Recenze: Asics Gel-Cumulus 25 je dokonale tlumená silniční bota stvořená pro dlouhé tempové běhy

Zpět

Asics Gel-Cumulus 25 je jedním z nejtlumenějších modelů od japonské značky Asics. Naše ambasadorka Markéta se rozhodla zimní měsíce věnovat přípravě na maraton a při bězích městem jí společnost dělaly právě Asics Gel-Cumulus 25. V její recenzi se mimo jiné dozvíte, na jaké běhy a na jakých površích se jí tento model nejvíce osvědčil.

Asics Gel-Cumulus 25
Asics Gel Cumulus

Běžně běhám hlavně v kopcích a na občasné výběhy po silnici mi donedávna stačily starší vyřazené trailovky. Letos jsem se ale rozhodla věnovat zimní měsíce přípravě na maraton a se zvyšujícími se objemy a časem stráveným na cyklostezce jsem brzy zjistila, jak důležité je mít pohodlnou silniční botu. Na několika ne úplně šťastně vybraných modelech jsem si ověřila, co špatně zvolená bota dokáže napáchat za neplechu. Když jsem tedy dostala možnost vyzkoušet nové Asics Gel-Cumulus, dost jsem se na ně těšila. Podle popisu jsem čekala skoro zázraky pro moje obouchané nohy.

Asics Gel-Cumulus

Gel-Cumulus 25 je vhodný na dlouhé tempové běhy

Asics Gel-Cumulus 25 je jedním z nejtlumenějších modelů od značky Asics a to díky mezipodešvi FF BLAST™ PLUS a technologii PureGEL™. Díky nim nabízí měkké tlumení jak na silnici, tak v lehkém terénu. Pro volné běhy městem, při kterých občas kombinuju cyklostezky a udusané terénní cesty, jsou ideální. Boty jsem postupně vyzkoušela ve všech fázích přípravy a nejvíce jsem si je oblíbila na dlouhé tempové běhy.

Dámská verze váží pouhých 225 g. Běží se v nich tedy opravdu lehce. Bota je dobře odpružená, absorbuje nárazy a jak se dalo čekat, je velmi pohodlná. Nejedná se ale o nikterak dynamickou botu, v tréninku tedy nenutí běžet příliš ostře. Svižnější tréninky jsem v nich absolvovala také bez větších problémů, ale na závody nebo rychlejší intervaly bych sáhla po jiném modelu bot. Svršek boty je velmi pohodlný. V přední části jsem měla dostatek prostoru i se silnější ponožkou, zároveň v nich ale ani užší noha nijak nelítá. 

Asics Gel-Cumulus
Asics Gel-Cumulus

Asics Gel-Cumulus 25 je univerzální a pohodlná silnička

Značka Asics, která se řídí filozofií “ve zdravém těle zdravý duch” (Anima Sana In Corpore Sano), se navíc zavázala ke snižování dopadu na životní prostředí a udržitelnost a sociální odpovědnost jsou pro ni velkou prioritou. Asics Gel-Cumulus 25 je tak výrazně udržitelnější botou než jejich předchozí generace, neboť zhruba 90 % polyesteru použitého na svršek boty pochází z recyklovaných materiálů. A to je, podle mě, prostě super. Hledáte-li univerzální a pohodlnou silničku, tyto univerzálky doporučuji všemi deseti.

Asics Gel-Cumulus
Asics Gel-Cumulus
Asics Gel-Cumulus
Asics Gel-Cumulus

Výhody Asics Gel-Cumulus 25

  • nízká hmotnost
  • velké tlumení
  • pohodlný materiál svršku boty
  • příjemné tkaničky a měkký jazyk
  • dostatek prostoru na prsty
  • vhodné i do lehkého terénu

Nevýhody Asics Gel-Cumulus 25

  • kvůli teplejšímu svršku boty by v nich mohlo být v létě větší teplo

 

Další články ze světa sportovního vybavení

recenze běžeckých bot Brooks Catamout

Recenze: Porovnání trailových běžeckých tempovek Brooks Catamount 2 vs 3. Co nového přinesla třetí generace?

Americká značka Brooks je známá a oblíbená především v silničním sektoru. Posledních pár let jde ale pořádně vidět i v trailu a model Brooks Catamount je toho důkazem. Druhá generace Catamountu byla svižná, ale zároveň pohodlná a vypořádala se téměř s každou terénní výzvou. Dokázali v Brooksu tento model vylepšit a posunout ještě o kousek […]

Volnočasové boty

TOP VÝBĚR: 10 našich nejoblíbenějších volnočasových modelů pro rok 2024

Musí se pro krásu trpět? To rozhodně neplatí pro naši volnočasovou obuv. Kromě toho, že jsou to designovky, které jen tak nevyjdou z módy, jsou i skvěle komfortní. Chcete si v nich občas zasportovat, zajít si na procházku do lesa nebo strávit den u vody? V našem výběru najdete deset volnočasových modelů, které se mezi […]

SLAB Ultra 10

Recenze: Běžecká vesta S/LAB ULTRA 10 pojme vše potřebné na závody i tréninky. Při běhu ji vůbec nebudete vnímat

Na dlouhých závodech nebo bězích se neobejdete bez běžecké vesty. Ta na rozdíl od batohu na zádech neskáče a vše potřebné máte po ruce. Většina závodníků mívá vesty od Salomon. Tato značka je mezi vestami leaderem. Jsou totiž jako vaše druhá kůže a jsou propracované do nejmenších detailů. Prémiovou novinku Salomon S/LAB Ultra 10 otestoval […]