Recenze: Nová generace běžeckých bot On Cloudsurfer, to je tlumení, dynamický odraz i atraktivní design

Zpět

Máte chuť zasurfovat si v oblacích? Sedmá generace běžeckých bot On Cloudsurfer slibuje dokonalé tlumení díky technologií CloudTec® Phase. "Obláčky" v mezipodešvi absorbují náraz při došlapu a vystřelí vás při odrazu. Při tréninku nejen na letní dovolené je otestovala výherkyně v soutěži Kristýna. Jaké vlastnosti na nich nejvíce oceňuje a jak si boty stojí v porovnání s jiným modelem značky ON? 

te(2)
te3

Boty musí být lehké, pevné a vhodné do každého počasí

Sport mě provází každým dnem, proto je velmi důležité zvolit pro něj správnou obuv. Momentálně běhám třikrát až čtyřikrát týdně v průměru čtyř až pěti kilometrů v tempu 6:20 na kilometr. Nejraději běhám u nás na vesnici v lesích a po polních cestičkách. Také vyběhnu na cyklostezku, kde je krásná rovná asfaltová silnice.

Při výběru bot je pro mě důležité, aby byly boty lehké, pevné a aby mi pomohly k efektivnějšímu běhu. Nejdůležitější faktor pro mě je, že musí být vhodné do každého počasí. 

recenze On Cloudsurfer 7
vani

Počítačově optimalizované tlumení a stylový design

Boty ON Cloudsurfer 7 jsou skutečně nabušené. Na první pohled působí robustním dojmem, ale naopak jsou velmi lehké. Váží pouze 205 gramů. Boty mají počítačově optimalizované tlumení CloudTec® Phase. To výrazně změkčí dopad a přechod do odrazu je velmi plynulý.  Design je jemný, v kombinaci s bílou barvou a decentním černým nápisem na přední straně. Díky tomu se boty dají nosit nejen na sport. 

Boty jsem si vybrala ve velikosti 38 EUR. Tuto velikost nosím i běžně, abych měla příjemný prostor u palců. Seděly mi ihned po prvním nazutí.

Technologie CloudTec® Phase

Tlumení je u sedmé generace modelu Cloudsurfer kompletně přepracované, proto i pocit v botách bude jiný než doposud. Zmizel charakteristický Speedboard plát, který je nahrazen právě technologií CloudTec® Phase. Otvory, které jsou nyní v mezipodešvi se při došlapu zúží a vy máte opravdu pocit, že běžíte v oblacích.

45452

Dynamický krok a komfortní došlap

Po prvním obutí jsem byla moc překvapená, protože jsem se cítila, jako kdybych na nohou měla lehké rakety. Boty On Cloudsurfer 7 byly moc pohodlné a při každém kroku pružily, a zároveň pevně držely nohu v komfortu. 

Vzala jsem si je poprvé na silniční kratší běh, abych vyzkoušela všechny jejich funkce. Byla jsem překvapená, jak mi boty tlumily došlap díky počítačové technologii CloudTec®Phase a kroky byly velice dynamické, což jsem u předchozích bot nezažila. A proto jsem si při prvním a druhém běhu musela na styl bot nejdříve zvyknout.

363858258_234346515655063_7031913795550302423_n (1)
testovanicko

A jak Cloudsurfer 7 obstál v deštivém počasí?

Při dalším běhání se pocity měnily a oproti prvním běhům jsem po otestování byla ráda za silnou podporu a tlumení. Boty jsou komplexně navržené tak, že splňují všechna funkční kritéria při běhu - pohodlnost, praktičnost a navíc mají atraktivní design.

Byla jsem také hodně zvědavá na zkoušku bot při deštivém počasí, kdy jsem je zkoušela při lehkém dešti. Voda se vsákla spíše na povrch materiálu a dovnitř se plně nedostala, což bylo pozitivní a důležité zjištění.

cloud2
cloud3
cloud

Komu bych ON Cloudsurfer 7 doporučila?

Kdo hledá stabilní boty, tak může být model ON Cloudsurfer 7 správnou volbou. Noha drží pevně v botě a mezipodešev tlumí dopady. Mé první běžecké boty na silnici byly ON Cloudflow 3, které byly ideální pro běžce začátečníky. Cítila jsem s nimi velké pružení a běhalo se v nich lehce a doslova jako na obláčku. Cloudsurfer 7 působí trochu tvrdším dojmem.

Doporučila bych jej spíše pro běžce, kteří běhají rychleji na vzdálenosti od 5 do 20 km. Ideální mi přijdou i na závod. Ale i pro začátečníky mohou být tyto boty skvělou motivací k běhu.

 

Výhody On Cloudsurfer 7

  • Nízká hmotnost
  • Pevnost
  • Design
  • Tlumení
  • Vyrobeno z udržitelných zdrojů

Nevýhody 

  • Cena
  • Barva

Další články ze světa sportovního vybavení

Top trailové boty

TOP výběr: 12 našich nejlepších trailových bot pro rok 2024

Patříte mezi ty, kteří před během na silnici upřednostňují terén? Připravili jsme pro vás výběr našich nejpopulárnějších trailových bot. Žebříček jsme sestavili na základě preferencí právě vás, našich zákazníků. Ať už běháte v lesích, horách nebo po trailech za městem, určitě mezi nimi najdete svého favorita. Hoka Challenger ATR 7 GTX Hoka Speedgoat 5Asics Gel-Trabuco 12Asics […]

Under Armour

Příběhy značek: O vzniku Under Armour a technologiích, kterými se inspirovali i jeho konkurenti

Značka Under Armour vznikla v roce 1996 a od té doby se stala jedním z předních brandů na poli sportovního oblečení a bot. Technologie a materiály, které Under Armour začal používat, jsou dnes už samozřejmostí a najdeme je i u sportovního oblečení jiných značek. Zajímá vás, jaký je příběh vzniku této světoznámé značky? Přečtěte si […]

Vanda Tenerife

4 nejlepší běžecké trasy na Tenerife a jak se na ně vybavit

Každý rok vyrážím s kamarádkami přes jarní prázdniny objevovat kouzla trailů v exotických krajích. Loni jsem byla proběhat Madeiru, letos jsme se vydaly ještě o kousek dál – na Kanárské ostrovy, konkrétně na nejvíc kopcovité Tenerife se sopkou Pico del Teide, vysokou přes tři a půl tisíce metrů nad mořem. Zdá se vám Tenerife jako […]