Salomon S/LAB: Pro všechy, kteří to s trailovým během myslí vážně

Zpět

Salomon S/LAB byl vyvinut vášnivými běžci, kteří se spokojí pouze s tím nejlepším vybavením pro trailový běh.

Produkty S/LAB jsou navrženy tak, aby poskytly běžci potřebnou ochranu, ale přitom ho zanechaly v kontaktu s přírodou a mohl se tak přizpůsobit terénu. Často je kouzlo v malých detailech, které posunou produkt na úplně jinou úroveň. Pro začátečníky není rozdíl téměř znatelný, ale zkušené běžce zdánlivě minimální úpravy posunou dál a běží se jim o poznání lépe. Proto Salomon se svými atlety tráví tisíce hodin vývojem běžeckých oděvů, doplňků a bot S/LAB. Vzniká tak unikátní koncept, kdy vývojáři vezmou své znalosti o technologiích, materiálech a postupech výroby a spojí je s klíčovými připomínkami a potřebami svých sportovců, kterým naslouchají. Atleti vyžadují při výkonu od své výbavy jen to nejlepší a neberou si při setkání u jednoho stolu žádné servítky :-).

Zrod řady Salomon S/LAB - když potřebuješ vymyslet nemyslitelné

Vývoj začal v roce 2010 obuví Salomon S/LAB poté, co se Salomon sportovec Killian Jornet plánoval zúčastnit ultraběhu na 100 mil na západě USA. Kilian však kvůli rovnému, suchému a rychlému terénu potřeboval lehkou trailovou běžeckou botu, ve které pohodlně překoná měnící se prostředí v podobě řek, potoků a dalších povrchů.

Cíl byl jasný. Vyvinout botu, ve které by mělo být přirozené běžet a zároveň by měla mít výjimečný kontakt se zemí. Proto se Salomon rozhodl vyvinout špičkovou trailovou obuv, která v roce 2011 vyhraje západní státy - a uspěl!

Technologie stojící za Salomon S/LAB

Designéři, inženýři a sportovci se společně podílejí na formování a návrhu designu všech funkčních produktů S/LAB.

LB-SLAB_PULSAR-23.jpg.cq5dam.web.1200.1200
LB-SLAB_PULSAR-25.jpg.cq5dam.web.1200.1200
LB-SLAB_PULSAR-04.jpg.cq5dam.web.1200.1200

Nikdy spokojeni, vždy snící o výjimečně výkonném vybavení  - to je S/LAB.

Cílem značky je posouvat limity výbavy běžce a zároveň pracovat na hraně toho, co je možné a co díky našemu vývoji teprve možné bude. Z tohoto důvodu staví S/LAB svým sportovcům ty nejlepší možné základy, aby podali špičkový výkon a zároveň nebyli výbavou omezeni. Odolnost, výkon a vyladění (většinou snížení) hmotnosti jsou proto pro celou řadu klíčovými faktory.

Všechny produkty od S/LAB jsou vytvořeny tak, aby si spolu s vámi sáhly na hranice svých možností a podávaly prvotřídní výkony. Proto možná nebudete cítit stejnou úroveň pohodlí jako jste zvyklí u běžných produktů Salomon. Na druhou stranu zažijete ultralehké a rychlé produkty, díky nimž bude váš běh zaručeně jízda!

BĚŽECKÉ BOTY

Jedinečné unisex závodní boty Salomon S/LAB PULSAR byly navrženy speciálně pro Kiliana Jorneta Burgadu k překonání jeho ikonických běžeckých rekordů. Náš tým vývojářů přijal nelehkou výzvu a vytvořil rychlou, přesnou a dynamickou botu vážící pouze 170 g. S měkkým ponožkovým střihem, zesílenou prodyšnou síťovinou Matryx® vyztuženou aramidovými vlákny a novým strategickým odpružením budete mít pocit, že letíte.

