Recenze: S/LAB Genesis je stabilní výkonnostní model pro závod v trailovém běhu i v canicrossu

Zpět

Salomon S/LAB Genesis jsou lehké závodní běžecké boty s propracovanou podrážkou, které vás podrží na písku, v blátě i na tvrdších površích. Náš tester Lubomír, který se věnuje canicrossu, tedy běhu se psy, je vyzkoušel jak při závodech, tak v tréninku. Jak s nimi byl spokojený běžec, který od bot očekává stabilitu v terénu a odolnost? Přečtěte si jeho recenzi a zjistíte to.

thumbnail_image_123650291 (5)
thumbnail_image_123650291 (2)

Boty musí spolehlivě zvládnout běh v terénu

Při výběru bot je pro mě důležité, aby si poradily s během v terénu v zápřahu se psem. Rozhoduji se tedy převážně podle podrážky. Musí být odolná pro různé povrchy a poskytovat jistotu na mokrém, suchém nebo sypkém povrchu. Také se zaměřuji na to, aby měly boty dobré tlumení nárazů, protože při canicrossu dostávají nohy pořádně zabrat.

Od prvního nazutí seděly výborně

První dojmy z bot SALOMON S/LAB Genesis byly velmi pozitivní. Je to lehká bota s propracovanou podrážkou, kvalitními materiály a celkovým zpracováním. Nadšený jsem byl ze šněrování Quicklace, se kterým se nemusím bát, že se mi při závodě rozvážou.

První nazutí bylo pohodlné. Líbil se mi dostatek místa pro rozložení prstů mého širšího chodidla a měkký došlap. Ze značky Salomon jsem měl trochu obavy, protože před pěti lety mi jeden jejich model vůbec neseděl. Naštěstí S/LAB Genesis sedí výborně a obavy se hned rozplynuly.

Co se týká velikosti, běžně mám 42, ale běžecké boty si beru o číslo větší. V případě S/LAB jsem si nakonec vzal 42 2/3 a ty jsou pro běh akorát.

thumbnail_image_50450945
thumbnail_image_123650291 (4)

Zavazování Quicklace je naprosto bezkonkurenční

Poprvé jsem S/LAB Genesis vyzkoušel při trailovém běžeckém tréninku a cítil jsem se v nich velmi pohodlně. Při běhu kamenitým terénem ani nebylo znát, že běžím po kamenech. Při běhu se psem bych chtěl vyzdvihnout kvalitní tlumení při došlapu.

Čím více boty používám, tím je mám raději. Splňují všechny mé požadavky, které jsou pro mě důležité při rozdílných typech tréninků. Jsou dostatečně přilnavé v písku a blátě, ale i dostatečně pohodlné na tvrdším povrchu a při rychlém běhu s tvrdými dopady. Boty jsou mírně širší, takže dobře obepínají moji širší nohu. Zavazování Quicklace je naprosto bezkonkurenční. Během chvilky jsou pevně zavázané a při běhu se nerozvazují.

image_123650291 (4)

Odolné, stabilní i prodyšné

Použité materiály jsou velmi kvalitní, botám dávám od začátku používání dost zabrat a stále si zachovávají stoprocentní funkčnost. Jsou velmi odolné, ale i prodyšné. Nohy se v nich skoro vůbec nepotí.

Při běhu se psem je pro mě velmi důležitá stabilita. Člověk si došlap nevybírá sám, a proto potřebuji od bot dostatečnou oporu a pevný došlap. S/LAB Genesis drží na noze jako přibité.

Všechny potřebné vlastnosti v jedné botě

Za dobu běhání se psem jsem vyzkoušel řadu podobných bot. Každá z nich ale splňovala jen část požadavků, které jsem na ně měl. S/LAB Genesis ale splňují všechny mé požadavky v jedné botě. V jarní sezóně jsem v nich běžel na jednom závodě a s mým psem Lyn nám dopomohly k druhému místu.

thumbnail_image_123650291

Pro běh se psem i na traily

Určitě v nich budu rád běhat dál. Zatím u mě v botníku nemají konkurenci. Doporučil bych je i ostatním běžcům se psem a i dalším trailovým běžcům, kteří hledají komplexní botu. Co se týče funkčnosti, tak nevidím důvod je někomu nedoporučovat. Nedoporučil bych je ale lidem, kteří mají úzkou nohu a mohly by jim být příliš široké.

Výhody:

  • protiskluzová podrážka na všechny povrchy – sucho, mokro, sypký povrch
  • rychlé zavazování Quicklace, které se při běhu nerozvazuje
  • dostatečné tlumení při tvrdých došlapech
  • odolnost a pohodlí v kamenitém terénu
  • super fitting pro širší chodidla

Nevýhody:

  • široká bota pro úzká chodidla
  • lehce zavádějící velikostní tabulka

 

Další články ze světa sportovního vybavení

Historie značky Osprey

Příběhy značek: Osprey, jeden z největších světových výrobců batohů, slaví 50 let na trhu

Od začátku sázela značka Osprey na poctivou výrobu, nejvyšší kvalitu a šetrnost k přírodě. A vyplatilo se! Osprey patří k největším výrobcům batohů, krosen a dalších zavazadel na světě. Pokud chcete skvěle padnoucí batoh na turistiku, kolo nebo cestování, který vydrží pěknou řádku let, s Osprey určitě neprohloupíte. Letos slaví značka 50leté výročí na trhu, […]

Recenze Hoka Mach 6

Recenze: Nová silnička Hoka Mach 6 to jsou rychlejší nohy a větší úspora energie při běhu

Mach 6 je svižná, lehká, stabilní a pohodlná silnička od oblíbené značky Hoka. Otestovala je výkonnostní běžkyně a naše ambasadorka Simča, která nemá problém naběhat za týden i 160 kilometrů. Přestože ji značka Hoka předtím neoslovila, z bot je nadšená. Co si na nich oblíbila? Komu by je doporučila a jaké tréninky v nich nejčastěji […]

jak vybrat turistické hole

Průvodce holemi Leki: Které si vybrat na turistiku, běh nebo nordic walking

Německá značka Leki je nejznámějším výrobcem především lyžařských, běžkařských a turistických holí. Vyznačují se vysokou kvalitou, funkčností a splňují ty nejvyšší bezpečnostní standardy. V posledních letech se staly díky své lehkosti a praktičnosti oblíbené i mezi trailovými běžci. V jejich široké nabídce si tak vybere turista, chodec, lyžař i běžec. V tomto článku se dozvíte, […]