Recenze: Nová generace běžeckých bot On Cloudsurfer, to je tlumení, dynamický odraz i atraktivní design

Zpět

Máte chuť zasurfovat si v oblacích? Sedmá generace běžeckých bot On Cloudsurfer slibuje dokonalé tlumení díky technologií CloudTec® Phase. "Obláčky" v mezipodešvi absorbují náraz při došlapu a vystřelí vás při odrazu. Při tréninku nejen na letní dovolené je otestovala výherkyně v soutěži Kristýna. Jaké vlastnosti na nich nejvíce oceňuje a jak si boty stojí v porovnání s jiným modelem značky ON? 

te(2)
te3

Boty musí být lehké, pevné a vhodné do každého počasí

Sport mě provází každým dnem, proto je velmi důležité zvolit pro něj správnou obuv. Momentálně běhám třikrát až čtyřikrát týdně v průměru čtyř až pěti kilometrů v tempu 6:20 na kilometr. Nejraději běhám u nás na vesnici v lesích a po polních cestičkách. Také vyběhnu na cyklostezku, kde je krásná rovná asfaltová silnice.

Při výběru bot je pro mě důležité, aby byly boty lehké, pevné a aby mi pomohly k efektivnějšímu běhu. Nejdůležitější faktor pro mě je, že musí být vhodné do každého počasí. 

recenze On Cloudsurfer 7
vani

Počítačově optimalizované tlumení a stylový design

Boty ON Cloudsurfer 7 jsou skutečně nabušené. Na první pohled působí robustním dojmem, ale naopak jsou velmi lehké. Váží pouze 205 gramů. Boty mají počítačově optimalizované tlumení CloudTec® Phase. To výrazně změkčí dopad a přechod do odrazu je velmi plynulý.  Design je jemný, v kombinaci s bílou barvou a decentním černým nápisem na přední straně. Díky tomu se boty dají nosit nejen na sport. 

Boty jsem si vybrala ve velikosti 38 EUR. Tuto velikost nosím i běžně, abych měla příjemný prostor u palců. Seděly mi ihned po prvním nazutí.

Technologie CloudTec® Phase

Tlumení je u sedmé generace modelu Cloudsurfer kompletně přepracované, proto i pocit v botách bude jiný než doposud. Zmizel charakteristický Speedboard plát, který je nahrazen právě technologií CloudTec® Phase. Otvory, které jsou nyní v mezipodešvi se při došlapu zúží a vy máte opravdu pocit, že běžíte v oblacích.

45452

Dynamický krok a komfortní došlap

Po prvním obutí jsem byla moc překvapená, protože jsem se cítila, jako kdybych na nohou měla lehké rakety. Boty On Cloudsurfer 7 byly moc pohodlné a při každém kroku pružily, a zároveň pevně držely nohu v komfortu. 

Vzala jsem si je poprvé na silniční kratší běh, abych vyzkoušela všechny jejich funkce. Byla jsem překvapená, jak mi boty tlumily došlap díky počítačové technologii CloudTec®Phase a kroky byly velice dynamické, což jsem u předchozích bot nezažila. A proto jsem si při prvním a druhém běhu musela na styl bot nejdříve zvyknout.

363858258_234346515655063_7031913795550302423_n (1)
testovanicko

A jak Cloudsurfer 7 obstál v deštivém počasí?

Při dalším běhání se pocity měnily a oproti prvním běhům jsem po otestování byla ráda za silnou podporu a tlumení. Boty jsou komplexně navržené tak, že splňují všechna funkční kritéria při běhu - pohodlnost, praktičnost a navíc mají atraktivní design.

Byla jsem také hodně zvědavá na zkoušku bot při deštivém počasí, kdy jsem je zkoušela při lehkém dešti. Voda se vsákla spíše na povrch materiálu a dovnitř se plně nedostala, což bylo pozitivní a důležité zjištění.

cloud2
cloud3
cloud

Komu bych ON Cloudsurfer 7 doporučila?

Kdo hledá stabilní boty, tak může být model ON Cloudsurfer 7 správnou volbou. Noha drží pevně v botě a mezipodešev tlumí dopady. Mé první běžecké boty na silnici byly ON Cloudflow 3, které byly ideální pro běžce začátečníky. Cítila jsem s nimi velké pružení a běhalo se v nich lehce a doslova jako na obláčku. Cloudsurfer 7 působí trochu tvrdším dojmem.

Doporučila bych jej spíše pro běžce, kteří běhají rychleji na vzdálenosti od 5 do 20 km. Ideální mi přijdou i na závod. Ale i pro začátečníky mohou být tyto boty skvělou motivací k běhu.

 

Výhody On Cloudsurfer 7

  • Nízká hmotnost
  • Pevnost
  • Design
  • Tlumení
  • Vyrobeno z udržitelných zdrojů

Nevýhody 

  • Cena
  • Barva

Další články ze světa sportovního vybavení

Historie značky Osprey

Příběhy značek: Osprey, jeden z největších světových výrobců batohů, slaví 50 let na trhu

Od začátku sázela značka Osprey na poctivou výrobu, nejvyšší kvalitu a šetrnost k přírodě. A vyplatilo se! Osprey patří k největším výrobcům batohů, krosen a dalších zavazadel na světě. Pokud chcete skvěle padnoucí batoh na turistiku, kolo nebo cestování, který vydrží pěknou řádku let, s Osprey určitě neprohloupíte. Letos slaví značka 50leté výročí na trhu, […]

Recenze Hoka Mach 6

Recenze: Nová silnička Hoka Mach 6 to jsou rychlejší nohy a větší úspora energie při běhu

Mach 6 je svižná, lehká, stabilní a pohodlná silnička od oblíbené značky Hoka. Otestovala je výkonnostní běžkyně a naše ambasadorka Simča, která nemá problém naběhat za týden i 160 kilometrů. Přestože ji značka Hoka předtím neoslovila, z bot je nadšená. Co si na nich oblíbila? Komu by je doporučila a jaké tréninky v nich nejčastěji […]

jak vybrat turistické hole

Průvodce holemi Leki: Které si vybrat na turistiku, běh nebo nordic walking

Německá značka Leki je nejznámějším výrobcem především lyžařských, běžkařských a turistických holí. Vyznačují se vysokou kvalitou, funkčností a splňují ty nejvyšší bezpečnostní standardy. V posledních letech se staly díky své lehkosti a praktičnosti oblíbené i mezi trailovými běžci. V jejich široké nabídce si tak vybere turista, chodec, lyžař i běžec. V tomto článku se dozvíte, […]