Recenze: Elektrokolo Haibike se pro Marka stalo spolehlivým parťákem pro zdolávání beskydských kopců

Zpět

Přemýšlíte o pořízení elektokola? Láká vás dojet dál a výš? Inspirujte se zkušeností našeho zákazníka Marka, který se pro svůj první e-bike rozhodl v 28 letech. Přečtěte si, jak mu ekolo otevřelo nové obzory, stalo se spolehlivým parťákem pro zdolávání beskydských vrcholů a přiblížilo oblíbená místa v okolí jeho bydliště.

Elektrokolo Haibike

Poprvé jsem se svezl na elektrokole před čtyřmi lety, kdy mi jej táta půjčil na rekonvalescenci zraněného kolene. Okamžitě jsem si jízdu s přípomocí zamiloval. Už tehdy jsem se rozhodl, že si našetřím na vlastní.

Po pár letech střádání do prasátka přišla chvíle výběru e-biku! Jenže jaký si vybrat? Na výběr je tolik značek, variant motorů a bateriových kapacit. Naštěstí máme na Valašsku Sportovnu, kde Vám odborníci poradí s parametry kola, ve kterých se nevyznáte. Navíc na jejich servise platí heslo: Nemožné na počkání, zázraky do tří dnů!

Spolehlivý parťák pro zdolání beskydských kopců s Bosch motorem čtvrté generace

Chtěl jsem kolo, které mi pomůže vyjet každý beskydský kopec. A to nebyl problém, takových tu mají na výběr spoustu a dokonce jsem se při rozhodování mohl i projet. Konečný výběr padl na Haibike fullnine 9, celoodpružené elektrokolo německého výrobce s motorem Bosch čtvrté generace a bateriovou kapacitou 625 Wh. A neudělal jsem chybu. Šlape jako hodinky. Vlastně až tak dobře, že jakmile přijedete z výletu, máte chuť se znovu projet! Elektrokolo mě vytáhne na výlet alespoň třikrát až čtyřikrát týdně.

IMG_0151 (002)

Cesta k dobrodružství

Už se nemusíte bát vyrazit před dlouhým pracovním dnem na vyjížďku nebo že vás po příjezdu čeká ještě práce na zahradě. Ne že by si člověk na elektrokole pořádně nezamakal, ale když nechce, nemusí a může si ten nepříjemný výjezd do kopce hodně ulehčit.

Navíc se vám zvětší svět, vaše oblíbená turistická místa jsou najednou mnohem blíže a dostupnější. A to mě na tom ohromně baví! Zajet si na západ slunce na Radhošť? Žádný problém! Od rožnovské prodejny Sportovny jsem tam za hodinku. A na displeji mi zmizí jedna čárka z pěti, které ukazují stav baterie.

Bezstarostná jízda s rezervou energie

Když jsme u baterie, plně nabitá mi vydrží na cca 5 hodin nepřetržitého ježdění. Takže po cca 2-3 hodinách jízdy je potřeba myslet na to, kde jsem a kudy pojedu zpátky domů. Zatím se mi nestalo, že by baterka došla a i kdyby jo, kolo určitě v lese nenechám, ale prostě to dojedu bez přípomoci. Kolo sice výrazně ztěžkne, ale jet se na něm samozřejmě dá.

Elektrokolo mě baví ještě z jiných důvodů. Například mám kamaráda, který není zrovna vášnivý sportovec a naše společná setkání byla vždy jen na pivu. Jednou mi prozradil, že doma mají taky elektrokolo. Hned jsem vymyslel trasu a přemluvil ho na vyjížďku.

IMG_0143 (002)

Od té doby se sejdeme každé pondělí po práci a uděláme si padesátikilometrové kolečko kolem Radhoště. Pivo si sice dáme taky, ale alespoň si na něj uděláme větší žízeň. Ale funguje to i obráceně. Můj strejda Pavel jezdí na kole odjakživa. Cyklovýlet s ním byl vždy ve stejném duchu. Já jsem mu nestíhal a on čekal. A ani jeden z nás si to prostě moc neužil. S elektrokolem je to jiné, jednoduše vyrovná výkonnostní rozdíly mezi jezdci.

Elektrokolo bych všem vřele doporučil, alespoň na vyzkoušení a věřím, že si v tom najdete podobné zalíbení jako já!

Další články ze světa sportovního vybavení

Recenze Petzl Swift

Recenze: Petzl Swift RL je lehká a výkonná čelovka vhodná i pro náročné trailové běhy

Jak si posvítit na cestu, když se dny zkracují? Čelovka Petzl SWIFT RL se řadí mezi nejvýkonnější modely na trhu. Automaticky přizpůsobuje svítivost podle množství okolního světla. Tím podstatně prodlužuje výdrž baterie. Otestoval ji náš kolega a ultramaratonec Tomáš Štverák. Jak splnila jeho představy? Bude ji dál používat při tréninku i závodech? Nedávno se mi […]

Termoprádlo

Velký přehled modelů termo a funkčního prádla aneb jak vybrat to pravé pro každý typ sportu

První vrstva v podobě funkčního prádla je základem sportovního šatníku, protože vás udrží v teple a suchu, i když si dáte pořádně do těla. Ať je zima, nebo léto. Jak ale vybrat tu pravou, když je nabídka termo a funkčního prádla tak široká? Připravili jsme pro vás přehled modelů od osvědčených značek a rozdělili jsme […]

Brooks Cascadia 17

Recenze: Běžecké boty Brooks Cascadia 17 jsou spolehlivé a pohodlné univerzálky pro každý typ terénu

Model Cascadia 17 od americké značky Brooks je díky měkkému odpružení a zvýšené stabilitě vhodný na horské traily s různorodým povrchem. Otestoval je pro nás Michal, který je vyhrál v soutěži. Jak s nimi byl spokojený běžec, který má za týden na kontě v průměru  50-80 kilometrů a letos úspěšně absolvoval extrémní závod Beskydská 7? […]