Sportovní výživa

Zpět

Berete fitness a posilování vážně? Pak Vaše svaly dostávají při každém tréninku určitě pořádně zabrat a zaslouží si kvalitní sportovní výživu, která jim dodá všechny potřebné látky. Tento deficit lze jednoduše kompenzovat správně zvolenými produkty, které pomohou zvýšit sportovní výkon a urychlit regeneraci.

Výrobky pro sportovce můžeme rozdělit do několika skupin:

 

Přípravky pro regeneraci a růst svalové hmoty 

Doplňky stravy pomáhají zlepšovat výkony, umožňují rychlejší regeneraci, šetří vaše klouby a obsahují řadu antioxidantů – na rozdíl od pevné stravy. Neobsahují tuk, močovinu a další škodlivé látky, které například najdete v mase.

protein

Proteiny

Jsou jedničkou mezi suplementy pro podporu budování svalové hmoty a objemu. Hlavním cílem proteinových přípravků je dodání aminokyselin do organismu a ke svalům poškozeným z předchozích tréninků.

Proteiny nám napomáhají regenerovat svalové buňky, které jsou při zatížení poškozovány. Z aminokyselin obsažených v proteinech se také tvoří hormony a enzymy, které se podílejí na tělesném rozvoji a správném chodu organismu. Proteinové přípravky také působí preventivně před katabolismem svalových bílkovin – rozpad svalů.

kreatin

Kreatin

Jedná se o jednu z 8 přirozeně se vyskytujících látek derivovaných z guanidinu. Ten se syntetizuje ze 3 aminokyselin – argininu, glycinu a methioninu. Z nich vzniká kreatin. V lidském těle je asi 95 % kreatinu obsaženo ve svalech.

Kreatin vytahuje vodu z mezibuněčného prostoru a usměrňuje ji přes buněčnou membránu do svalové buňky. To ji zvětšuje a nafukuje. To je také jeden z důvodů, proč můžete pomocí kreatinu zvýšit svoji váhu o 3-5 kg za pouhých pár týdnů.

gainery

Gainery

Jedná se o suplementy, které zajišťují dodávku energie a živin do organismu. Tato zvýšená dodávka má za následek rychlejší růst svalové hmoty a svalových objemů.

Termínem gainer se označují produkty, které mají podíl bílkovin v přípravku na hranici 30 %. Více koncentrované přípravky jsou již označovány jako proteiny. Hlavní složkou gainerů jsou jednoduché sacharidy, ty je vhodné suplementovat ihned po tréninku. V tento čas je tělo doslova “hladové” po dodávce energie a cukrů, které slouží pro doplnění glykogenových rezerv ve svalech a játrech.

glutamin

Glutamin

Jedná se o nejrozšířenější aminokyselinu v našem těle. V kosterním svalstvu se ho nachází dokonce 60% z celkového množství zastoupených aminokyselin. V našem těle je glutamin tvořen z kyseliny glutamové.

Glutamin je důležitou součástí metabolismu dusíku, produkce močoviny v ledvinách a resyntézy glukózy v játrech. Jako nejpodstatnější pro běžného cvičence je zvyšování koncentrace aminokyselin v tkáních, biosyntézu glukózy, syntézu bílkovin a zabraňování katabolismu. Všechny tyto faktory působí pozitivně na růst svalové hmoty a objemů.

 

vs-045

BCAA MEGA STRONG POWDER – Tento prvotřídní produkt obsahuje mimořádnou kombinaci účinných látek v instantní podobě. Základem produktu jsou esenciální větvené aminokyseliny L-leucin, L-isoleucin a L-valin. Vzájemný poměr těchto větvených aminokyselin je 4:1:1 pro L-leucin. Pro zlepšení výkonnosti rozmíchejte 10 g v 200 ml vody 15 minut před fyzickým výkonem. Pro maximální podporu regenerace užijte 1 dávku ihned po skončení tréninku. Nápoj je možné pít i v průběhu fyzické aktivity.

mass_gain_2250_vanilla_uprrrr

MASS GAIN - Sacharido-proteinový koncentrát se skvělým obsahem bílkovin přesahujícím 20 % z energetického obsahu pro nastartování regenerace a současně pro podporu růstu svalové hmoty. Dávku 70 g rozmíchejte ve 300 ml vody. Doporučujeme konzumovat ihned po ukončení tréninku. Užívejte maximálně 2x za den s ohledem na skladbu jídelníčku.

Iontové nápoje a pitný režim

Tyto produkty jsou nabízeny jak v práškové, tabletové nebo tekuté formě. Vždy se jedná o koncentráty, které se míchají v doporučeném poměru s vodou. Vhodně vykrývají pitný režim, ale zároveň podporují výkon a fungují jako výborný zdroj okamžité energie. Současně obsahují důležité vitamíny a udržují stabilní hladinu cukru v krvi, a to jak během výkonu, tak i po zátěži. Správná koncentrace nápoje zajistí dostatečné zavodnění organismu a tím oddálí vznik únavy nebo křečí.

1_

UNISPORT – nápoj, určený pro podporu kvalitního pitného režimu během dne, doplňování tekutin před fyzickou aktivitou, během ní i po jejím skončení.

118441110

ISODRINX - nápoj, určený pro aktivity s velmi vysokou intenzitou a relativně krátkou dobou trvání (cca do 60 minut). Je složen z 93 % ze sacharidů, z čehož je 85 % jednoduchých cukrů. To zajišťuje bezprostřední dodání energie vždy ve chvílích, kdy je to potřeba.

 

Energetické tyčinky a gely pro zvýšení výkonu

            Energetické tyčinky a gely patří mezi nezbytnou výbavu nejen vytrvalostních profesionálů, ale i amatérských sportovců.

Gely jsou vhodné, když potřebujeme doplnit energii v průběhu zátěže s vysokou intenzitou.  První dávka energie z gelu musí přijít dříve, než budou zcela vyčerpány naše zásoby energie v organismu, tedy asi do 30 minut od zahájení aktivity.

Tyčinky jsou skvělou volbou pro doplnění energie při dlouhodobé pohybové aktivitě s nižší intenzitou. Energetické tyčinky na bázi obilných vloček obsahují sacharidovou složku s nízkým glykemickým indexem. Tyčinky jsou obohaceny o vitamin C, vitamin E a zinek.

12_

ENDUROSNACK - má formu gelu a je obohacen o L-karnosin, zlepšující vytrvalostní výkon a sílu, o BCAA v poměru 2:1:1, taurin, glycin a L-alanin.

tyčinky

BOMBUS RAW ENERGY - vynikající energetické tyčinky, které jsou pouze z těch nejlepších surovin - pouze ze sušeného ovoce a oříšků. Bez lepku, bez laktozy, bez konzervantů, bez přidaného cukru, 100% vegan.

118611401

ŠEJKR - láhev na míchání nealkoholických nápojů jako je voda, džus, proteinový a sacharidový nápoj a další nesycené sladké nápoje.

118628032

SPORTOVNÍ LÁHEV - láhev je určená pro plnění isotonickými nápoji, nesycenými sladkými nápoji, vodou a čajem.