Salomon Index.03 jsou pohodlné boty pro běh i volný čas, které po obnošení snadno zrecyklujete

Zpět

Salomon Index.03 je už třetí generací silniční boty, která se výborně hodí na nenáročné běhání po městě i dlouhé procházky jednoduchým terénem. Salomon tímto modelem reaguje na požadavky zákazníků, pro které je důležitá ekologická udržitelnost produktů, které používají. U tohoto modelu lze například snadno oddělit spodní část boty od svršku, kdy po obnošení Salomon pěnu opětovně využije při výrobě lyžařských bot. 

Salomon Index 03
Salomon Index 03

“Když jde o boty, tak vzhled je většinou u mě na těch nejvyšších příčkách. Na těchhle Salomonech mě ale nejvíc baví jejich udržitelnost. Toto téma je pro mě hodně důležité, a proto jsem ráda, že i velké značky jako Salomon se snaží využívat každý materiál na maximum,” vysvětluje naše ambasadorka Verča, která má možnost tento model už několik měsíců testovat. 

Salomon Index 03

Konstrukce modelu Salomon Index.03 totiž po skončení jejich životnosti umožňuje snadné oddělení materiálů a jejich následné opětovné využití. Pěna Infiniride je pro lepší tlumení napuštěna dusíkem a vyznačuje se svou lehkostí. Je také jedinou pěnou, která je plně recyklovatelná. Spodní část boty je například opětovně využívána ke vstřikování při výrobě lyžařských bot. 

 

Oproti předchozí generaci došlo u modelu Index.03 k vylepšení komfortu a jeho funkčnosti. Vylepšení nastalo nejen u tlumící pěny, ale také u geometrie podešve, která je prohnutá do rockeru a tím je zajištěný plynulejší přechod z dopadu do odrazu a rychlejší běh. Drop boty je 9 mm. 

Salomon Index 03
Salomon Index 03

“Boty jsou neskutečně lehoučké a na noze nejsou skoro cítit. Přesto skvěle padnou. Měkká podrážka zajistí pohodlný dopad. Vrchní vrstva je velmi prodyšná, takže noha při běhu hezky dýchá. Boty jsou tak hezké, že v nich chodím i v běžné dny," pochvaluje si ambasadorka Verča. 

 

Svršek boty je ze síťoviny Engineered Mesh a zajišťuje měkké pohodlí. Je plně recyklovatelný. Nebarvené tkaniny, které jsou použité na svršku, snižují ekologickou zátěž tím, že při výrobě nebyly nijak barveny. Na jazyku jedné z bot v páru najdete navíc QR kód, který po zakoupení slouží k jednoduché registraci produktu. Díky tomu po skončení životnosti boty snadno vrátíte a pošlete je na recyklaci. 

Další články ze světa sportovního vybavení

Asics Novablast 4

Recenze: Novinka Asics Novablast 4 je dokonale propracovaná, lehká a tlumená silnička pro krátké i delší trasy

Novablast 4 od japonské značky Asics je tlumená a zároveň lehká a stabilní silniční bota. Testerka Soňa je vyhrála v naší soutěži a brala je na kratší i delší  běhy na různorodých površích. Jak se jí v nich běhalo a jak si vedly v porovnání s dalšími silničkami, které má doma v botníku? Splnily boty […]

Salomon Index 03

Salomon Index.03 jsou pohodlné boty pro běh i volný čas, které po obnošení snadno zrecyklujete

Salomon Index.03 je už třetí generací silniční boty, která se výborně hodí na nenáročné běhání po městě i dlouhé procházky jednoduchým terénem. Salomon tímto modelem reaguje na požadavky zákazníků, pro které je důležitá ekologická udržitelnost produktů, které používají. U tohoto modelu lze například snadno oddělit spodní část boty od svršku, kdy po obnošení Salomon pěnu […]

Gel-Nimbus 26

Recenze: Asics Gel-Nimbus 26 jsou běžecké boty pro milovníky měkkého došlapu

Asics Gel-Nimbus 26 je léty prověřený model, který vám dodá žádaný komfort. Nová generace se chlubí vysokým tlumením, množstvím materiálu okolo nohy, velmi příjemným a zároveň dobře upevněným jazykem a příjemným polstrováním okolo achilovky. Přečtěte si recenzi naší ambasadorky Vandy a dozvíte se, jak se v nich nabíhají kilometry. „Ty boty jsou vlastně neskutečně zajímavé“ […]