Recenze: ON Cloudmonster 2 je běžecká bota s extrémním tlumením a rychlým odrazem, kterou využijete na dlouhé tréninky i závody

Zpět

Naše ambasadorka Štěpánka dostala možnost otestovat novinku Cloudmonster 2 od švýcarské značky On. Jejich předchůdce Cloudmonster patřil k nejoblíbenějším modelům firmy. Přečtěte si její recenzi a dozvíte se, jaké změny u Cloudmonster 2 nastaly, jak se jí v nich běhalo a jakým běžcům by je doporučila. Bude z modelu Cloudmonster 2 nový bestseller?

ON Cloudmonster 2
ON Cloudmonster 2

Maximální tlumení

Tato silniční bota je jako stvořená pro milovníky maximalismu. Oproti původnímu modelu Cloudmonster dostává tato nová verze mnohem větší rozměr a to díky propracované superpěně Helion s dvojitou hustotou. Ta oproti původnímu modelu dodává do odrazu ještě více energie. Pěnová vložka v přední části chodidla navíc zajištuje podstatně měkčí dopad a výborně ho tlumí.

Nylonový Speedboard

Speedboard u původního modelu byl vytvořen z polypropylenu, nové Cloudmonster 2 se můžou pyšnit nylonovým Speedboardem umístěným mezi dvěma vložkami na podrážce, která vám poskytne ještě větší pohodlí a maximální návratnost energie při běhu na tvrdém povrchu. Je to jednoduše měkká, pohodlná a přitom rychlá bota.

ON Cloudmonster 2
ON Cloudmonster 2

Vzhled a konstrukce

Cloudmonster 2 je opravdu propracovaná bota, kterou si můžete pořídit v několika barevných provedeních. Svršek je z recyklovatelné síťoviny. Její nová konstrukce uchycení nohy za použití bočních panelů zajišťuje daleko lepší fixaci nohy. 

Osobní zhodnocení

Mojí doménou jsou běhy na dlouhé vzdálenosti. Běhám pomalu, abych mohla běhat rychle. I my ultraběžci musíme do svých tréninků zařazovat rychlejší běhy. Ať už v terénu nebo na asfaltu. Minimálně dvakrát týdně se snažím běhat rychlejší tempové tréninky nebo intervaly. Tyto běžecké střely bych doporučila všem silničním běžcům, kteří se připravují na maraton, ale klidně bych si je vzala i na samotný závod. Díky extrémnímu tlumení vás bota podrží i několik hodin. Nicméně určitě neprohloupíte, pokud si je vezmete „jen“ na výklus.

Cloudmonster 2 je v přední části širší. To jistě ocení běžci, kteří nemají tak úzkou nohu jako já. Pro ty, kteří preferují užší střih boty, by to nemuselo být komfortní.  Bota však perfektně drží a fixuje nohu. Pro sebe bych ale pro příště volila botu alespoň o půl čísla menší.

Výhody ON Cloudmonster 2

  • Velké tlumení
  • Vysoký drop
  • Propracovaný síťový materiál na mě působí, že je model oproti předchozí generaci lehčí
  • Žádné otlaky ani po delších vzdálenostech

Nevýhody ON Cloudmonster 2

  • Díky tenkému svršku na mě bota působí o dost větším a také širším dojmem

O značce On

On je švýcarská značka, která se od roku 2010 zaměřuje na vývoj a výrobu běžeckých bot, pro které je typický tlumený došlap a dynamický odraz. U zrodu značky stál Olivier Bernhard, bývalý profesionální triatlonista, který se po ukončení sportovní kariéry začal věnovat vývoji běžeckých bot, které se mu za dobu jeho závodní kariéry nepodařilo najít. Chtěl vyvinout botu tlumenou, ale současně rychlou. V botách On aktuálně běhá přes 7 milionů lidí ve více než 50 zemích světa.

Další články ze světa sportovního vybavení

Salomon Index 03

Salomon Index.03 jsou pohodlné boty pro běh i volný čas, které po obnošení snadno zrecyklujete

Salomon Index.03 je už třetí generací silniční boty, která se výborně hodí na nenáročné běhání po městě i dlouhé procházky jednoduchým terénem. Salomon tímto modelem reaguje na požadavky zákazníků, pro které je důležitá ekologická udržitelnost produktů, které používají. U tohoto modelu lze například snadno oddělit spodní část boty od svršku, kdy po obnošení Salomon pěnu […]

Gel-Nimbus 26

Recenze: Asics Gel-Nimbus 26 jsou běžecké boty pro milovníky měkkého došlapu

Asics Gel-Nimbus 26 je léty prověřený model, který vám dodá žádaný komfort. Nová generace se chlubí vysokým tlumením, množstvím materiálu okolo nohy, velmi příjemným a zároveň dobře upevněným jazykem a příjemným polstrováním okolo achilovky. Přečtěte si recenzi naší ambasadorky Vandy a dozvíte se, jak se v nich nabíhají kilometry. „Ty boty jsou vlastně neskutečně zajímavé“ […]

TOP výběr turistických bot

TOP VÝBĚR: 10 našich nejoblíbenějších modelů turistických bot pro rok 2024

Nemusíte zdolávat vysoké horské štíty, abyste mohli na nohou nosit trekovky. Těžkým koženým pohorkám již odzvonilo a do popředí se dostávají lehké pohodlné trekové modely. Ty ale zároveň disponují spolehlivými technologiemi a dostatečně chrání chodidlo. Vybrali jsme deset modelů, které jsou u našich zákazníků nejoblíbenější. Určitě i vy mezi nimi najdete svého favorita na nenáročné […]