Tento model se pyšní špičkovou technologií legendárního Salomon S/LAB. S naší nejlehčí mezipodešví a téměř beztížným inovativním svrškem bude vaše noha jako v bavlnce po celou dobu i na dlouhých tratích. Správné množství strategického odpružení vám zajistí odraz bez nadbytečného tření podrážky o zem na netechnických stezkách a sníží tak odpor. Mimo jiné technologie, na které jsme od Salomonu zvyklí, je tady třeba vyzdvihnout Energy Surge. Je to lehká, citlivá pěna v mezipodešvi, vytvořená kombinací EVA a Olefin [OBC], která poskytuje dlouhotrvající pohodlí, tlumí nárazy a přitom navrací energii z odrazu. Třešničkou na dortu je nižší manžeta, obepínající nohu jako ponožka, zabraňující kamínkům a ostatním nečistotám, aby se dostaly při běhu do boty. Podrážka boty je vybavená technologií Contagrip MA, díky níž bota dokonale přilne k povrchu.

Salomon S/LAB ULTRA 3 je oblíbená některými z nejlepších běžců na dlouhé tratě a je navržena pro výkon a pohodlí při překonávání dlouhých vzdáleností. Lehčí konstrukce kombinuje odolnější prodyšný svršek ze síťoviny s polstrováním pro maximální odraz. Tento model je rychlý na závod a zároveň stále komfortní při nošení při dlouhých trailech. Je určená pro středně tvrdý až měkký povrch. Svršek je opět z původních bot odlehčený o jednu boční manžetu a má lehkou mezipodešev odpuzující vodu i nečistoty. Bota Vám poskytne kvalitní ochranu na dlouhých tratích díky většímu poklesu v patě a přidáním více pěny v límci. Podrážka disponuje technologií Contagrip® s pěnou Premium Wet Traction pro optimální přilnavost na mokrém povrchu.

Běžecká obuv Salomon S/LAB ULTRA 2 je na trhu velice úspěšná a oblíbená. Tento model si vzal to nejlepší ze závodních bot z předchozího modelu a zároveň je obohacený o komfort nošení při dlouhých trailech. Obuv je výborná pro použití na dlouhé trailové vzdálenosti a je určená pro středně tvrdý až měkký povrch. Byla vyvinutá ve spolupráci s běžcem Francois D'haene. Oproti předchozímu modelu má svršek odlehčený o jednu boční manžetu a lehčí mezipodešev. Bota Vám poskytne kvalitní ochranu na dlouhých tratích díky většímu poklesu v patě a přidáním více pěny v límci.

Trailové boty Salomon S/LAB SENSE 8 jsou již osmou generací ultramaratonské trailové obuvi. Mají měkčí odpružení pod přední částí chodidla aby byly co nejpohodlnější a nový systém pro odvádění nečistot. Zpevněná špička přidává další vrstvu ochrany. Bezešvý svršek je vysoce prodyšný a disponuje síťovinou, která se postará o odvod potu a navození příjemného větrání v horkých letních dnech.

Upravená verze trailových bot SENSE 8 s kotníkovou manžetou proti vniku nečistot a kamínků. Lehoučká bota na dlouhé tratě je jedna z pohodlnějších z řady S/LAB. Sníh, voda, bláto, nezpevněné cesty… tyhle boty zvládnou vše, co si umanete. A ještě v nich u toho budete dobře vypadat.

Salomon S/LAB SENSE 7 SG Racing je vysoce kvalitní trailová běžecká bota, která byla vyvinuta speciálně ve spolupráci s nejlepšími atlety, určená zvláště pro maratónské běhy. Je speciálně určená pro závodní běh v těžkých podmínkách jako jsou mokré kameny, měkká, mokrá a bahnitá půda, kde vás bezpečně podrží. Boty mají i bezešvý svršek, který je prodyšný a tak i v letních měsících Vám bude odvádět pot a příjemně odvětrávat.

Další prémiová trailová bota S/LAB CROSS, testovaná vrcholovými sportovci, je připravena vyběhnout na cestu, ať už je jakkoliv technická. Inovativní geometrie jazyka maximalizuje trakci ve vlhkých a blátivých podmínkách, zatímco kotníková manžeta udržuje nohu v nejvyšším pohodlí a zabraňuje kamínkům a jiným nečistotám, aby se dostaly při běhu do boty. Přidali jsme také svršek Matryx®, který drží vaši nohu na místě pro přesnější a bezpečnější došlap.

