Recenze: Tak lehké, že je člověk na nohách téměř necítí. To jsou běžecké boty On Cloud X

Zpět

Vítejte v nové gravitaci! Představte si boty, ve kterých se vznášíte jako na obláčku. Nejlehčí běžecké boty On Cloud X váží v dámské variantě pouhých 188 g. Jak se chovají při trénincích? Na dovolené v Albánii je pro nás otestovala Adryana, která se pustila do měsíční běžecké výzvy. Splnily boty všechna očekávání? Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

recenze běžecké boty On Cloud

„Boty On Cloud X mě velmi překvapily hlavně nízkou hmotností,“ říká Adryana

V běžeckých botách On Cloud X jsem se cítila příjemně od prvního vyzkoušení. Jsou tak lehké, že je člověk na nohách téměř necítí. Co se týká vzhledu, naživo vypadají ještě lépe než na fotce. Nohu obepínají dokonale a nekloužou. Nejsou ani měkké, ani tvrdé, zařadila bych je nějak na střed. Za mě maximální spokojenost. Osobě mám pocit, že jsou spíš užší než širší, ale já mám užší nohu, takže mi absolutně vyhovují. Celkový komfort je velmi dobrý.

Víte, že... Značka On running ambiciózně vběhla do světa v roce 2010 ve švýcarském Curychu. Za více než deset let si získala srdce i nohy běžců v 50 zemích. Kdo stál za jejím vznikem? Trojnásobný mistr světa v duatlonu a mnohonásobný vítěz Ironmana Olivier Bernhard se po odchodu z profesionální soutěže začal věnovat hledání běžecké boty, která by mu poskytla dokonalý pocit z běhu. Při tom se spojil s podobně smýšlejícím švýcarským inženýrem, který měl nápad na nový druh běžeckých bot. Spojení běžeckých zkušeností a inženýrských znalostí umožnilo myšlenku proměnit ve skutečnost.

recenze běžecké boty On Cloud
recenze běžecké boty On Cloud

Boty On Cloud X jako součást běžecké výzvy

Běh mě zaujal už dávno a chtěla bych se v něm rozvíjet a běhat víc a pravidelněji. Právě proto jsem se rozhodla pro výzvu, která mě motivovala běhat každý den. Dosud jsem běhala, jen když jsem měla chuť. Mám za sebou pár závodů na 10 km a půl maratón. Před výzvou jsem běhávala maximálně dvakrát týdně. Při každodenním běhu jsem cítila respekt, jak to moje tělo zvládne. Většinou běhávám asfalt po rovině nebo jen mírnější převýšení. Vyhovuje mi trénink na objem. Prostě vyrazit, běžet a tempo přizpůsobit aktuálnímu pocitu.

Se sportem jsem začala už v ranném věku. Tehdy to byla hlavně atletická chůze, které jsem se věnovala 4 roky. Tři roky jsem hrála florbal. Poslední dobou jsem si oblíbila hlavně turistiku. Za poslední rok jsem přidala i cvičení třikrát až čtyřikrát týdně. Protože jsem cítila, že moje kondice slábne, začala jsem pravidelně běhat.

recenze běžecké boty On Cloud
recenze běžecké boty On Cloud

První ochutnávka a rovnou 7 km

Nemohla jsem se dočkat, až se v nich poprvé proběhnu. O přestávce mezi hodinami ve škole jsem vyrazila na běžeckou dráhu a rovnou jsem dala 7 km. Musím uznat, že jsem nebyla zvyklá na tak lehké boty a ze začátku mi ta lehkost připadala až zvláštní.

Měla jsem obavu, jestli mi nezpůsobí otlaky, nebo zda mi sedne velikost. Vybrala jsem si stejnou velikost, jakou nosím běžně a boty mi sedí perfektně. Taky jsem byla zvědavá, jestli dobře stabilizují nohu, protože mám problém s častým vyvrtnutím kotníku. Naštěstí se žádné obavy nepotvrdily a vše bylo v naprostém pořádku.

Prodyšnost, kvalita, stabilita a velká láska

Od dobrých běžeckých bot očekávám, aby dobře seděly a obepínaly nohu, aby nedělaly otlaky a zajišťovaly stabilitu. Při větším množství km za měsíc se také velmi projeví hmotnost boty. Boty On Cloud všechna očekávání splnila na výbornou.

