Salomon Index.03 jsou pohodlné boty pro běh i volný čas, které po obnošení snadno zrecyklujete

Zpět

Salomon Index.03 je už třetí generací silniční boty, která se výborně hodí na nenáročné běhání po městě i dlouhé procházky jednoduchým terénem. Salomon tímto modelem reaguje na požadavky zákazníků, pro které je důležitá ekologická udržitelnost produktů, které používají. U tohoto modelu lze například snadno oddělit spodní část boty od svršku, kdy po obnošení Salomon pěnu opětovně využije při výrobě lyžařských bot. 

Salomon Index 03
Salomon Index 03

“Když jde o boty, tak vzhled je většinou u mě na těch nejvyšších příčkách. Na těchhle Salomonech mě ale nejvíc baví jejich udržitelnost. Toto téma je pro mě hodně důležité, a proto jsem ráda, že i velké značky jako Salomon se snaží využívat každý materiál na maximum,” vysvětluje naše ambasadorka Verča, která má možnost tento model už několik měsíců testovat. 

Salomon Index 03

Konstrukce modelu Salomon Index.03 totiž po skončení jejich životnosti umožňuje snadné oddělení materiálů a jejich následné opětovné využití. Pěna Infiniride je pro lepší tlumení napuštěna dusíkem a vyznačuje se svou lehkostí. Je také jedinou pěnou, která je plně recyklovatelná. Spodní část boty je například opětovně využívána ke vstřikování při výrobě lyžařských bot. 

 

Oproti předchozí generaci došlo u modelu Index.03 k vylepšení komfortu a jeho funkčnosti. Vylepšení nastalo nejen u tlumící pěny, ale také u geometrie podešve, která je prohnutá do rockeru a tím je zajištěný plynulejší přechod z dopadu do odrazu a rychlejší běh. Drop boty je 9 mm. 

Salomon Index 03
Salomon Index 03

“Boty jsou neskutečně lehoučké a na noze nejsou skoro cítit. Přesto skvěle padnou. Měkká podrážka zajistí pohodlný dopad. Vrchní vrstva je velmi prodyšná, takže noha při běhu hezky dýchá. Boty jsou tak hezké, že v nich chodím i v běžné dny," pochvaluje si ambasadorka Verča. 

 

Svršek boty je ze síťoviny Engineered Mesh a zajišťuje měkké pohodlí. Je plně recyklovatelný. Nebarvené tkaniny, které jsou použité na svršku, snižují ekologickou zátěž tím, že při výrobě nebyly nijak barveny. Na jazyku jedné z bot v páru najdete navíc QR kód, který po zakoupení slouží k jednoduché registraci produktu. Díky tomu po skončení životnosti boty snadno vrátíte a pošlete je na recyklaci. 

Další články ze světa sportovního vybavení

recenze trailruningových holí Leki

Recenze: Ultratrailové hole z karbonu Leki FX.ONE Superlite v kopcích ušetří každý gram

Běháte traily a řešíte každý gram? Chcete potrénovat kopce a nenadřít se? Pak jsou tyto trailrunningové hole Leki Ultratrail FX.One Superlite přesně pro vás! Když na trase dojde na prudší stoupání, hole jsou velmi užitečným pomocníkem. Umožní zapojení vrchní části těla a přenesení síly z ní do odrazu. Nohy si naopak trochu odpočinou. Jaké mají […]

Náhledový obrázek SLAB Genesis

Recenze: S/LAB Genesis je stabilní výkonnostní model pro závod v trailovém běhu i v canicrossu

Salomon S/LAB Genesis jsou lehké závodní běžecké boty s propracovanou podrážkou, které vás podrží na písku, v blátě i na tvrdších površích. Náš tester Lubomír, který se věnuje canicrossu, tedy běhu se psy, je vyzkoušel jak při závodech, tak v tréninku. Jak s nimi byl spokojený běžec, který od bot očekává stabilitu v terénu a […]

Historie značky Osprey

Příběhy značek: Osprey, jeden z největších světových výrobců batohů, slaví 50 let na trhu

Od začátku sázela značka Osprey na poctivou výrobu, nejvyšší kvalitu a šetrnost k přírodě. A vyplatilo se! Osprey patří k největším výrobcům batohů, krosen a dalších zavazadel na světě. Pokud chcete skvěle padnoucí batoh na turistiku, kolo nebo cestování, který vydrží pěknou řádku let, s Osprey určitě neprohloupíte. Letos slaví značka 50leté výročí na trhu, […]