Recenze: Běžecké boty ON Cloudflow 4, to je pohodlí, prodyšnost a svižné zrychlení pro trénink i závody

Zpět

Cloudflow 4 od švýcarské značky ON je svižná běžecká bota s prodyšným svrškem, která má ambice zrychlit vaše běžecké výkony. Jak s nimi byla spokojená testerka Martina, která boty vyhrála v naší soutěži? Vyzkoušela je jak v jarních podmínkách, tak v letních horkých dnech. Jakým běžcům a na jaké tratě boty doporučuje?

ON CloudFlow 4
ON Cloudflow 4

Lehké a pohodlné boty, které zároveň nohu pevně fixují

První dojmy z ON Cloudflow 4 byly velmi pozitivní. Boty mají moderní, atraktivní a minimalistický vzhled a jsou vyrobeny z kvalitního, lehkého, prodyšného a flexibilního materiálu, který zároveň působí odolně. Příjemně mě překvapily svou lehkostí.

Boty byly velmi pohodlné. Jejich vnitřek je měkký a příjemný, pocitově jsem si skutečně připadala jak na obláčku. Trochu jsem se obávala, zda boty dostatečně podrží nohu, protože jsou velmi lehké a svrchní materiál tenký. Obavy byly zbytečné. Boty na jednu stranu poskytují dostatek prostoru pro prsty v přední části, v oblasti paty je noha pevně fixovaná a tkaničky nohu v botě dobře upevní.

ON Cloudflow 4 recenze2
ON CloudFlow 4

ON Cloudflow 4 dobře tlumí nárazy

Vzala jsem si boty jen o něco málo větší (40,5) než mám boty na běžné nošení (39-40). Postupovala jsem nicméně obdobně jako v případě jakýchkoliv jiných běžeckých bot. Po delším běhu nohy mírně otékají a je potřeba dopřát prstům dostatečný prostor. Boty mi sedí v této velikosti velmi dobře.

Poprvé jsem je vyzkoušela během jara při lehkém běhu. Zkušenost s nimi byla velmi pozitivní, boty jsou pohodlné a dobře tlumí nárazy. Podporují také došlap na přední část chodidla a tím i odraz při běhu.

Boty splňují všechny mé požadavky na běžecké boty od jara až do podzimu. Nevyzkoušela jsem je vyloženě v deštivém počasí a v drsnějším terénu, jen na štěrkové cestě / udusané hlíně na cyklostezce a na mokrém povrchu. Jsou pohodlné (vyzkoušeno na vzdálenosti do 6 km, delší trasy aktuálně neběhám), snadno se nazouvají, pěkně drží na noze a nejsou těsné ani příliš široké. Noha je v nich v pohodlí, nikde nic netlačí. Tlumení mi na tvrdší terén naprosto vyhovuje – cítím pružnost ale zároveň pevnost při dopadu.

ON Cloudflow 4
ON Cloudflow 4

Ideální model pro běžce, kteří hledají lehké boty s dobrou stabilitou

Materiály působí kvalitně a odolně. Prodyšnost je jednou ze silných stránek těchto bot. Proto se velmi hodí do teplejšího počasí, příjemně se v nich běhá i v letním horku. Boty poskytují velmi dobrou stabilitu a dostatečný odpor, zároveň pruží. Noha v botě drží pevně, díky tomu se cítím jistě i při prudších pohybech v lehkém terénu a na mokrém asfaltu.

Určitě v nich budu běhat dál. Ideálně se hodí pro běžce, kteří hledají lehké a prodyšné boty s dobrou stabilitou, spíše na kratší a rychlejší běhy. Nedoporučila bych je těm, kteří preferují maximální tlumení a běhají dlouhé tratě na velmi tvrdém povrchu.

ON Cloudflow 4
ON Cloudflow 4

Výhody:

  • moderní a minimalistický design
  • kvalitní materiály
  • výborná prodyšnost
  • dobrá stabilita
  • lehkost a flexibilita
  • dobré tlumení a podpora odrazu

Nevýhody:

  • méně vhodné pro běžce preferující maximální tlumení, zejména při delších bězích
  • s ohledem na použité materiály nejsou vhodné do chladného počasí

 

Další články ze světa sportovního vybavení

Turistické boty Salomon X Ultra 360 Edge

Recenze: Nové Salomon X Ultra 360 EDGE jsou lehké a pohodlné trekovky na delší pochody v horách i krátké procházky

Hledáte univerzální trekové boty, které jsou lehké a poradí si s jakýmkoliv terénem? Takovou volbou mohou být Salomon X Ultra 360 Edge, které vychází z úspěšné řady X Ultra. Ty vyzkoušel náš tester Petr, který není jen zkušeným turistou, ale nebojí se ani extrémně dlouhých běžeckých závodů. Zajímá vás, jak si tento model stojí v […]

INOV8 Trailfly

Recenze: INOV8 Trailfly je tlumená univerzální trailovka, která zvládá terén i přeběhy po tvrdém povrchu

Trailfly je tlumená trailovka od značky INOV8, která zvládá jak běh po trávě, pěšinách nebo štěrkových cestách, tak i pasáže na asfaltu. Díky svému tlumení se hodí jak na tréninkové výběhy, tak dlouhé závody v terénu. Co na tento model říká naše testerka Kateřina, která je vyhrála v soutěži a která se zúčastňuje světových závodů […]

recenze trailruningových holí Leki

Recenze: Ultratrailové hole z karbonu Leki FX.ONE Superlite v kopcích ušetří každý gram

Běháte traily a řešíte každý gram? Chcete potrénovat kopce a nenadřít se? Pak jsou tyto trailrunningové hole Leki Ultratrail FX.One Superlite přesně pro vás! Když na trase dojde na prudší stoupání, hole jsou velmi užitečným pomocníkem. Umožní zapojení vrchní části těla a přenesení síly z ní do odrazu. Nohy si naopak trochu odpočinou. Jaké mají […]