Recenze: Stabilita v náročném terénu, zajímavý design a pohodlí pro širší chodidlo, to jsou trailové boty ON Cloudventure

Zpět

Jaké boty si vzít na běh do náročnějšího beskydského terénu? Třeba ON Cloudventure, které podrobila zatěžkávající zkoušce Monika Stejskalová. Ta naběhá v týdnu 100 až 150 km, takže její spotřeba bot není malá. K běhu se dostala před třemi lety a nejvíc si oblíbila běh v lesním terénu. Minulý rok se ji podařilo zvítězit na B7. „Běhání je taková moje terapie,“ říká o běhu. Jak jí sedly trailové běžecké boty Cloudventure a jak je hodnotí v porovnání s jinými modely? Pro koho jsou podle ní vhodné? 

on

První zatěžkávací test na Lysé a Smrku

Poprvé jsem boty On Cloudventure vyzkoušela v našich krásných Beskydech na Smrku a Lysé hoře, kdy bylo zrovna po dešti, bláto a kluzký podklad. Boty držely i v takových podmínkách velmi dobře. Jsou stabilní na různých terénech ať už jde o bláto, kameny nebo mokré listí. Problém však nastal, když se do podrážky nachytalo až příliš mnoho bláta a vytvořila se souvislá vrstva, kdy jsem je musela trochu očistit, neboť to ubíralo z vlastností podrážky. Ale na toto není žádný vzorek stavěný. Jinak jsem byla velmi mile překvapená, i tak náročný terén zvládají a nohu jsem měla stále v suchu.

Široká špička a na noze sedí jako ulité

Obouvání bot bylo jednoduché, Po prvním obutí boty na nohu sedly jako ulité, byly velmi pohodlné, lehké a špičku měly jako jedny z mála bot širší, což přesně vyhovuje mé noze. Obavy jsem měla jedině z toho, jak budou držet v terénu, ale už jsem se těšila, až s nimi vyběhnu.

Boty On Cloudventure jsou designově zajímavé a jiné, než boty, které jsem dosud měla. Na první pohled nevypadají ani jako trailové, proto jsem byla velmi zvědavá, jak budou fungovat v terénu.

on3
on4
on2

Podrážka stále jako nová!

V botách se cítím stále velmi pohodlně, v terénu drží výborně, podrážka má i po několika kilometrech stále výborný dezén. Nazouvají se velmi jednoduše, šňůrky však ne vždy drží zavázané, ty bych asi zvolila trochu jiné. Boty jsou spíše širší, což je v mém případě velké plus.

Vzhled, pohodlí, nebo výdrž? Jak na výběr boty

Boty na běhání si vybírám podle toho, jak se v nich cítím, hlavně musí být pohodlné a mít širší přední část, protože mám dost široké chodidlo. Dále si hodně potrpím na to, aby boty pěkně držely na různých typech terénu a já se tak dokázala na ně spolehnout. A v neposlední řadě, jelikož jsem žena, tak si potrpím i na design.

U běžeckých bot se se pohybuji nejčastěji mezi čísly 42 - 42,5 EUR a ON Cloudventure mi výborně sedí ve velikosti 42,5 EUR. 

A co odolnost?

Materiály hodnotím pozitivně, boty jsou vzdušné, noha se v nich nepotí a zároveň jsou i odolné například proti kamenům a poranění chodidla nebo špičky nohy. Rovněž odolnost vůči vodě je dostatečná.

Pro ty, kteří hledají široký model

Boty On Cloudventure bych přirovnala k Asics Trabuco Max nebo k Ultra G300 od značky Inov-8. Tyto modely mi sedí výborně, hlavně díky šířce špičky. ON Cloudventure jsou skvělé, mají i přijatelnou výdrž, nicméně šněrování nedrží moc dobře. Do podešve se v hodně zaneřáděném terénu může dostat bahno a kamínky. Potom je potřeba zastavit a boty oklepat.

on6
on7
on5
on8

Závěrem

Boty svou funkci plní velmi dobře a jsem z nich velmi mile překvapená. V On Cloudventure budu běhat i nadále, chci zjistit kolik vydrží. Boty bych doporučila všem, kteří se věnují trailovému běhu a májí širší chodidlo. Pokud máte chodidlo úzké pečlivě boty vyzkoušejte, zdali v botě nemáte až příliš prostoru. Také si je umím představit na svižnější turistiku, protože jsou velmi odolné a na noze příjemné.

Výhody  

  • Odolnost vůči poškození chodidla
  • Odolnost vůči vodě
  • Dobrá přilnavost podrážky
  • Design

Nevýhody 

  • Tkaničky se rozvazují
  • V podešvi se občas zachytávají nečistoty

Další články ze světa sportovního vybavení

recenze běžeckých bot Brooks Ghost 15

Recenze: Legenda v silničním běhu Brooks Ghost 15 je pohodlná na první obutí a poradí si i s městským trailem

Silnička, která si hravě poradí s nejistými kroky začátečníka i ambicemi ostříleného běžce. Bota, kterou obujete, zavážete a můžete běžet, jak dlouho budete chtít. Vydejte se po silnici, vběhnete na lesní cestu, louku a zas zpět na asfalt. Žádný problém. Přesně tohle splňují silniční boty americké značky Brooks Ghost 15. Model, který za nenápadným vzhledem […]

recenze Salomon Thundercross

Recenze: Rychlost, stabilita a pohodlí s novinkou Salomon Thundercross na 175km treku kolem Mont Blanc

Salomon přišel s novinkou Thundercross a naše ambasadorka Veronika je hned vzala na testovací  „procházku“ kolem Mont Blancu. Thundercross jsou sice trailové boty, ale přesně odpovídaly Veroničině představě ideálního obutí pro TMB – stabilita, prodyšnost a nízká hmotnost. Co na ně po 175 km říká? Jak se jí na vysněném treku osvědčily? Před TMB jsem […]

recenze Merrrell Moab 3

Recenze: Nepromokavé Merrell Moab 3 GTX jsou spolehlivým outdoorovým parťákem do každého počasí

Někdy i procházka s dětmi může být pořádnou výzvou. Zdolávání prudkých kopců s kočárkem, kilometrů v mokré trávě za jakéhokoli počasí, to už si zaslouží pořádnou turistickou obuv. Model Merrell Moab 3 GTX si umí poradit v každé situaci. Otestoval jej pro nás akční manželský pár, který vyhrál boty v soutěži. Splnily Merelky všechna jejich […]