běhu. Cesty se mu zkřížily s podobně smýšlejícím švýcarským inženýrem, který měl nápad, jak vyvinout nový druh běžecké boty. Během následujících dvou let vyvinuli vzájemnou symbiózou běžeckých a inženýrských vědomostízpůsob, jak botu zdokonalit.

 

Bylo vyvinuto mnoho prototypů, ale základní koncept, tedy odpružený dopad a pevný odraz, zůstal po celou dobu prvořadý. Právě tento jedinečný pocit při běhu přesvědčil Davida Allemana a Caspara Coppettiho, aby vstoupili na společnou loď, a tak společně s Bernhardem založili v lednu roku 2010 značku On. Jejich poslání vyvinout produktovou řadu zcela vyrobenou ve Švýcarsku, s použitím nejnovějších technologií, nabralo tempo.

 

Pouze o měsíc později, v únoru, vyhrál prototyp běžecké boty ON cenu ISPO BrandNew Award, což je jedna z nejvýznamnějších cen v oblasti sportovní inovace. Běžci byli nadšení a mluvili o běhu na “obláčcích“. V červenci roku 2010 byli první boty On vystaveny na prodejnách specializovaných na běžecké vybavení. 

Současnost

Dnes, o devět let později, si můžete boty On pořídit ve více než 6500 vybraných maloobchodních prodejnách.

Kromě evropského sídla v Curychu otevřel On také pobočky v USA, Japonsku, Austrálii a Brazílii. Produkty on neustále získávají mezinárodní ocenění za design i technologii. A rozhodně to nekončí.

 

2010

Revoluce začíná

Davida Alleman, Caspar Coppetti a Olivier Bernhard navrhli první botu On a zakládají společnost, která si za cíl klade, aby byl běh ještě zábavnější.  

Studie potvrzují účinnost technologie On

Švýcarský federální technologický institut (CTH) v Curychu publikuje studii prokazující, že při použití obuvi On běžci běhají při výrazně nižších tepových frekvencích a nižších hladinách laktátu v krvi.

og-shoe

2012

Spouští se prodej Cloudracer

On spouští prodej závodní boty Cloudracer

On se objevuje ve Wall Street Journal

Wall Street Journal popisuje boty On jako revoluční běžeckou obuv.

2013

Vedoucí tým roste

Martin Hoffmann a Marc Maurer se připojili k týmu On jako CFO a COO.

Otevření centrály v Severní Americe

On přidává do svého Curyšského velitelství americkou centrálu v Portlandu v Oregonu.

Nicola Spirig běží v modelu Cloud

Švýcarská triatlonistka a olympijská šampiónka Nicola Spirig přechází ke značce On a používá švýcarskou technologii ​​odpružení, čímž tuto technologii přináší na pole běžeckého světa.

On ambasador Frederik Van Lierde získává titul Ironman

Belgičan Frederik Van Lierde vyhrává titul světový závod Ironman v Koni na Hawai, v modelu boty Cloudracer 2014.

fvl

2014

Spouští se prodej Cloud

On uvádí na trh nejlehčí plně polstrovanou běžeckou botu na světě.

Hodnoceno časopisem Runner's World

Runner’s World magazín zařadil obuv On mezi 20 nejlepších běžeckých bot v USA, Velké Británii a Německu.

2015

Druhé ocenění ISPO Gold Award

On Cloud vyhrává cenu ISPO Gold Award za nejvýkonnější obuv 2015/2016.

award

Otevření centrály v Asii

On otevírá kancelář v Japonsku a dále rozšiřuje svou globální stopu.

Představení modelů Cloudflyer & Cloudsurfer

On představuje model Cloudflyer, který nabízí stabilitu, a přesto zůstává lehký a obratný. Ve stejné době byl představen také model Cloudsurfer. Otevřená konstrukce tohoto modelu umožňuje ještě větší rychlost.

