Recenze: Rychlost, stabilita a pohodlí s novinkou Salomon Thundercross na 175km treku kolem Mont Blanc

Zpět

Salomon přišel s novinkou Thundercross a naše ambasadorka Veronika je hned vzala na testovací  „procházku“ kolem Mont Blancu. Thundercross jsou sice trailové boty, ale přesně odpovídaly Veroničině představě ideálního obutí pro TMB - stabilita, prodyšnost a nízká hmotnost. Co na ně po 175 km říká? Jak se jí na vysněném treku osvědčily?

SALOMON THUNDERCROSS
recenze Salomon Thundercross

Před TMB jsem s přáteli vyrazila na přechod Jeseníků, kde jsme testovali jak těžší batohy, tak zvolenou obuv na náš velký, od nového roku plánovaný trek, okolo Mont Blancu. Přesně po 30 km mi došlo, že moje milované Salomon Outpulse nejsou na tuhle cestu dostatečně měkké a že mám dost krátký čas na to, najít tu ideální obuv. A tak jsem se dostala k novince Thundercross.

Thundercross umožňují rychlý pohyb v horách

Měla jsem přesně jeden výšlap na Lysou horu, abych je před odjezdem vyzkoušela, ale víte jak je to s láskou na první obutí? Někdy prostě obujete a víte. Přesně tak jsem věděla já. Teda takhle, měla jsem trochu pochybnosti, jestli bych si neměla vzít vyšší boty skrze těžký batoh (a udržet své kotníky pevně v bezpečí), ale nechala jsem se zlákat lehoučkou a měkkou botou, která byla navržena pro rychlý pohyb na horách. Trochu jsem doufala, že díky nim, budu do kopce rychlejší. A teď mi zpětně dochází, že jsem v závěru na hranicích Švýcarska a Francie, po 130 kilometrech předbíhala ostatní hikery do prudkého kopce právě díky těmto trailovkám.

SALOMON THUNDERCROSS 2
recenze Salomon Thundercross

175 km s jistotou a měkkým došlapem

Noha v botách naprosto skvěle drží. Mám pocit, jako by ji velmi jemně objala a s jistotou držela. Protože to jsou primárně běžecké boty, mají skvěle vyřešené tlumení a každý krok je díky tomu velmi pohodlný, skoro jako šlapat do peřiny. Nabízí dostatečný prostor pro chodidlo, což je na delších trasách obzvlášť důležité, protože nohy mají tendenci trochu otékat. Kdybych neměla zaděláno na puchýře z předchozích tras, myslím, že bych celý 175kilometrový trek odešla bez jediného puchýře. Takhle jsem vyfasovala dva na malíčích, ale nebyla to chyba bot.

recenze boty Salomon Thundercross
recenze boty Salomon Thundercross

Perfektní trakce v každém terénu

Salomon Thundercross je lehoučká obuv, která tak podpoří jakékoliv bláznivé a dlouhé trasy, jaké si jen vymyslíte. Podrážka je vybavená 5mm výstupky, které mi držely skvěle na všem - od trávy, přes kameny po lesní cesty. Nemám akorát vyzkoušenou cestu za deště, protože jsme měly neuvěřitelné štěstí a ani jednou jsme za 9 dní nezmokly.

Samozřejmě musím vyzdvihnout i design bot, světlé barvy mě na botách moc baví, i když jim prach na treku dal hodně zabrat a tak i na fotkách už můžete vidět, že z původních barev bílá zmizela 😀 Věřím, že šetrná péče ji aspoň částečně navrátí zpět.

Zavazování bot je řešeno rychlošněrovaním Quicklace, které mám u Salomonu nejradši, protože fakt drží přesně tak, jak potřebuju.

SALOMON THUNDERCROSS 3
SALOMON THUNDERCROSS 4

Kdybych jim mohla dát nějaké hodnocení, bylo by to 10/10. Lehoučké, měkké, prodyšné, skvěle padnoucí s podrážkou, co výborně drží v různých terénech.

Další články ze světa sportovního vybavení

recenze běžeckých bot Brooks Ghost 15

Recenze: Legenda v silničním běhu Brooks Ghost 15 je pohodlná na první obutí a poradí si i s městským trailem

Silnička, která si hravě poradí s nejistými kroky začátečníka i ambicemi ostříleného běžce. Bota, kterou obujete, zavážete a můžete běžet, jak dlouho budete chtít. Vydejte se po silnici, vběhnete na lesní cestu, louku a zas zpět na asfalt. Žádný problém. Přesně tohle splňují silniční boty americké značky Brooks Ghost 15. Model, který za nenápadným vzhledem […]

recenze Salomon Thundercross

Recenze: Rychlost, stabilita a pohodlí s novinkou Salomon Thundercross na 175km treku kolem Mont Blanc

Salomon přišel s novinkou Thundercross a naše ambasadorka Veronika je hned vzala na testovací  „procházku“ kolem Mont Blancu. Thundercross jsou sice trailové boty, ale přesně odpovídaly Veroničině představě ideálního obutí pro TMB – stabilita, prodyšnost a nízká hmotnost. Co na ně po 175 km říká? Jak se jí na vysněném treku osvědčily? Před TMB jsem […]

recenze Merrrell Moab 3

Recenze: Nepromokavé Merrell Moab 3 GTX jsou spolehlivým outdoorovým parťákem do každého počasí

Někdy i procházka s dětmi může být pořádnou výzvou. Zdolávání prudkých kopců s kočárkem, kilometrů v mokré trávě za jakéhokoli počasí, to už si zaslouží pořádnou turistickou obuv. Model Merrell Moab 3 GTX si umí poradit v každé situaci. Otestoval jej pro nás akční manželský pár, který vyhrál boty v soutěži. Splnily Merelky všechna jejich […]