Recenze: Všestranné brýle s dokonalým odvětráváním a 3D nosními gripy. To jsou Julbo Rush

Zpět

Firma Julbo byla založena roku 1888 ve Francii a momentálně se sídlo této firmy nachází ve francouzském pohoří Jura. Značka je známá díky výrobě špičkových brýlí, které najdou své nejlepší využití ve vysokých horách, na ledovci, na skále, ale také při cyklistice. Zřejmě každý milovník hor a sportu již o Julbo slyšel a má o nich povědomí.

IMG_20210726_194350 (kopie)

Nejprve bychom vám rádi představili model brýlí, který nám testovala Eva Kaznicová. Jedná se o Julbo Rush, vhodné pro jakýkoliv sport, kde se kombinuje rychlost s vytrvalostí. Tento model je ideální pro ty, kteří hledají maximálně všestranné brýle se skvělým odvětráním, které i díky tvarovatelným nožičkám a 3D nosním gripům náramně dobře sedí.

Julbo Rush v bodech:

 • kategorie slunečního filtru: 3
 • materiál čoček: polykarbonát
 • 3D Nose Fit : Speciální polštářky na nos jsou nastavitelné v každém směru, takže brýle padnou každému tvaru nosu a zajišťují nepřekonatelné držení za všech podmínek.
 • Comfort Fit s přilbou : rámy navržené tak, aby poskytovaly pohodlné uchopení i s helmou.
 • Flex3 Temples : Temple chrám nastavitelný ve 3 směrech (boční, vertikální a délka) prostřednictvím 3 specifických oblastí nastavení (rámy, křivka a uši). Nekonečná nastavitelnost pro skvělé uchopení a pohodlí a kompatibilní se všemi přilbami na trhu.
 • Plné odvětrávání : Vysoce odvětrávaná struktura slunečních brýlí, která umožňuje plnou cirkulaci vzduchu, aby se zabránilo zamlžování.
 • Grip Tech Temples : Exkluzivní měkký materiál na spáncích, který se nelepí na vlasy, pro dokonalé uchopení a pohodlí.
 • Panoramatický pohled : Široký povrch objektivu pro maximální zorné pole.
rush_J5341111_face
rush_J5341111_main
rush_J5341111_side

První dojmy

Brýle mi přišly v černé krabičce společně s bílým textilním pytlíkem. Hned na první pohled mě zaujalo kvalitní zpracování, barevný design, jejich robustnost a zároveň v celku nízká hmotnost. Působí na mě dojmem, že v nich člověk zvládne jakoukoliv sportovní výzvu. Ihned po nasazení na obličej jsem se cítila, že v nich zvládnu i nemožné. Při prudkých pohybech hlavy se nehnuly z obličeje a držely tam, kde měly.

Testování v akci

Hned první den jsem vyrazila na kolo a brýle pořádně vyzkoušela. Díky svému širokému, panoramatickému průzoru v nich má člověk krásně široký rozhled do okolí a vidí v nich periferně. Usazení pod cyklistickou helmou bylo na jedničku a to i ve dnech, kdy bylo chladněji a měla jsem pod přilbou ještě čelenku. Za celou dobu mého testování se brýle nezamlžily. Skla jsou vyrobeny z polykarbonátu a mají UV filtr kategorie 3. Jsou tedy dobře využitelné jak při květnovém skialpu, kdy je slunce hodně vysoko a ještě se navíc odráží od sněhu, tak i při projížďce na kole v podvečerních hodinách, kdy už slunce naopak tolik nepálí.

IMG_20210726_194417
20210731_174455
Snímek obrazovky 2021-05-24 v 19.48.35

Škrábance? Co to je?

Také vynikají svou odolností. Díky hrubějšímu rámu okolo skel je téměř nemožné je poškrábat, i když vám spadnou třeba na zem. Plast, ze kterého jsou vyrobeny, je navíc velmi ohebný, takže veškeré stlačení Rushe lidově řečeno „propruží“. Doposud tak nemají jedinou známku poškození.

Slovo závěrem

Testování brýlí Rush pro mě byly obrovským potěšením. Julbo jako značku jsem už delší dobu vnímala a měla o ní jisté povědomí, ale jejich brýle jsem nevlastnila. Před tímto modelem jsem měla brýle konkurenční značky se stejným UV filtrem, ale neseděly tak dokonale jako právě Julbo Rush, přestože je to dosti subjektivní pocit. Za významné plus považuji nízkou hmotnost, tvarovatelné nožičky a nosní gripy a hlavně finální pocit, že byly vyrobeny přímo na můj obličej. Vnímám u nich však i jedno menší mínus, a sice poněkud delší nožičky.

VÝHODY

 • nízká hmotnost
 • tvarovatelné nožky
 • polohovatelné nosní gripy
 • pohodlí při nošení

NEVÝHODY

 • nožky byly na můj obličej zbytečně dlouhé