Recenze SALOMON X REVEAL GTX

Zpět

Salomon X REVEAL

Bestseller do všech terénů a podmínek.

Gore-Tex

Obuv je i v GTX provedení a poskytuje ochranu před nečekaným deštěm, který nás může na túře potkat.

Grip

Ať jsem šla přes mokré kameny, pískovcové stezky nebo lesem, bota neustále poskytuje nekompromisní grip.

Pohodlí

Pohodlí po 43km za 48 hodin bylo znát na každém kroku.

První dojmy

Vždy jsem si na túry brávala kotníkové pohorky Salomon Campside
Mid 5 GTX W, které mám už 6let a prošly toho se mnou dost. Měla
jsem vždy strach, že nízké boty nic nevydrží a akorát si něco udělám
s nohou.

Tentokrát i po úraze jsem poprvé vyzkoušela nízkou turistickou obuv
a byla jsem nadšená. Pro turistiku u nás (okolí pralesa Miónší) a tam, kde zrovna není už metr sněhu je tato obuv dostatečně vyhovující.
A za mě jsem si boty natolik oblíbila, že se pro mě se staly neutrální
obuví pro hory, běh i město.

Stabilita
%
Pohodlí
%

V době dovolené jsem navíc měla po celou dobu obinadlo na pravém kotníku z předešlého úrazu a musím říct, že jsem se v botě cítila dobře a bezpečně.

- Přes 43 km za 48 hodin bez jediného puchýře.

Celková recenze

Dovolená!!!!! A možnost vyzkoušet úplně nové boty SALOMON X REVEAL GTX W. Každý Vám potvrdí, že je největší hloupost vyrazit na dovolenou v úplně nových botách a hlavně na hory. Při představě, že se chystáte na 5 dní s programem cca 30 km denně v nerozchozených botách i mě bolí všechno, ale šla jsem do toho. Terén NP České Švýcarsko vlastně nebyl tak náročný a to už jsem věděla dřív, ale pro jistotu, moje vychozené staré pohorky byly v batohu přibaleny.

Když si jdu vybírat boty nedokážu při otázce na velikost říct jakou vlastně mám, protože každý výrobce to má jinak. Co ale jistě vím, je délka stélky-čili délka mé nohy od paty až k palci. Má noha má 26 cm a jsem si vždy jistá, že pokud se jedná o běžeckou nebo turistickou obuv, musím brát stélku aspoň 26,5 cm. Vždycky počítám se silnější ponožkou a také faktu, že při delší a náročnější turistice Vám noha může natéct a při chůzi či běhu z kopce potřebujete místo na palec.

 

V mém případě tedy Salomon vel. EUR 42/ UK 8 a zvolila jsem správně. Velikost boty byla pro mě naprosto v pořádku a za celou dobu mě nezradila. Ani při první túře cca 25 km jsem neměla žádný puchýř, otlačeninu a nohy nebyly bolavé. V době dovolené jsem navíc měla po celou dobu obinadlo na pravém kotníku z předešlého úrazu a musím říct, že jsem se v botě cítila dobře a bezpečně.

Sama mám dost široký nárt a špičku a většinou mi trvá obuv rozchodit. V tomto případě však bota sedla perfektně-polstrování boty je skvěle rozloženo (hlavně pata a okraje) a samozřejmě i vložka Ortholite udělá své a patní pěnová část EVA, Vám vážně navodí pocit papučí. Klasické tkaničky mi naprosto vyhovují a jsem u těchto typu bot ráda, že si mohu botu stáhnout na začátku a celou dobu nebyl problém s rozvázáním. Procházela jsem terén skal, písku, kamenů a bota držela vždy dobře. Podrážka mě podržela při výstupech i sestupech a ani jednou jsem neskončila na zemi a mé vždy okopané palce byly zachráněný ochrannou špičkou.

Záběr byl dobrý po celou dobu, ale bohužel nemohu hodnotit mokrý terén, jelikož nám celou dobu svítilo slunce, avšak po návratů domů, se nám v Rožnově rozpršelo a já vyzkoušela boty v dešti. Do práce 30 min v lijáku a pak celý den na nohou a zpět domů. Nevěřila bych v tak pohodlnou botu do práce 😀 Pořád však berme v potaz, že je to bota do terénu a na asfaltu si jen zničíte podrážku, která Vám má pomáhat v kopcích a nepříznivých podmínkách.

 

Jsem ráda, za materiál svršku boty, konečně jsem měla nohy po celý den v suchu, žádné extrémní pocení ani zápach i když teplota byla celou dobu dovolené 25 stupňů. Takže bota Vám dýchá a ještě k tomu chrání před deštěm membránou Goretex. Boty jsou celkově velice lehké a mnohokrát jsem měla chuť se v nich rozběhnout, akorát v mém případě kotníku to bohužel nešlo, ale jelikož jsem pro běh celkem zapálená, mám v plánu to rozhodně vyzkoušet a myslím to tohle boty také zvládnou. Lehký terén do vrchu bude to správné a už se těším.

Dokonce jsem byla překvapená, že jsem boty po celé dovolené nemusela extrémně čistit a stačilo boty pouze otřít mokrým hadrem nechat pořádně vyschnout a samozřejmě impregnovat, aby byly nachystané pro další výlet nebo možná běh.

Jediné, co se možná ženám při výběru nebude líbit, je že si budou připadat, že mají velkou nohu díky prodloužené podrážce u paty, ale jestli radši puchýře nebo velkou nohu, já volím velkou nohu a pohodlí.
Jinak je bota designově velice hezká a na oko i celkově úzká.

 

Hodnocení

+

Neskutečné pohodlí
Hmotnost boty
Prodyšnost boty
Stabilita
Design
Ochranná špička a podrážka – jen tak je nezničíte

-

Mohou se zdát moc velké
Málo barevných provedení pro ženy