Recenze: Dvě funkční trika od UYN, která zvládnou 9denní pochod okolo Mont Blancu bez nepříjemného odéru

Zpět

Naše ambasadorka Veronika se v létě chystala na několikadenní trek okolo Mont Blancu (TMB) jen s batohem na zádech. Poprosila nás o doporučení na trika, která zvládnou náročnou cestu, aniž by je musela prát, a přitom se necítila nepříjemně. Vybrali jsme dvojku od UYN. První z nich bylo Fusyon s merinem a druhé prodyšnější a lehčí Energyon. Jak obstály v náročné zkoušce?

Recenze trička UYN
Recenze trička UYN

Se dvěma triky UYN okolo Mont Blancu

V okamžiku, kdy plánujete nějaký delší trek, začnete přemýšlet nad tím, jak to udělat, ať toho balíte co nejméně. Skvělé na tom je, že postupně zjistíte, že toho k životu moc nepotřebujete. Malý zádrhel může nastat v okamžiku, kdy si uvědomíte, že si chcete sbalit jedno, maximálně dvě trička, ale prostor k praní budete mít jen občas. Osobně je pro mě důležité cítit se dobře i na horách. Proto ani tam nechci nosit nevábně vonící věci.

Pro tyhle případy se vyplatí vsadit všechny svoje karty na merino vlnu. Ta má totiž kouzelnou samočistící schopnost a snese tak násobně víc, než běžná funkční trička. Na trek okolo Mont Blanku jsem si sbalila dvě UYN trička. Jedno z nich bylo právě s merino vlnou.

Samotnou mě překvapilo, jak dlouho vydrželo, než jsem ho konečně mohla v kempu přeprat. Tuším, že to bylo okolo pěti dní, kdy si pořád drželo důstojnou vůni a prala jsem ho hlavně kvůli prachu, který jsem za tu cestu nasbírala. I když tričko muselo “vypít” litry potu, nebylo to na něm vůbec znát.

Pomáhá navíc držet takovou teplotu, jakou zrovna potřebujete. Během chladnějších večerů mě tričko příjemně hřálo. Přestože přes poledne teploty šplhaly přes třicet stupňů, nevařila jsem se v něm. Zkrátka se přizpůsobilo tomu, co jsem zrovna potřebovala. Možná i díky tomu, že materiál je velmi lehoučký, prodyšný a pot odvádí rychle.

Občas se stává, že merino na těle kouše, což ale není tenhle případ. Látka je na omak měkká, velmi příjemná a celý střih mi dobře pasoval.

Recenze trička UYN
Recenze trička UYN

Funkční tričko Energyon od UYN jsem vybírala, přiznám se, i kvůli růžové barvě, která je prostě nádherná. Ve Sportovně mi poradili, že i tohle tričko by mělo zvládnout několik dní v pořádném zápřahu, přestože neobsahuje merino. Tohle mě zaujalo a musím potvrdit, že to tak skutečně bylo. Nevydrží tolik dní jako druhé s merinem, ale 2-3 dny v něm dáte s klidem.

Je velmi lehoučké, hodně prodyšné a hřeje o něco méně. Na druhou stranu zase o něco rychleji schne. Střihově je na tom stejně. Nemá žádné zbytečné švy, které by mohly na těle škrábat. Materiál se skvěle přizpůsobí postavě i pohybu, který zrovna děláte. Co mi na střihu opravdu sedlo, je délka rukávů, která zabraňovala oděrkám od batohu.

V tuhle chvíli jsou to na výšlapy do hor moje nejoblíbenější trička.

Recenze trička UYN
Recenze trička UYN

Další články ze světa sportovního vybavení

recenze běžeckých bot Brooks Catamout

Recenze: Porovnání trailových běžeckých tempovek Brooks Catamount 2 vs 3. Co nového přinesla třetí generace?

Americká značka Brooks je známá a oblíbená především v silničním sektoru. Posledních pár let jde ale pořádně vidět i v trailu a model Brooks Catamount je toho důkazem. Druhá generace Catamountu byla svižná, ale zároveň pohodlná a vypořádala se téměř s každou terénní výzvou. Dokázali v Brooksu tento model vylepšit a posunout ještě o kousek […]

Volnočasové boty

TOP VÝBĚR: 10 našich nejoblíbenějších volnočasových modelů pro rok 2024

Musí se pro krásu trpět? To rozhodně neplatí pro naši volnočasovou obuv. Kromě toho, že jsou to designovky, které jen tak nevyjdou z módy, jsou i skvěle komfortní. Chcete si v nich občas zasportovat, zajít si na procházku do lesa nebo strávit den u vody? V našem výběru najdete deset volnočasových modelů, které se mezi […]

SLAB Ultra 10

Recenze: Běžecká vesta S/LAB ULTRA 10 pojme vše potřebné na závody i tréninky. Při běhu ji vůbec nebudete vnímat

Na dlouhých závodech nebo bězích se neobejdete bez běžecké vesty. Ta na rozdíl od batohu na zádech neskáče a vše potřebné máte po ruce. Většina závodníků mívá vesty od Salomon. Tato značka je mezi vestami leaderem. Jsou totiž jako vaše druhá kůže a jsou propracované do nejmenších detailů. Prémiovou novinku Salomon S/LAB Ultra 10 otestoval […]