2016

Korunován úspěchem

Po vítězství Oskara za snímek Birdman and Gravity, získal mexičan Emmanuel Chivo Lubezki již třetí cenu Akademie za nejlepší snímek ve filmu The Revenant. Na Oskarové focení pro Variety zvolil Emmanuel svou oblíbenou botu The On Cloud.

Představení Cloudventure

On rozšiřuje svůj sortiment běžeckých bot a uvádí na trh větev Cloudventure. Cloudventure je lehká běžecká bota, zkonstruovaná tak, aby vynikala v náročných terénních podmínkách. Měkké přistání s podrážkou CloudTec® umožňuje běžcům sbíhat kopce.

Zahájení prodeje Performance Running Gear

Šest let po uvedení na trh představuje On svůj vlastní sortiment Performance Running Gear navržený tak, aby byl běh ještě lehčí.

Nicola Spirig opět na stupni Olympijských vítězů

Čtyři roky po vítězství zlaté medaile na Olympiádě v Londýně v roce 2012 vyhrává na další olympiádě v Riu 2016 stříbrnou medaili.

spirig

Představení modelu Cloudflow

On představuje model Cloudflow. Rekordních 18 obláčků pohání botu přesně tam, kam potřebujete. Nastaveno, připraveno, Cloudflow.

2017

Stopa společnosti On stále roste

Na začátku roku je cca 3000 obchodů On ve více než 50 zemích. 3 miliony šťastných běžců nosí boty On a ukazují je světu dál.

#WeAreAllOne: On sponzoruje tým uprchlíku na světových hrách

Speciálně sestavený uprchlický tým soutěží na mistrovstvích světa v atletice v Londýně ve Velké Británii a nosí On vybavení Performance Running Gear, které je speciálně navrženo tak, aby jim pomohlo zářit na světové scéně.

Představení nových modelů Cloud a Cloud X

Zrodil se nový, vylepšený model Cloud a zcela nově byl představen model Cloud X pro běžce i na různý druh workoutu.

2018

Cloud, Cloudflyer a Cloudventure dostaly voděodolný kabátek

Nepromokavé zato prodyšné! Edice oblíbených On bot do každého počasí znamenají, že se můžete vydat přes město až na trailové trasy za jakýchkoli podmínek. S rozšířenou vodotěsnou kolekcí neexistují žádné výmluvy.

2019

On se spojuje s TOP USA sportovními týmy

Dva z nejprestižnějších běžeckých týmů v USA začíná soutěžit v oblacích. Jak On ZAP Endurance, tak Mammoth Track Club trénují i závodí v botách a oblečení On a získávají tak švýcarskou výhodu.

Švýcaři sobě: Roger Federer se stává součástí On

Připojením se k společnosti On jako spolumajitel se Roger stává blízkým partnerem našich zakladatelů a celého týmu On. Přináší své jedinečné zkušenosti, aby pomohl posunout vývoj našich produktů, marketing a zkušenosti fanoušků na novou úroveň. Roger bude také hrát roli při rozvoji sportovního ducha, který je základním stavebním kamenem naší vysoce výkonné kultury.

roger-federer-on-1-1180x590

2020

První On turistické boty

Lehkost se potkala s protiskluzovou podrážkou a vyšší ochranou a vznikla nová kolekce, se kterou můžete vyběhnout

na nejbližší horu.

 

On kolekce

On Cloud

lehké boty na každodenní nošení, cestování a výklus

On Cloud Waterproof

do deštivého počasí na každodenní nošení, průzkumy města a cestování 

On Cloud X

lehká a přizpůsobivá bota na kratší běhy a tréninky

On Cloudflow

tréninky, běhy a závody s plnou ochranou

On Cloudventure

trailový běh, tlumení nárazů při běhu z kopce, suché podmínky

On Cloudventure Waterproof

trailový běh, tlumení nárazů při běhu z kopce, voděodolné

On Cloudflyer

lehké boty s podporou navíc na dlouhé běhy

On Cloudsurfer

přizpůsobivá bota, rychlostní trénink, plné odpružení

On Cloudrock Waterproof

turistický model, rychlá chůze v terénu