OUTDRY, OMNI-WICK a OMNI-HEAT nejsou jen náhodná slova, ale technologie značky Columbia. Jak se v nich hezky česky vyznat?

TECHNLOGIE

starost o počasí nechte na nás

Americká rodinná značka Columbia se pyšní skvělými technologiemi, které smysluplně využívá k různým řadám oblečení. Jak se v těch anglických označeních ale vyznat? Pokud vám slova jako “OMNI-TECH” nebo “OUTDRY” říkají asi stejně málo, jako příklad z matematiky, který jste ve škole probírali před deseti lety, kryjeme vám záda. Abyste mohli náležitě ocenit kvalitu jejich výrobků, vysvětlíme vám hezky česky, co jednotlivá slovní spojení znamenají a jak je můžete využít v praxi.

 

voděodolnost4

Od mrholení až po liják, zůstanete v suchu - zevnitř i zvenku - díky inovativní izolaci proti vodě, která umožní dlouhý pobyt v přírodě i v nepříznivých podmínkách. Zde si projdeme tři technologie.

TechHub_TechLogos_Color_0001_OutDry

OUTDRY®

Nejlepší využití na lehčím dešti a sněhu nebo/a při pohybové aktivitě.

BEZEŠVÉ, NAPROSTO VODĚODOLNÉ, DOKONALE PRODYŠNÉ. Moderní laminační proces eliminuje pronikání vlhka. Obsahuje skutečně funkční voděodolnou technologii a vysoce prodyšné a lehké zpracování.

TechHub_TechLogos_Color_0004_OutDry_Extreme

OUTDRY® EXTREME

Nejlepší využití v silném dešti a sněhu, v extrémních podmínkách a/nebo vlhkosti.

ZVENKU MEMBRÁNA. UVNITŘ SUCHO. Membrána na povrchu eliminuje pronikání vlhka do svrchní části. Prodyšný materiál naopak umožní únik přebytečného tepla a vlhkosti z těla ven. Viditelné utěsnění švů na povrchu. Vodní sloupec 40 000 mm, prodyšnost 20 000g/m2/24h.

TechHub_TechLogos_Color_0000_Omni-Tech

OMNI-TECH®

Nejlepší využití v lehkém až středním dešti a sněhu, v mírných podmínkách za nižší aktivity.

ZŮSTAŇTE V SUCHU I VE VLHKÉM PROSTŘEDÍ. OMNI-TECH® technologie funguje na principu vícevrstvého ochranného systému proti nepřízni počasí. Mikroporézní membrána je velmi prodyšná a umožňuje odvod vlhkosti od těla aniž by se naopak dostala voda z okolního prostředí dovnitř. Vodní sloupec 10 000 mm a prodyšnost MVTR rate 10.000 g/m2/24 hodin. Plně podlepené švy.

ODVODVLHKOSTI2

Snažíte se najít to nejlepší oblečení na “propocení”? Pro tyto příležitosti máme řady s technologií OMNI-WICK na funkční odvod vlhkosti od těla a následné odpaření, abyste byli v suchu.

TechHub_TechLogos_Color_0002_Omni-Wick_Logo

OMNI-WICK®

Vhodné do teplého počasí a/nebo pro pohybové aktivity.

DOKONALÉ ODPAŘOVÁNÍ. Omni-Wick® je technologie řízení vlhkosti. Odvádí vlhkost od těla a umožňuje rychlé odpařování. Díky oblečení s technologií Omni-Wick® se vlhkost rychle vsákne do vlákna a rychle se odpaří. Tento proces reguluje tělesnou teplotu, předchází přehřátí a zvyšuje pohodlí. Lehký materiál navíc neomezuje pohyb.

TechHub_TechLogos_Color_0003_Omni-Wick_EVAP

OMNI-WICK® EVAP

Vhodné do vysokých teplot a/nebo k vysokointenzivní aktivitě.

NEJVYŠŠÍ VÝKONNOST. Pak je tu vyšší řada určena k extrémnějším podmínkám nebo pro aktivity s vysokou intenzitou. U oblečení s OMNI-WICK® EVAP se vlhkost rychle vsákne do vlákna, rozšíří se po celém povrchu látky a odpaří se tak ještě rychleji. Jinak zde platí ty samé benefity, jako výše, a to proces regulující tělesnou teplotu, předcházející přehřátí a zvyšující pohodlí. Lehký materiál navíc neomezuje pohyb.

