Recenze: Osvědčily se běžecké boty Under Armour HOVR Phantom 2, nebo má značka zůstat striktně u fitness?

Zpět

Lesní cestičky opět necháváme za zády a vybíháme po silnici vstříc nové recenzi na běžecké speciálky na beton. Tentokrát jsme si posvítili na značku, kterou primárně vídáme za dveřmi fitness center a tělocvičen. Under Armour přišlo s modelem HOVR Phantom 2 INKNT a my jsme se mu museli podívat na zoubek.

 

Testery pro naše produkty vybíráme na našich sociálních sítích, proto pokud máte zájem o vyzkoušení sportovní výbavy za sepsání podobné recenze, jako je tahle, utíkejte sledovat náš profil, ať vám příští výběr neuteče.

a4e9de05-30b6-4992-b3f5-77c4c0db8192-3024154-001-3
261103a6-58da-481e-9a65-9e166243e674-3024154-001-4
953a1d66-3267-4895-a1c5-54c12c880807-3024154-001-2

Phantomy obul Jakub Kašpárek, který je podrobil testem při běhu na kratší vzdálenosti. V tréninku běhá téměř denně 7 kilometrů po betonu, což je pro tyto boty ideální stav.

Stručné představení boty

Běžecké boty Under Armour HOVR Phantom 2 INKNT mají technologii UA HOVR™, která poskytuje pocit nulové gravitace - navrací energii vstřebávanou při eliminaci nárazu při došlapu a tak vás podpoří při každém kroku. Svršek z technologického úpletového materiálu obepne pevně chodidlo, téměř jako ponožka. Tvarovaný panel ve střední části boty nabízí lepší strukturu a měkké vnitřní odpružení. Ultra prodyšná stélka SpeedForm® 2.0 poskytuje dokonalý komfort. Plně gumová podešev s unikátním vzorkem zajistí maximální trakci a odolnost. HOVR Phantom také nabízí externí výztuž paty pro maximální podporu stability.

NEUTRÁLNÍ: Pro běžce, kteří potřebují flexibilní a zároveň komfortně odpruženou obuv.

  • Technologie UA HOVR™
  • Kompresní síťovina Energy Web
  • Ultra prodyšná stélka SpeedForm® 2.0
UA boty karty na eshop

Předáváme slovo testerovi Jakubovi

Jsem grafik (ajťák), který v práci sedí za počítačem. Když pak vstanu, tak se to snažím dohnat. Běhám primárně pro zábavu, většinou okruh okolo sedmi kilometrů v kopečcích okolo Štramberka. Přes týden běhám primárně po asfaltu. Proto mě hodně zajímalo, jak mi boty sednou.

První dojmy po rozbalení zásilky

Na oko vypadá černá barevná varianta velmi prémiově, protože má nádherně zpracované detaily. Perfektně ladí s mým kompletním outfitem od Under Armour.

UA_HOVR_Phanton2 - 51
UA_HOVR_Phanton2 - 61

První pocit po obutí byl jedním slovem PAPUČE! Velmi pohodlné boty, které krásně sedly na nohu. Měl jsem trochu obavu z váhy, ale zbytečně. Měl jsem už na noze i model Nike Air Zoom, ve kterých běhá Kipchoge. A ten pocit lehkosti boty je podobný.

Výběr velikosti

Vzal jsem si boty o jednu a půl velikosti větší, než mám boty na všední nošení. Předešlé běžecké boty jsem zvolil jen o půl čísla větší a při delším běhu se objevovaly puchýře. U tohohle modelu se neobjevil ani jeden :). KONEČNĚ!

První výběh

Poprvé jsem v nich běžel hned v ten den, kdy boty dorazily. Byl jsem zvědavý a natěšený, takže pár minut po rozbalení jsem přemluvil přítelkyni a šli jsme běhat. Obvyklá trasa do Štramberka a zpátky, po asfaltu. Vzdálenost 7 km, převýšení cca 350 m. Přítelkyni jsem utekl a prý mě nebylo možné vůbec dohnat. Takže … pocity parádní!

Zkušenosti z dalších běhů

Hned čtvrtý běh jsem běžel desetikilometrový závod Příborský běh. Trasa byla náročná v kombinaci terénu - dlažební kostky, mokrá tráva, schody, bláto, kořeny, štěrk, z kopce, do kopce a musím říct, že jsem našlapoval velmi opatrně, nebyl jsem si jistý, jak moc bude bota na takovýchto površích držet. Neuklouzlo mi to naštěstí nikde a boty krásně držely. Jednou jsem se z důvodu špatného označení trasy málem ztratil, ale za to boty vinit nemůžu :D.

UA_HOVR_Phanton2 - 48
UA_HOVR_Phanton2 - 41

Širší střih pro větší pohodlí

Phantomy jsou celkově velmi pohodlné a měkké. Střih je u špičky širší, což je super, protože mám místo pro prsty, které můžu pohodlně rozprostřít a nevznikají tak odřeniny a puchýře. Je příjemné, jak vnější tkaná textilie obepíná nohu jako ponožku. Není tam tak žádný prostor pro nepříjemné tření.

Prodyšnost materiálů

Zatím jsem s botami nezmoknul. Jsou prodyšnější, takže se v nich noha moc nezapotí. Při proběhnutí mokrou trávou materiál držel a nepustil vodu dovnitř. Boty za sebou mají cca 80 km a pořád vypadají jako nové, podrážka nesešlápnutá.

UA_HOVR_Phanton2 - 84

Stabilita a tlumení

Stabilita došlapu je perfektní. Míval jsem v minulosti často problém s vyvrtnutím kotníků a pokaždé, když jsem vyběhl, tak jsem měl strach, kdy se mi levý nebo pravý kotník zvrtne a budu muset domů dokulhat a doma ledovat. Ale u těchto bot zatím ani jednou! Už si dovolím běžet z kopce rychleji a nebojím se u každého dopadu. Takže noha drží v botě skvěle. Boty tlumí každý náraz a jde cítit jen měkký dopad, kdy se energie odráží zpět do každého pohybu.

VÝHODY

  • pohodlí
  • design
  • tlumení
  • obepnutí nohy jako v "ponožce"

NEVÝHODY

  • nenašel jsem