Recenze: Ultratrailové hole z karbonu Leki FX.ONE Superlite v kopcích ušetří každý gram

Zpět

Běháte traily a řešíte každý gram? Chcete potrénovat kopce a nenadřít se? Pak jsou tyto trailrunningové hole Leki Ultratrail FX.One Superlite přesně pro vás! Když na trase dojde na prudší stoupání, hole jsou velmi užitečným pomocníkem. Umožní zapojení vrchní části těla a přenesení síly z ní do odrazu. Nohy si naopak trochu odpočinou. Jaké mají tyto hole Leki další vychytávky, které je posouvají před konkurenci, se dočtete v naší recenzi. 

IMG_7564
IMG_7558

137 gramů, které vám dodají dostatečnou oporu a sílu

Hole Leki Ultratrail FX.One Superlite jsou díky nízké váze 137 g při délce 120 cm ještě lehčí verzí holí Ultratrail FX.One. Je to dáno 100% karbonem, který splňuje ty nejvyšší nároky na nízkou hmotnost a zároveň tuhost. I přes svou lehkost jsou dostatečně pevné a poskytují skvělou oporu.

Systém Trail Shark: nacvaknutí a vycvaknutí pomocí jediného prstu

Systém madel a poutekTrail Shark je o 30% lehčí a poskytuje maximální komfort a snadné ovládání. Tento systém umožňuje také jednoduché nacvaknutí a vycvaknutí pomocí jediného prstu. Díky poutkům, které můžete mít po celou dobu na ruce, přenesete sílu přímo do středu hole. Jsou vyrobena ze síťového materiálu, který zaručí, že se vám ruce nebudou potit. Velikost si můžete nastavit přesně vám na míru. Poutka jsou kompatibilní se všemi holemi řady Shark. I korková rukojeť holí pomáhá k odlehčení pomocí systémů kanálků Air Channel.  

IMG_7566
Nepojmenovaná

Složení během sekundy

Systém Push Button slouží k rychlému složení holí Leki FX.One Superlite na tři části. Jak to bývá u trojdílných trailrunningových holí, jednotlivé části jsou propojeny lankem. Pokud mě čekají dlouhé seběhy, hole složím a dám do vaku, který slouží právě k uskladnění těchto holí. Vak si jednoduše připnete na Salomon vestu a na zádech ho téměř necítíte. Celý proces schování holí můžete provádět klidně za běhu. Odlehčené hroty zajišťují stabilitu na jakémkoli druhu povrchu.

IMG_7711
IMG_7713

Hole Leki Ultratrail FX.One Superlite jsou sázka na jistotu

Ať už budete hole využívat na dlouhý ultratrail nebo trénink, určitě s pořízením neprohloupíte. Vynikají svou nízkou váhou a velmi snadnou manipulací. Pokud je zrovna nepotřebujete, jednoduše je uložíte do vesty nebo vaku. Poutka, která snadno zacvaknete na madla holí, vám usnadní přenos síly do holí.

Další články ze světa sportovního vybavení

recenze trailruningových holí Leki

Recenze: Ultratrailové hole z karbonu Leki FX.ONE Superlite v kopcích ušetří každý gram

Běháte traily a řešíte každý gram? Chcete potrénovat kopce a nenadřít se? Pak jsou tyto trailrunningové hole Leki Ultratrail FX.One Superlite přesně pro vás! Když na trase dojde na prudší stoupání, hole jsou velmi užitečným pomocníkem. Umožní zapojení vrchní části těla a přenesení síly z ní do odrazu. Nohy si naopak trochu odpočinou. Jaké mají […]

Náhledový obrázek SLAB Genesis

Recenze: S/LAB Genesis je stabilní výkonnostní model pro závod v trailovém běhu i v canicrossu

Salomon S/LAB Genesis jsou lehké závodní běžecké boty s propracovanou podrážkou, které vás podrží na písku, v blátě i na tvrdších površích. Náš tester Lubomír, který se věnuje canicrossu, tedy běhu se psy, je vyzkoušel jak při závodech, tak v tréninku. Jak s nimi byl spokojený běžec, který od bot očekává stabilitu v terénu a […]

Historie značky Osprey

Příběhy značek: Osprey, jeden z největších světových výrobců batohů, slaví 50 let na trhu

Od začátku sázela značka Osprey na poctivou výrobu, nejvyšší kvalitu a šetrnost k přírodě. A vyplatilo se! Osprey patří k největším výrobcům batohů, krosen a dalších zavazadel na světě. Pokud chcete skvěle padnoucí batoh na turistiku, kolo nebo cestování, který vydrží pěknou řádku let, s Osprey určitě neprohloupíte. Letos slaví značka 50leté výročí na trhu, […]