Recenze: Superlehká objemovka Aero Glide, to je novinka od Salomon pro dlouhé vzdálenosti i svižný trénink

Zpět

Běháte po silnici, chodnících, cestičkách v parku a jiných zpevněných površích? Pak by vám neměla uniknout novinka od Salomon – lehká objemovka Aero Glide. Otestoval ji pro nás Martin Rada, kterého můžete potkat na našich testovacích skupinových bězích nebo na stezkách v Beskydech. Jak se mu boty osvědčily při tréninzích? Čím ho překvapily a komu by je doporučil?

844f4348-f75c-4acd-8066-d4190555116e

Na tlumenou silničku překvapivě nízká hmotnost

Na první obutí se Salomon Aero Glide jevily jako velmi pohodlná silniční bota. U takto pohodlné boty mě zaujalo, jak jsou zároveň lehké. Váha bot je pouhých 254 g (UK 8), což je na tlumenou silničku docela málo. Konstrukčně mi bota sedla skvěle. Velikost jsem zvolil stejnou, jakou mám u této značky běžně a padla perfektně.

thumbnail (4)

První test na výběhu Velkého Javorníku

Salomon Aero Glide jsem začal testovat již začátkem jara a náš první výběh směřoval na Velký Javorník. Na Javorník vede asfaltová cesta až nahoru, takže boty dostaly pořádně zabrat. Bota je speciální tím, že v sobě perfektně kloubí lehkost a pohodlnost. Svršek je odolný a celkově má bota jednoduchou a pohodlnou konstrukci. S přibývajícími kilometry zůstává pocit z bot stále stejně pozitivní. 

Představení novinek Salomon pro běh a turisticku

TIP NA ČLÁNEK: Představujeme novinky Salomon jaro/léto 2023 – Obuv pro běh, turistiku i relax

Nová sezóna = čas na nové obutí! Co Salomon připravil milovníkům běhu a turistiky pro jaro/léto 2023? Kromě úplných novinek najdete v portfoliu také nové generace oblíbených bot, které se ve spolupráci se zkušenými sportovci dočkaly dalšího vylepšení. Ať už se chystáte na závod, trénink, nebo na houby do lesa, z novinek si určitě vyberete! Přečíst...

thumbnail (1)

Univerzální bota se snadným přechodem z dopadu do odrazu

Aero Glide jsou univerzální silniční bota, se kterou se nemusíte bát vyběhnout i do lehkého terénu. Robustní tlumení s technologií Energy Surge, které má pod patou 37mm vrstvu pěny, funguje skvěle. Nezáleží, jestli běžím 10, nebo 20 km. Díky zakřivenému tvaru Reverse Camber se s botami hezky přechází z dopadu do odrazu.

thumbnail (3)

Pevně obepnou chodidlo a nekloužou

Svršek je prodyšný a odolný. Technologie Sensi Fit® zajistí pevné obepnutí chodidla. Boty jsou prodyšné tak, abyste v nich mohli běhat celoročně. Jsou klasicky opatřeny podešví Contagrip®, která je zárukou bezkonkurenční přilnavosti i na mokrém povrchu. Takže boty nekloužou a cítím v nich jistotu.

thumbnail

Závěrem

Boty plní vše, co jsem od nich očekával. Tím mám hlavně na mysli přechody z pomalejšího do rychlého tempa. Pěna Energy Surge je dynamická a hezky posílá do odrazu. Boty Aero Glide bych doporučil všem, kteří běhají převážně na silnici. Můžete v ní běhat pomalu, tak bez problému i svižnějším tempem.

aero3
aero
aero7
aero6
aero5

Výhody  

  • Přijatelná cena
  • Komfortní tlumení
  • Nízká hmotnost
  • Univerzálnost

Nevýhody 

  • Pro mě barva

PS: Salomon jsem si hned oblíbil

Za ta léta, co se věnuji běhu, jsem vyzkoušel více značek běžeckých bot. Ale pak mi do cesty přišla značka Salomon a od té doby jsem ji věrný. Běhával jsem cca 200 – 250 km měsíčně, ale poslední dobou běhám 150 km a k tomu dělám další sporty. Nejraději běhám v přírodě, a to v kopcích (Beskydy, Tatry, Krkonoše). A jednou týdně trénuji na ovále. K běhání jsem se dostal až v "pozdějším" věku. Jednoho dne jsme se synem začali běhat po horách. Nejprve Velký Javorník a Radhošť. Po 6 měsíčním tréninku jsme dali B7 pod 20 hodin, v zimě jsme začali běhat Lysacup, který běhám dodnes. 

Další články ze světa sportovního vybavení

recenze běžeckých bot Brooks Ghost 15

Recenze: Legenda v silničním běhu Brooks Ghost 15 je pohodlná na první obutí a poradí si i s městským trailem

Silnička, která si hravě poradí s nejistými kroky začátečníka i ambicemi ostříleného běžce. Bota, kterou obujete, zavážete a můžete běžet, jak dlouho budete chtít. Vydejte se po silnici, vběhnete na lesní cestu, louku a zas zpět na asfalt. Žádný problém. Přesně tohle splňují silniční boty americké značky Brooks Ghost 15. Model, který za nenápadným vzhledem […]

recenze Salomon Thundercross

Recenze: Rychlost, stabilita a pohodlí s novinkou Salomon Thundercross na 175km treku kolem Mont Blanc

Salomon přišel s novinkou Thundercross a naše ambasadorka Veronika je hned vzala na testovací  „procházku“ kolem Mont Blancu. Thundercross jsou sice trailové boty, ale přesně odpovídaly Veroničině představě ideálního obutí pro TMB – stabilita, prodyšnost a nízká hmotnost. Co na ně po 175 km říká? Jak se jí na vysněném treku osvědčily? Před TMB jsem […]

recenze Merrrell Moab 3

Recenze: Nepromokavé Merrell Moab 3 GTX jsou spolehlivým outdoorovým parťákem do každého počasí

Někdy i procházka s dětmi může být pořádnou výzvou. Zdolávání prudkých kopců s kočárkem, kilometrů v mokré trávě za jakéhokoli počasí, to už si zaslouží pořádnou turistickou obuv. Model Merrell Moab 3 GTX si umí poradit v každé situaci. Otestoval jej pro nás akční manželský pár, který vyhrál boty v soutěži. Splnily Merelky všechna jejich […]