VETRUVZDORNE

Nepromokavá, avšak prodyšná ochrana proti větru zajišťuje odolnou bariéru, která umožňuje odcházení vlhka od těla a přitom neprofoukne dovnitř. Tahle technologie si drží přírodní živly na vodítku zkrátka, mezitím co vy se můžete soustředit na výkon.

TechHub_TechLogos_Color_0003_Omni-Wick_EVAP

OMNI-WIND® BLOCK

Řada určena do větrných a vlhkých podmínek.

PRODYŠNÉ A VĚTRUODOLNÉ. Technologie vás chrání před větrem i chladem, zároveň je z vnitřní strany prodyšná membrána, která odvádí přebytečnou vlhkost od těla. Navíc určitě oceníte voděodolnost vnějšího materiálu.

ODPUZUJICINECISTOTY

Dlouhotrvající efekt odpuzující vodu i nečistoty fungující na principu štítu. Obsahuje nepropustnou bariéru, díky které déšť sklouzne po povrchu a nedostane se do vláken. Ať už vyrazíte rybařit, na výšlap, na kolo nebo jen tak v dešti do terénu, naše inovující technologie nepropustí ani kapku vody a nečistot.

TechHub_TechLogos_Color_0021_Omni-Shield_Logo_RGB_7495_Trans

OMNI-SHIELD™

Vhodné do mírných, vlhkých a bahnivých podmínek.

ODOLNÉ PROTI DEŠTI A NEČISTOTÁM. Princip fungování technologie OMNI-SHIELD® je založen na rozdílnosti povrchového napětí materiálu. Látka aplikovaná na textilii vytváří ochranný film, který má nižší povrchové napětí než kapaliny obsahující vodu. Ty pak po materiálu sklouznou. Teplota kapaliny její povrchové napětí snižuje, proto technologie odpuzuje tekutiny až do teploty 73°C. Tato povrchová ochrana oděvu odolává lehkému dešti a nečistotám a udržuje vás tak suché a čisté. Technologie Omni-Shield® se aplikuje na různé materiály, aniž by ovlivnila jejich prodyšnost, vzhled či strukturu.

BLOKUJICISLUNZARENI

Jaké je nejlepší vybavení do horka? Některé kousky oblečení vám s klidným svědomím nahradí opalovací krém, ať už jste na horách nebo na pláži. Zde se používají dva druhy technologií odrážející škodlivé UVA a UVB záření.

TechHub_TechLogos_Color_0018_Omni-Shade_Logo_CP_158

OMNI-SHADE®

Vhodné do mírného až extrémního horka.

Technologie ochrany proti slunci blokuje ultrafialové paprsky UVA a UVB a pomáhá tak předcházet spálení či poškození pokožky pomocí pevně tkané konstrukce s příměsí keramických mikročástic a technologii pohlcování a odrážení záření UV. Narozdíl od opalovacích krémů se bariéra postupně nesnižuje a chrání vás neustále. Bezpečí se zvyšuje spolu s ochranným faktorem UPF, který je na každém kousku oblečení jiný, proto tohle číslo sledujte. Columbia jako první získala pečeť doporučení od Nadace proti rakovině kůže Skin Cancer Foundation.

TechHub_TechLogos_Color_0019_OmniShade_Sun_Deflector_Logo_CP_158

OMNI-SHADE™ SUN DEFLECTOR

Vhodné až do extrémního horka a vlhka.

Tahle technologie má stejné benefity, jako předchozí a navíc ODRÁŽÍ SLUNEČNÍ ZÁŘENÍ PRYČ OD TĚLA, takže vás nejen chrání, ale i vyvažuje tělesnou teplotu ochlazením. Odvádí pot od těla a udržuje vás v suchu.Technologie ochrany proti slunci opět blokuje ultrafialové paprsky UVA a UVB a je velmi prodyšná. Columbia získala pečeť doporučení od Nadace proti rakovině kůže Skin Cancer Foundation

OCHLAZUJICI

Malé modré kroužky začleněné do oblečení reagující při kontaktu s potem a aktivně ochlazující vaši pokožku, aby vyrovnávaly tělesnou teplotu a udržely vás v pohodlí? Dejte to sem! Tahle chnologie dává na frak horkému, vlhkému prostředí. Ochlazující látka vás udrží v klidu nejen při vodních sportech nebo na nevyzpytatelném horském slunci.

TechHub_TechLogos_Color_0027_Omni-Freeze-ZERO_Logo_RGB_298

OMNI-FREEZE® ZERO

Nejlépe do horka, vlhka a k aktivitám až v extrémních podmínkách.

