Recenze: Brooks Ghost Max, to je vyšší stabilita i rychlost při intervalových trénincích i závodech

Zpět

Brooks Ghost Max je běžecká bota s mohutnou vrstvou tlumení, nízkým dropem a geometrií, která umožňuje plynulejší přechod do odrazu. Náš tester Martin, který ročně naběhá přibližně 2 000 km, je zkoušel hlavně při intervalových trénincích. Přečtěte si jeho recenzi a zjistíte, co si na nich nemohl vynachválit a s čím naopak spokojený nebyl. 

Brooks Ghost Max
Brooks Ghost Max

Líbivý design Brooks Ghost Max zaujme na první pohled

Moje první dojmy z Brooks Ghost Max byly už při vytažení z krabice velmi pozitivní. Líbil se mi hlavně jejich design a váha (283 g) je taky super. Při prvním nazutí mi bota dobře padla. Velikost jsem taky zvolil správnou. Doporučuji vzít si o půl čísla větší, než jakou byste si zvolili podle velikostní tabulky. Podle ní jsem si měl vzít velikost 43,5, ale na radu odborníků jsem si vybral raději o půl čísla větší a bylo to správné rozhodnutí. Pouze při zouvání jsem měl pocit, že mi šly z nohy sundat trochu hůř. To ale může být zapříčiněno mými vysokými nárty.

Boty jsou ale velmi pohodlné a trochu tužší. To mi ale vůbec nevadilo. Naopak mi to vyhovovalo, protože jsem je využíval primárně při přípravě na závody na intervalové tréninky. Dokážu si taky představit, že někdo si botu pořídí přímo na závody. Dá se v nich totiž běhat velmi rychle a pohodlně.

Brooks Ghost Max
Brooks Ghost Max

Brooks Ghost Max jsou stabilní a drží i na nerovnostech

Poprvé jsem boty vzal na hodinový vytrvalostní trénink. Bota byla velmi stabilní a navzdory tomu, že bylo po dešti, hezky držela. Pak jsem s nimi odběhal intervalové tréninky, na které mi bota přišla vhodnější. I při dalším používání boty plnily to, co jsem od nich očekával. Vzal jsem si je taky na rozběhání před závodem a byl jsem s nimi spokojen.

V Brooks Ghost Max se při běhu cítím velmi dobře. Drží mi nohu a můžu se na ně spolehnout, i když trefím nějakou nerovnost. Boty mi vyhovovaly hlavně při tréninku vytrvalosti do 60 minut. Když jsem je zkoušel na delší vzdálenosti (90 minut), tak mě v nich už bolely nohy. Svrchní materiál mi přijde velmi odolný. Boty jsou prodyšné a nohy se mi v nich nepotí.

1104061d060
1203951b818
1104061d815
1203951b492-brooks

Je to bota vhodná na rychlostní trénink

Boty splnily moje očekávání na 100 % a dokonce bych řekl, že je i předčily a to hlavně svou stabilitou a rychlostí. Určitě v nich budu běhat i nadále a myslím, že nahradí moje oblíbené Hoky, které jsem měl původně určené na intervalové tréninky na silnici. Už mají své ale odběhané a právě Brooks Ghost Max přišly ve správný okamžik a můžou je tak nahradit. Tyto boty bych určitě doporučil každému, kdo chce stabilní botu na rychlostní trénink. Jde o rychlou botu, takže po ní určitě běžci sáhnou také v rámci závodů.

20240314_062205

Výhody Brooks Ghost Max

  • stabilita za každého počasí a to i v nerovném terénu
  • rychlost - ideální na intervalové tréninky
  • cena

Nevýhody Brooks Ghost Max

  • nevyhovují mi v rámci objemových tréninků delších než 60 minut
  • díky užšímu střihu mi nejdou lehce vyzout

 

Další články ze světa sportovního vybavení

recenze běžeckých bot Brooks Catamout

Recenze: Porovnání trailových běžeckých tempovek Brooks Catamount 2 vs 3. Co nového přinesla třetí generace?

Americká značka Brooks je známá a oblíbená především v silničním sektoru. Posledních pár let jde ale pořádně vidět i v trailu a model Brooks Catamount je toho důkazem. Druhá generace Catamountu byla svižná, ale zároveň pohodlná a vypořádala se téměř s každou terénní výzvou. Dokázali v Brooksu tento model vylepšit a posunout ještě o kousek […]

Volnočasové boty

TOP VÝBĚR: 10 našich nejoblíbenějších volnočasových modelů pro rok 2024

Musí se pro krásu trpět? To rozhodně neplatí pro naši volnočasovou obuv. Kromě toho, že jsou to designovky, které jen tak nevyjdou z módy, jsou i skvěle komfortní. Chcete si v nich občas zasportovat, zajít si na procházku do lesa nebo strávit den u vody? V našem výběru najdete deset volnočasových modelů, které se mezi […]

SLAB Ultra 10

Recenze: Běžecká vesta S/LAB ULTRA 10 pojme vše potřebné na závody i tréninky. Při běhu ji vůbec nebudete vnímat

Na dlouhých závodech nebo bězích se neobejdete bez běžecké vesty. Ta na rozdíl od batohu na zádech neskáče a vše potřebné máte po ruce. Většina závodníků mívá vesty od Salomon. Tato značka je mezi vestami leaderem. Jsou totiž jako vaše druhá kůže a jsou propracované do nejmenších detailů. Prémiovou novinku Salomon S/LAB Ultra 10 otestoval […]