Recenze: Tenisky UYN NATURE TUNE z recyklovaných plastů teď nosím skoro každý den! Čím mě okouzlily?

Zpět

Boty UYN kombinují zdánlivě nekombinovatelné: flexibilitu se stabilitou a pocit přírody i na asfaltu. To vše je možné díky novému ekologickému výrobnímu přístupu vyvinutému v Itálii. Veronika Wisiorková, která se téměř nezastaví a je velkou milovnicí fitka, hor i procházek jako takových, je pro nás otestovala na vlastní kůži na noze.

IMG_4780-1
IMG_4807-1
IMG_4850-1

O botách UYN jsem slyšela poprvé až s touhle kolekcí, a to s odkazem na jedny z nejpohodlnějších bot. Proto jsem měla laťku na pohodlnost při testování dost vysoko. Ale vezmeme to popořadě.

Hlavní důvod, proč jsem UYN NATURE TUNE chtěla vyzkoušet, je použitý materiál. Záleží mi na tom, jakou stopu za sebou zanechávám na životním prostředí. Nejsem fanatický ekolog, ale když můžu, raději si vyberu tu šetrnější cestu. Proto je mi extrémně sympatické, že se firmy tvořící oblečení a obuv začínají orientovat směrem recyklovaných materiálů. Za to tedy dávám velký palec nahoru.

Skvěle regulují teplotu

519EEAB4-4B73-445A-9F9D-83E09EA1EBB5
8540C681-7F75-4EC2-A25D-3E69A765B934-2
617471F7-1888-4801-9574-3D59E5293A93

Svršek boty je vyroben z vlny Merino. Každý, kdo se pohybuje na horách, už o tomhle neuvěřitelném materiálu slyšel, takže mě hodně zajímalo, jak si boty obstojí i v horkých letních dnech. Do práce totiž chodím pěšky, a protože 30 min v nesprávně zvolených botech je znát, dávám přednost teniskám. Ukázalo se, že právě s horkým počasím si tenisky poradí výborně. Vlna Merino totiž pomáhá regulovat teplotu, takže se mi v nich noha nezahřívala a díky příjemné prodyšnosti ani nepotila.

Upřímně jsem měla trochu obavu z toho, že se do bot obléká jako do ponožek. Myslela jsem na to, jestli materiál nepovolí a noha mi v botě nebude plavat, jestli po čase začnou sjíždět. Nic z toho se ale nestalo a že už v těch botech mám našlapáno desítky kilometrů, nohu mi obepíná pořád stejně jako na začátku. Boty jsou přizpůsobené tomu, aby se daly nosit i bez ponožek, což jsem ještě nezkoušela. Svrchní část je ale tak příjemná, že by to neměl být problém, tohle ale je spíš věc osobní preference.

Stvořené pro zdravou chůzi

Co mě na botách baví je dostatečně široká podrážka, která umožní chodidlu se hezky rozprostřít a podporuje tak zdravou chůzi. Nohy z bot nebolí ani po delších trasách. Ani jednou se mi nestalo, že by mě někde tlačily, dřely nebo že bych řešila puchýře. Boty na noze hezky sedí a současně ji poskytují dostatečný prostor a komfort. Obvykle nosím velikost 36 a tyhle boty přesně sedí.

Pokud recenzi čte nějaká holka, věřím, že ji napadne, že tak světlé boty budou brzy špinavé. Taky jsem si to myslela, ale nestalo se. A to jsem je párkrát protáhla i lehkým deštěm. Asi díky vlastnostem vlny Merino se drží barevně pořád stálé a i přes prach vypadají skoro jako nové.

Líbivé tenisky pro každodenní nošení

Celkově je hodnotím jako velmi kvalitní obuv, kterou ráda nosím skoro každý den. Boty se totiž krásně kombinují jak se sportovním, tak i lehce elegantnějším oblečením. Stal se tak z nich oblíbený a praktický kousek mého šatníku.

B415D7E5-9CFB-416E-B479-79BBE31F3C19
D86B12E7-6A24-4CA5-A977-F7C8387B2D2B

VÝHODY

  • použité recyklované materiály
  • termoregulační vlastnosti vlny Merino
  • boty jsou dostatečně široké a pohodlné
  • prodyšnost bot
  • design

NEVÝHODY

  • bahno nebo prudší déšť se jim líbit nebudou