Průvodce batohů Salomon: Pomůžeme vám vybrat ten pravý na běh, turistiku nebo cesty do práce

Zpět

Když přijde na výběr batohu, máte tolik možností, až z toho může jít hlava kolem. Ultramaratoncům se bude hodit co nejlehčí běžecká vesta, turisti naopak ocení odolnost a praktičnost. Mezi batohy značky Salomon najde každý svého favorita. Jak tedy vybrat ten pravý batoh?

Salomon running vest

Potřebujete praktický batoh na různé sportovní aktivity?

Tak právě pro vás jsou vhodné batohy řady Salomon XT. Ty se perfektně hodí na jednodenní turistiku, cestu do práce nebo cyklistickou vyjížďku. Mezi batohy Salomon XT si můžete vybrat od nejlehčích variant s objemem 6 litrů až po verze s objemem 15 litrů. Díky stahovacím popruhům vám batoh sedne, ať už jsou vaše parametry jakékoli. Dobře prodyšná zádová část bez výztuhy nijak nebrání pohybu, takže se nemusíte bát ho vytáhnout i na běh. Do předních popruhů vložíte softflasky a jiné drobnosti. Nechybí ani popruh na uchycení turistických holí. 

Turistický batoh Salomon Trailblazer 20
Sportovní batoh Salomon Trailblazer 20
Turistický batoh Salomn Trailblazer
Sportovní batoh Salomon XT 15

Batohy řady Trailblazer jsou nejuniverzálnější outdoorové batohy. Vyberete si z objemů od 10 litrů, které postačí na jednodenní trek až po 30 litrové na vícedenní túry. Do předních popruhů můžete opět schovat hydratační systém a snadno na něj připevníte turistické hole. Věci si můžete organizovaně umístit do 8 různých kapes, protože čím víc kapes, tím méně přehrabování v batohu. Stačí jen utáhnout popruhy a vyrazit!

vesta2

Něco mezi batohem a běžeckou vestou?

Jestli hledáte kompromis mezi turistickým batohem a běžeckou vestou, správnou volbou pro vás může být batoh Salomon XA. Materiál a tvar se přizpůsobí tělu a vám tak při běhu nebude nic vadit a překážet. Zároveň do objemu 15 litrů hravě sbalíte všechny svačiny na rodinnou túru do hor. Pokud batoh nevyplníte, díky systému compress roll-top jednoduše nevyužitý objem srolujete.

Libujete si v horolezeckých aktivitách? Na Salomon XA připevníte cepín a vodotěsná konstrukce udrží vše v suchu. A k dispozici jsou i varianty až o objemu 25 a 35 litrů. Salomon XA bude váš spolehlivý parťák na dlouhá horská dobrodružství.

vesta3
vesta4

Salomon běžecké vesty

A tady má značka Salomon skutečně co nabídnout! Vesty jsou vychytané do posledních detailů a na trailových závodech je obléká většina startovního pole. Nejdůležitějším kritériem je zvolit správný objem vesty, podle toho, co v ní budete přenášet. Dále je důležité zvolit správnou velikost, vesta by měla působit jako vaše druhá kůže. Rozdělili jsme je do třech velikostních kategorií.

Vesty s objemem 10 - 15 litrů

Potřebujete si s sebou sbalit pití, čelovku, telefon bundu, náhradní vrstvy oblečení a ještě na zub? I povinná výbava, na některé zahraniční závody, často čítá dlouhý seznam věcí. Sáhněte po vestách s větším objemem.

Například vesta Salomon ADV SKIN 12 je vyrobená ze strečové tkaniny a v kombinaci se stahovacími šňůrkami ji přizpůsobíte danému naplnění. Takže i v případě, že ponesete více věcí, bude vesta pěkně sedět na těle a nikde nebude nic poskakovat. Vesty jsou i v dámské verzi.

Běžecká vesta Salomon Adv Skin 12
Běžecká vesta Salomon Adv Skin 12
Dámská vesta Salomon Adv Skin 12
Dámská vesta Salomon Adv Skin 12
Běžecká vesta SENSE PRO 10
Běžecká vesta SENSE PRO 10
Běžecká vesta Salomon Adv Skin X Season 15
Běžecká vesta Salomon Adv Skin X Season 15

Vesta s objemem 5 - 8 litrů

Univerzální vesty, do kterých se hravě vlezou všechny potřebné věci na dlouhé běhy nebo jiné outdoorové aktivity. Zařadíme zde modely Salomon ADV SKIN 5 a 8, Active Skin 8 a ultralight Sense Pro řada. Na hrudníku mají vesty vždy dvě kapsy na umístění softflasků. Nechybí poutka na hole, reflexní prvky a konstrukce Sensifit™, díky které budete mít pocit, že vesta je součástí oblečení. Pokud ještě nevíte, kam budete s vestou vybíhat, s výběrem zlaté středí cesty neuděláte chybu.

