Recenze: Novinka ON Cloudsurfer Trail je perfektní volbou pro běžce, kteří střídají asfalt i lehký terén

Zpět

Novinku ON Cloudsurfer Trail pro nás otestovala naše ambasadorka Hanka. Většinou běhá dvakrát až třikrát týdně a snaží se při tréninku střídat běh po cyklostezce a lesních chodnících nebo v jiném lehkém terénu. Při výběru běžeckých bot je pro ni důležitá zejména míra tlumení. Vedle toho je pro ni klíčový také líbivý vzhled bot. Jak byla spokojená s ON Cloudsurfer Trail? Odpověď najdete v její recenzi na následujících řádcích.

ON Cloudsurfer Trail
ON Cloudsurfer Trail

Jsou to skvělé běžecké univerzálky

ON byly dlouhou dobu moje vysněné boty na běh, takže jsem od nich měla opravdu velká očekávání. A musím upřímně říct, že když mi dorazily, byla jsem víc než nadšená. Jsou lehké a hned na první obutí mi skvěle seděly. Co se týká jejich velikosti, řídila jsem se velikostní tabulkou, ale pro jistotu jsem si nechala ještě poradit a perfektně mi sedí. Vždy je dobré brát běžecké boty o číslo větší než jaké běžně nosíte.

Na první testovací běh jsem je vzala rovnou do lesa, abych je vyzkoušela na různém terénu. Cesta k lesu totiž vede po silnici a cesta zpět zase po pískovité cestě. Běžela jsem 6 km a běželo se opravdu skvěle. Neměla jsem vůbec pocit, že mám boty na nohou poprvé. Zvládly každý terén a krásně podržely nohy při běhu z kopce. Běželo se mi v nich skvěle. Pokud tedy hledáte běžecké univerzálky, ON Cloudsurfer Trail jsou skvělá volba.

ON Cloudsurfer Trail
ON Cloudsurfer Trail

Ideální na běh po cyklostezkách a lesních cestách

Moje noha není ani široká, ani úzká, takže mi boty sedí opravdu skvěle. ON Cloudsurfer Trail vychází ze silničních On Cloudsurfer. Oproti nim mají hrubší materiál a lépe drží chodidlo. Přibyla okopová hrana, která je opravdu super pro běh v terénu. Podrážka nemá nijak extrémně velké kanálky, takže se v nich nezasekávají kamínky a jiné předměty, které můžete na trailu potkat.

Pokud plánujete běh v horách nebo po skalách, určitě bych volila jiný model bot. Ale pokud jste jako já a běháte po cyklostezkách, lesních cestách, nebo silnici, tak vám tento model můžu doporučit. Investice do nich se opravdu vyplatí.

ON Cloudsurfer Trail
ON Cloudsurfer Trail

Výhody

  • univerzální bota, která zvládne silnici i lehký terén
  • skvěle sedí na noze
  • velké tlumení

Nevýhody

  • nejsou vhodné pro náročné trailové běhy

Další články ze světa sportovního vybavení

Historie značky Osprey

Příběhy značek: Osprey, jeden z největších světových výrobců batohů, slaví 50 let na trhu

Od začátku sázela značka Osprey na poctivou výrobu, nejvyšší kvalitu a šetrnost k přírodě. A vyplatilo se! Osprey patří k největším výrobcům batohů, krosen a dalších zavazadel na světě. Pokud chcete skvěle padnoucí batoh na turistiku, kolo nebo cestování, který vydrží pěknou řádku let, s Osprey určitě neprohloupíte. Letos slaví značka 50leté výročí na trhu, […]

Recenze Hoka Mach 6

Recenze: Nová silnička Hoka Mach 6 to jsou rychlejší nohy a větší úspora energie při běhu

Mach 6 je svižná, lehká, stabilní a pohodlná silnička od oblíbené značky Hoka. Otestovala je výkonnostní běžkyně a naše ambasadorka Simča, která nemá problém naběhat za týden i 160 kilometrů. Přestože ji značka Hoka předtím neoslovila, z bot je nadšená. Co si na nich oblíbila? Komu by je doporučila a jaké tréninky v nich nejčastěji […]

jak vybrat turistické hole

Průvodce holemi Leki: Které si vybrat na turistiku, běh nebo nordic walking

Německá značka Leki je nejznámějším výrobcem především lyžařských, běžkařských a turistických holí. Vyznačují se vysokou kvalitou, funkčností a splňují ty nejvyšší bezpečnostní standardy. V posledních letech se staly díky své lehkosti a praktičnosti oblíbené i mezi trailovými běžci. V jejich široké nabídce si tak vybere turista, chodec, lyžař i běžec. V tomto článku se dozvíte, […]