Salomon S/LAB SPEED 2 je speciálně určená do těch nejnáročnějších přírodních terénů. Kluzký povrch, bláto a mokré kameny se pro Vás s touto obuví stanou výzvou a zážitkem zároveň, protože bota dokonale přilne k jakémukoliv přírodnímu povrchu. Zaručeně budete mít radost z každého kroku i ve stížených přírodních podmínkách! Boty mají sníženou hmotnost, dezén je speciálně vytvořený pro lepší přilnavost k terénu a svršek boty je upravený tak, aby obstál i v těch nejnáročnějších podmínkách. Tyto boty budou vyhovovat zvláště běžcům, kteří mají užší chodidla a lépe jim tak sednou na nohu.

Amphib 2 z kolekce S/LAB je naprostý obojživelník. Swim - run je označení pro běh, který mísí dva různé světy. Nová, ještě lehčí S/LAB XA AMPHIB 2 je navržena pro sportovce, kteří nedělají kompromisy. Amphib 2 je super efektivní jak za mokra, tak za sucha, takže ideální na trasy kdy se potřebujete přebrodit přes vodu, nebo když víte, že bude mokro a kluzko.

Trailové boty Salomon S-Lab XA Alpine byly, jak je již u S/LAB zvykem, vyvinuty s předními běžci Salomon. Zaměřili se především na jejich potřeby v horách a ve sněžných, těžkých podmínkách. Svršek je s příměsí karbonu a kryje celou horní část boty. Díky tomu je obuv voděodolná a udrží vaše nohy v suchu. Integrovaný návlek je všitý přímo na botě. Mezipodešev s tlumením Dual Density Compressed Eva spolehlivě tlumí každý krok. Prvotřídní přilnavost je zajištěna díky podrážce ContaGrip.

Hybridní 2 v 1 Salomon S/LAB X Alpine Modular "bota na botu" je systém složený ze dvou částí - Vnější X Alpine Skin a vnitřní S/LAB Sense 8.

X Alpine Modular je nástavba pro běžce spojující běh s lezením po strmějších horách. V nižších trailech je třeba lehká a hbitá bota S/LAB Sense 8 a při stoupání do těžkých, technických podmínek příjde na řadu právě X Alpine Skin. Bez kompromisů mezi lehkostí, tuhostí a ochranou je tato inovace S/LAB ideální pro trailové běžce, kteří rádi jdou výše. Použijte lehký S/LAB Sense 8 pro běhatelné části vaší cesty a nazujete S/LAB ALPINE Skin přímo na botu, když se terén stane techničtějším, abyste se mohli dostat kamkoliv. Kompatibilní s manuálními a poloautomatickými mačkami.

BĚŽECKÉ VESTY

Všechny batohy jsou velmi skladné lehké, prodyšné s velkým množstvím kapes pro lepší organizaci. Liší se primárně objemem. 8 litrový batoh je vhodný na každodenní běhání třeba do práce, kdy si s sebou berete více věcí. Na celodenní nebo i vícedenní přeběhy je vhodný 5 litrový batoh s univerzálním poměrem velikosti a váhy. 2 litry jsou vhodné na závod, kdy s sebou prakticky potřebujete pouze vodu a energetické gely. To už pak batoh připomíná spíše kus oblečení, což je vlastně celý jeho smysl.

Všechny vesty/batůžky jsou navrženy tak, aby byly maximálně využitelné v pohybu a nevyhodily vás z tempa. Jednoduchá dostupnost všech kapsiček při běhu vás jen tak nezpomalí. Dva půl litrové měkké hydroflasky nahradily hydrovaky, což vás nemusí vůbec mrzet. S lahví v přední kapsičce nemusíte manipulovat. Jen skloníte hlavu a napijete se tak že zmáčknete láhev a skousnete náustek. U vaků začalo být problémové, když už uvnitř nebylo větší množství vody, která tak nešla nasát. Nevýhodou by mohlo být pouze běhání v mrazech, kdy hydroflasky nejdou zaizolovat.

S/LAB MODULAR BELT U

Pro kratší běhy, kdy nepotřebujete po ruce vodu, je výborný tenhle běžecký pás, který se vyrábí hned v pěti velikostech. Největší výhodou je, ze je z jednoho kusu, protož je napínací. Nikde se nerozepíná, nemá přesky a hlavně při zvolení správné velikosti drží na místě tak, že o něm ani nevíte. Ideální na klíče, sportovní tyčinku, brýle a díky držáku i na hůlky.