Použité materiály jsou velmi kvalitní. Po měsíci každodenního používání boty vypadají stále jako nové. Vedle kvality materiálů musím pochválit i prodyšnost. I v teplém počasí se noha potí minimálně. Boty jsem si oblíbila natolik, že jsem boty s radostí obouvala i na procházky mimo asfalt a příjemně překvapily. Noha byla zpevněná i na nerovném terénu a došlap byl příjemně měkký. Velmi mě oslovil design. Boty jsou jemné a moderní. Potěšily mě reflexní prvky, protože neběhám jen za světla.

recenze běžecké boty On Cloud
recenze boty On Cloud
recenze běžecké boty On Cloud

Na noze sedí výborně i po měsíci každodenního běhání

Musím vyzdvihnout, že běžecké boty On Cloud X sedí na noze opravdu výborně. U jiných běžeckých bot se mi stávalo, že po pár bězích už neseděly tak dobře, ale u těchto se nic takového nestalo. I po měsíci pěkně obepínají nohu a při běhu se starají o maximální komfort.

Zkušenosti mám s botami Asics gel venture 8 nebo New balance. Na New Balance mi vyhovuje vyšší drop. Taky se mi líbí, že Asic i New Balance používají na botách odolné materiály, které se člověk nebojí vzít do deště a těžších podmínek. Ani jedny však nebyly tak lehké a vzdušné jako On Cloud.

Doporučuji všem, kteří hledají lehké běžecké boty s dobrým tlumením

Přesto, že jsem mladá, dříve jsem po pár kilometrech začala cítit, že mi běh na asfaltu zatěžuje klouby - hlavně kolena. Tento pocit s botami On Cloud téměř úplně zmizel. Tlumení je opravdu dobré.

V botech On Cloud budu určitě běhat dál. Doporučila bych je lidem, kteří začínají běhat a chtějí si dopřát kvalitní, lehké boty s dobrým tlumením. Na asfalt a běžeckou dráhu jsou jako stvořené. Podrážka není úplně vhodná na štěrk a jiné povrch, které nejsou hladké a čisté.

Výhody:

  • nízká hmotnost
  • výborně sedí na noze
  • kvalitní materiály
  • výborná funkčnost a úroveň tlumení
  • krásný vzhled

Nevýhody:

  • šňůrky se rozvazují (řeší to dva uzly)
  • podrážka není vhodná na neupravený asfalt (kamínky sa zachytávají v podrážce)
  • nevhodné do deště ani bláta

Další články ze světa sportovního vybavení:

recenze Salomon Glide Max

Recenze: Maximální tlumení a pohodlí v nových silničních běžeckých botách Salomon Glide Max

Letošní sezóna je našlapaná novinkami od Salomonu. Jednu z nich pro nás otestoval zkušený běžec Patrik Bejček, který má měsíčně v nohách 250 až 350 km. Jak hodnotí nové silniční boty Salomon Glide Max z pohledu stability, tlumení a prodyšnosti? Splnily boty očekávání a pro jaký typ běžců jsou ideální?  Svršek bot Salomon Glide Max […]

Pulsar trail Salomon recenze

Recenze: Salomon Pulsar Trail jsou nové trailové boty, se kterými to můžete z kopce pořádně rozpálit

Nové trailové boty od Salomon jsme nechali proběhnout nejen po Beskydech na nohách Petry Rucké, která naběhá cca 100 km měsíčně a nejraději má lesní pěšiny, které prokládá asfaltovým terénem. Jak jí sedla novinka Pulsar Trail, která schovává v podešvi zabudovaný plát Energy Blade zvyšující rychlost a využívající energii z dopadu?  Nadšení z komfortu od […]

cyklo vybava

Silná cyklo trojka pro lepší bezpečnost i zážitek z jízdy: Dres Silvini, helma POC a elektrokolo Haibike

Taky rádi šlapete do pedálů? Představujeme tři oblíbené cyklo produkty od Silvini, POC a Haibike, které jsou společně synonymem bezpečnosti, pohodlí a kvality. Silnou cyklo trojku pro nás otestovala naše produkťačka Katka. Fotit jsme se vydali k chatě Mír, která je vyhledávanou zastávkou na trase na Radhošť. Pokud někdy budete u nás v Rožnově, doporučujeme […]