Recenze: Lehká bunda s technologií Omni-Heat, která opravdu zahřeje. To je bestseller Powder Lite od Columbie

Zpět

Hledáte lehkou bundu, která vás zahřeje, když teploty klesají? Bestseller Powder Lite od Columbie s technologií Omni-Heat pro nás otestovala Jarmila Jarmarová, která je venku se svými psy za každého počasí. Bunda Powder Lite je k nezaplacení jako přechodová nebo při zimní turistice. Přesně ten kousek oblečení, který by vám v šatníku neměl chybět.

recenze bunda Columbia
recenze bunda Columbia

Příjemné překvapení! Lehká bunda, která opravdu zahřeje

Po rozbalení jsme byla vyloženě nadšená. Nikdy jsem tomuto stylu bund moc neholdovala, úplně jsem nevěřila, že jsou funkční a teplé, ale teď jsem byla mile překvapena. Materiál je příjemný, střihově krásně padne na těloa je neuvěřitelně lehká. Člověk takřka nepozná, že jí má na sobě, a to je pro mě dost klíčové. 

Objednala jsem stejnou velikost jako u jiného oblečení a sedla perfektně. Na první pohled jsem se trochu bála, že bude malá, ale není. Nicméně kolem boků je poměrně na těsno, takže pokud bych chtěla pod ni dát ještě nějakou silnější mikinu, byl by problém a byla by lepší velikost větší. Ale vzhledem k tomu, že je opravdu teplá, v zimě pod ni bude stačit nějaká funkční mikina.  

recenze bunda Columbia
recenze bunda Columbia
recenze bunda Columbia

Zátěžový test dopadl na jedničku

Úplně poprvé jsem si ji brala na zahřátí na závody, ale za takové prvotní pořádné testování, považuji ranní výšlap za východem slunce na Velkou Deštnou. Ráno se teploty v Orlických horách pohybovali od 0° C do 2° C a na vrcholu opravdu dost foukalo, takže to byl za mě dobrý zátěžový test.  

Teplota u nuly, já si pod ní vzala jenom triko s dlouhým rukávem a po celou dobu jsem byla v teple, a to i ve chvíli, kdy na vrcholu opravdu hodně foukalo. Takže izolační vlastnosti hodnotím opravdu kladně. Řekla bych 10/10. Já mám tak nějak zažité, že tlustá bunda je teplá bunda a slabá bunda nehřeje. Takže tady jsem byla vyvedena z omylu a přesvědčila jsem se o tom, že i na pohled slabá bunda dokáže hřát mnohem více než ta silná. 

recenze bunda Columbia
recenze bunda Columbia

Pohodlná, lehká a teplá bunda získává 10/10

Cítím se v ní opravdu dobře. Přilne na tělo a hezky jde vidět postava. Opravdu mě těší, že nemusím vypadat, že mám o několik kg víc, abych byla v teple. Bundu určitě doporučuji na procházky a túry, ať na podzim nebo v zimě. Já sama jsem ji z nouze vytáhla i na kolo a zjistila jsem, že i na kole se v ní funguje opravdu dobře. Myslím si, že bude naprosto ideální na zimní aktivity, jako jsou běžky, skialpy apod., ale to budu moct posoudit, až se sněhovou nadílkou.  

Co je to technologie Omni-Heat?

Technologie Omni-Heat od Columbie je inspirovaná záchranářskými termofóliemi. Tisíce stříbrných teček na viditelné straně podšívky odráží tělesné teplo a vrací ho zpět k tělu. Mezery mezi tečkami zaručují prodyšnost a dokonalý komfort i při pohybových aktivitách s vyšší intenzitou.

Pohodlná, lehká a teplá bunda získává 10/10

V mých očích je bunda Powder Lite po všech stránkách opravdu skvělá a dávám jí 10 z 10. Nosit ji budu určitě i nadále, protože je pohodlná, lehká, opravdu teplá a to je přesně to, co jsem hledala na to naše "courání" po Orlických horách. A jako bonus nijak mě neomezuje v pohybu a jdou v ní dělat i jógové pozice.

recenze bunda Columbia
recenze bunda Columbia
recenze bunda Columbia

VÝHODY:

  • opravdu zahřeje
  • není objemná
  • hezky obepne postavu
  • neprofoukne při silnějším větru
  • velmi pohodlná

NEVÝHODY:

  • přes boky užší, se silnější mikinou by byla potřeba větší velikost

Další články ze světa sportovního vybavení

proč používat kompresní produkty CEP

Lepší sportovní výkon, rychlejší regenerace a další důvody, proč začít používat kompresní ponožky a podkolenky

Kompresní prádlo se stalo za poslední roky trendem ve sportovním oblékání. Není divu! Je vědecky dokázáno, že komprese zlepšuje výkon, zkracuje regeneraci a má mnoho dalších výhod. Kompresní podkolenky, ponožky a další stahovací kousky si oblíbili běžci, turisti, cyklisti i cestovatelé. Běháte a nemáte ještě ve skříni kompresní podkolenky? Následujících 5 benefitů vás určitě přesvědčí, […]

proč při běhu používat hole a jak vybrat ty pravé

Nahoru rychleji a dolů jistěji? Proč vyzkoušet běh s holemi a jak vybrat ty pravé

Ještě jste nezkoušeli běh s holemi? Nebo už patříte k těm, kteří znají jejich výhody a nedají na ně dopustit? Hole vám přidají na rychlosti i stabilitě. V příkrých stoupáních nebo při pozdějších fázích běhu, kdy nohy nespolupracují, jsou skvělým pomocníkem. Jak běhat s holemi a jaké jsou jejich benefity? Jak vybrat ty správné? Pojďme […]

Nejlepší turistické boty pro rok 2023

TOP výběr: 10 nejlepších turistických bot pro rok 2023 do lehčího i náročného terénu

Potřebujete boty, se kterými hravě zvládnete vysokohorské túry? Nebo pohodlný kousek na procházky v lese za městem? Připravili jsme pro vás výběr nejlepších modelů pro rok 2023. Ověřeno zákazníky, otestováno testery a zde je výsledek: vysoké pohorky, nízké trekové boty, ale i barefoot varianta. V tomto výběru najde každý svého favorita.  Turistické boty Salomon Cross […]