Běžecká vesta Salomon ACTIVE SKIN 8
Běžecká vesta Salomon ACTIVE SKIN 8
Dámská běžecká vesta  Salomon ADV SKIN 8
Dámská běžecká vesta Salomon ADV SKIN 8
Běžecká vesta  Salomon SENSE PRO 5
Běžecká vesta Salomon SENSE PRO 5
Běžecká vesta Salomon Adv Skin 5
Běžecká vesta Salomon Adv Skin 5

Vesty s objemem 4 a méně litrů

Do maličkého objemu se vleze lehká sbalitelná bunda, telefon a pití. Nejminimalističtější verze Salomon Sense Pro 2 nebo závodní speciál S/LAB SENSE 2 budou vaší druhou kůží. Váha vesty bez doplňků se pohybuje okolo pouhých 100 g. Ideální volba na běžné tréninky nebo kratší závody.

běžecká vesta salomon sense 2
běžecká vesta salomon sense 2

Batohy pro skialpinisty a horolezce

Časy, kdy se skialpinismu věnovalo jen pár nadšenců, jsou dávno pryč. Kouzlo tohoto zimního sportu objevuje víc a víc lidí. Jako skialpinista se často setkáte se situací, kdy je třeba hodit lyže na batoh a škrábat se do kopce po svých. 

Batohy Salomon Mtn v objemech 15 - 45 L v sobě kloubí lehkost běžeckých batohů a zároveň je přizpůsobený pro skialpinismus. Lehce na něj upevníte lyže, schováte do něj lavinovou výbavu. Dokonce ani poutka na cepín nechybí. To vše v superlehkém balení.

vesta14
vesta15

Salomon doplňky

Pro ty, kteří nechtějí na každý výběh nosit běžeckou vestu nebo batoh, jsou tady vychytané doplňky v podobě ledvinek a pásů.

Do pásů Salomon Sense Pro Belt, ADV Skin Belt a Pulse Belt jednoduše vklouznete, necháte na je bedrech a vyplníte vším, co potřebujete. Nebojte se zvolit užší rozměr, aby vám pás po naplnění věcmi zbytečně neskákal. Do pásu se vejde telefon, softflask a na některé modely připevníte i běžecké hole.

Další články ze světa sportovního vybavení

recenze funkční triko X-Bionic

Recenze: Funkční triko, které dokáže využít pocení ke zlepšení sportovního výkonu, to je X-Bionic ACC

Představte si funkční triko, které dokáže chytře využít pocení ve váš prospěch a podle potřeby vás při sportovním výkonu ochladit, nebo naopak zahřát, navíc je pohodlné jako druhá kůže. Přesně takové je triko od X-Bionic ACC, které pro nás otestovala vytrvalostní běžkyně Monika Stejskalová. Jak fungují technologie X-Bionic v praxi a jaké jsou hlavní výhody […]

průvodce výběru batohů

Průvodce batohů Salomon: Pomůžeme vám vybrat ten pravý na běh, turistiku nebo cesty do práce

Když přijde na výběr batohu, máte tolik možností, až z toho může jít hlava kolem. Ultramaratoncům se bude hodit co nejlehčí běžecká vesta, turisti naopak ocení odolnost a praktičnost. Mezi batohy značky Salomon najde každý svého favorita. Jak tedy vybrat ten pravý batoh? Potřebujete praktický batoh na různé sportovní aktivity? Tak právě pro vás jsou […]

recenze čelovka Petzl Nao RI

Recenze: Skvěle osvítí terén a sama mění intenzitu svícení, to jsou podle Tomáše Štveráka výhody čelovky Petzl Nao RI

Tomáš Štverák je novopečený vítěz letošního ročníku extrémního závodu na Lysou horu – LH24. Po 24 hodinách v mrazu měl v nohách těžko uvěřitelných 160 kilometrů a nastoupaných 10 700 výškových metrů. A protože polovinu trasy absolvoval ve tmě, měl skvělou příležitost otestovat čelovku Nao RI od Petzl. Jak se mu osvědčila? Jaké jsou její […]