Recenze: Elektrokolo Haibike se pro Marka stalo spolehlivým parťákem pro zdolávání beskydských kopců

Zpět

Přemýšlíte o pořízení elektokola? Láká vás dojet dál a výš? Inspirujte se zkušeností našeho zákazníka Marka, který se pro svůj první e-bike rozhodl v 28 letech. Přečtěte si, jak mu ekolo otevřelo nové obzory, stalo se spolehlivým parťákem pro zdolávání beskydských vrcholů a přiblížilo oblíbená místa v okolí jeho bydliště.

Elektrokolo Haibike

Poprvé jsem se svezl na elektrokole před čtyřmi lety, kdy mi jej táta půjčil na rekonvalescenci zraněného kolene. Okamžitě jsem si jízdu s přípomocí zamiloval. Už tehdy jsem se rozhodl, že si našetřím na vlastní.

Po pár letech střádání do prasátka přišla chvíle výběru e-biku! Jenže jaký si vybrat? Na výběr je tolik značek, variant motorů a bateriových kapacit. Naštěstí máme na Valašsku Sportovnu, kde Vám odborníci poradí s parametry kola, ve kterých se nevyznáte. Navíc na jejich servise platí heslo: Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů!

Spolehlivý parťák pro zdolání beskydských kopců s Bosch motorem čtvrté generace

Chtěl jsem kolo, které mi pomůže vyjet každý beskydský kopec. A to nebyl problém, takových tu mají na výběr spoustu a dokonce jsem se při rozhodování mohl i projet. Konečný výběr padl na Haibike fullnine 9, celoodpružené elektrokolo německého výrobce s motorem Bosch čtvrté generace a bateriovou kapacitou 625 Wh. A neudělal jsem chybu. Šlape jako hodinky. Vlastně až tak dobře, že jakmile přijedete z výletu, máte chuť se znovu projet! Elektrokolo mě vytáhne na výlet alespoň třikrát až čtyřikrát týdně.

IMG_0151 (002)

Cesta k dobrodružství

Už se nemusíte bát vyrazit před dlouhým pracovním dnem na vyjížďku nebo že vás po příjezdu čeká ještě práce na zahradě. Ne že by si člověk na elektrokole pořádně nezamakal, ale když nechce, nemusí a může si ten nepříjemný výjezd do kopce hodně ulehčit.

Navíc se vám zvětší svět, vaše oblíbená turistická místa jsou najednou mnohem blíže a dostupnější. A to mě na tom ohromně baví! Zajet si na západ slunce na Radhošť? Žádný problém! Od rožnovské prodejny Sportovny jsem tam za hodinku. A na displeji mi zmizí jedna čárka z pěti, které ukazují stav baterie.

Bezstarostná jízda s rezervou energie

Když jsme u baterie, plně nabitá mi vydrží na cca 5 hodin nepřetržitého ježdění. Takže po cca 2-3 hodinách jízdy je potřeba myslet na to, kde jsem a kudy pojedu zpátky domů. Zatím se mi nestalo, že by baterka došla a i kdyby jo, kolo určitě v lese nenechám, ale prostě to dojedu bez přípomoci. Kolo sice výrazně ztěžkne, ale jet se na něm samozřejmě dá.

Elektrokolo mě baví ještě z jiných důvodů. Například mám kamaráda, který není zrovna vášnivý sportovec a naše společná setkání byla vždy jen na pivu. Jednou mi prozradil, že doma mají taky elektrokolo. Hned jsem vymyslel trasu a přemluvil ho na vyjížďku.

IMG_0143 (002)

Od té doby se sejdeme každé pondělí po práci a uděláme si padesátikilometrové kolečko kolem Radhoště. Pivo si sice dáme taky, ale alespoň si na něj uděláme větší žízeň. Ale funguje to i obráceně. Můj strejda Pavel jezdí na kole odjakživa. Cyklovýlet s ním byl vždy ve stejném duchu. Já jsem mu nestíhal a on čekal. A ani jeden z nás si to prostě moc neužil. S elektrokolem je to jiné, jednoduše vyrovná výkonnostní rozdíly mezi jezdci.

Elektrokolo bych všem vřele doporučil, alespoň na vyzkoušení a věřím, že si v tom najdete podobné zalíbení jako já!

Další články ze světa sportovního vybavení

Turistické boty Salomon X Ultra 360 Edge

Recenze: Nové Salomon X Ultra 360 EDGE jsou lehké a pohodlné trekovky na delší pochody v horách i krátké procházky

Hledáte univerzální trekové boty, které jsou lehké a poradí si s jakýmkoliv terénem? Takovou volbou mohou být Salomon X Ultra 360 Edge, které vychází z úspěšné řady X Ultra. Ty vyzkoušel náš tester Petr, který není jen zkušeným turistou, ale nebojí se ani extrémně dlouhých běžeckých závodů. Zajímá vás, jak si tento model stojí v […]

INOV8 Trailfly

Recenze: INOV8 Trailfly je tlumená univerzální trailovka, která zvládá terén i přeběhy po tvrdém povrchu

Trailfly je tlumená trailovka od značky INOV8, která zvládá jak běh po trávě, pěšinách nebo štěrkových cestách, tak i pasáže na asfaltu. Díky svému tlumení se hodí jak na tréninkové výběhy, tak dlouhé závody v terénu. Co na tento model říká naše testerka Kateřina, která je vyhrála v soutěži a která se zúčastňuje světových závodů […]

recenze trailruningových holí Leki

Recenze: Ultratrailové hole z karbonu Leki FX.ONE Superlite v kopcích ušetří každý gram

Běháte traily a řešíte každý gram? Chcete potrénovat kopce a nenadřít se? Pak jsou tyto trailrunningové hole Leki Ultratrail FX.One Superlite přesně pro vás! Když na trase dojde na prudší stoupání, hole jsou velmi užitečným pomocníkem. Umožní zapojení vrchní části těla a přenesení síly z ní do odrazu. Nohy si naopak trochu odpočinou. Jaké mají […]