POTEM AKTIVOVANÉ CHLAZENÍ. Omni-Freeze® Zero je revoluční technologie, jejíž chladivý efekt je aktivován kontaktem s tělesným potem. V textilním materiálu jsou začleněny drobné kroužky, v nichž se těsně u pokožky nachází chladící polymer. Ten tak snižuje celkovou teplotu materiálu, urychluje proces odvádění vlhkosti a zajišťuje okamžité ochlazení s dlouhotrvajícím účinkem.

TechHub_TechLogos_Color_0026_Omni-Freeze_Logo_RGB_298

OMNI-FREEZE®

Nejlépe do horka a vlhka při aktivitách nižší intenzity.

POTEM AKTIVOVANÉ CHLAZENÍ. Speciální konstrukce tkaniny umožňuje uvolnění tepla a zároveň vás pocitově příjemně chladí. Zrychlený proces odvádění vlhkosti vás udržuje v suchu a poskytuje pohodlí na pokožce.

tepelnaizolace

Co by sis měl obléct na výšlap v zimě? Chystáš se na lyže v teplotách pod nulou? Naše tepelné technologie vás zahřejí i v extrémním mrazu.

Snímek obrazovky 2021-02-16 v 13.14.47

OMNI-HEAT® INSULATION

Vhodné i pro ne příliš aktivní pobyt v chladu.

BUĎTE IZOLOVANÍ PROTI CHLADU. Nejefektivnější tepelná izolace v přepočtu na 1 gram syntetické izolace v textilním odvětví. Velice měkká na dotek, ekologická, lehká a tenká. Zahřeje bez zbytečného objemu. Koncept inspirovaný ptačím hnízdem, který využívá velkou strukturu pro pevnost a jemné materiály pro izolaci.

Snímek obrazovky 2021-02-16 v 13.16.37

OMNI-HEAT® REFLECTIVE

Vzhledem k tomu, že hlavní tepelný zdroj jste vy sami, čím víc pohybu, tím víc tepla.

VYUŽIJTE VLASTNÍ TEPLO. Bodová reflexní aplikace technologie Omni-heat® Reflective vám pomáhá udržet vlastní teplo a zároveň umožňuje textilii dýchat, čímž napomáhá termoregulaci organismu. Neutralizuje statickou elektřinu. Inspirováno technologií používanou u záchranářských termofolií.

Snímek obrazovky 2021-02-16 v 13.16.37

OMNI-HEAT® 3D

Znovu jste hlavní tepelný zdroj a 3D technologie zajistí ideální klima a předejde přehřátí při výkonu.

VYUŽIJTE VLASTNÍ TEPLO A UDRŽTE OPTIMÁLNÍ TEPLOTU. Přecházíme k novější technologii, která spočívá v tom, že drobné tečky ze stříbrného materiálu odrazujícího teplo obsahuje navíc drobné polštářky, které tvoří vertikálně vetkaná vlákna. Ta vytvoří prostor mezi tělem a látkou a umožní lepší odraz, proudění a udržení tepla v optimálních 37 °C.

ODPRUZENI

Zajistit pohodu po celou dobu výkonu je práce, kterou klidně nechte na nás. Pokud se chystáte do náročných podmínek, nebo hledáte pohodlí na každý den, naše odpružení je navrženo tak, aby absorbovalo všechny nárazy a poskytlo příjemnou podporu.

TechHub_TechLogos_Color_0017_Techlite_Logo_CP_5497

TECHLITE®

Lehké odpružení do měnících se podmínek.

LEHKOST, ODPRUŽENÍ A OPORA. Nová lehká mezipodešev Techlite® poskytuje okamžité a vynikající dlouhotrvající odpružení s vyšší energetickou návratností. Velmi lehký materiál EVA s nízkou hmotností vylepšuje absorpci nárazů a návrat energie. Navíc je přirozeně antimikrobiální a odolná vůči zápachu. 

TECHLITE® VENT SERIES

Pevná bota s cirkulací vzduchu i do teplejšího počasí.

KLIMATIZACE PRO VAŠE NOHY. Technologie navržena pro ty, kteří chtějí i v teplém počasí mít pocit jistoty a pohodlí v uzavřených sportovních botách s kvalitně odpruženou podešví a zároveň nepřijít o možnost větrání a cirkulace vzduchu jako u otevřené obuvi. Otvory v mezipodešvi umožňují cirkulaci vzduchu a odvod vlhkosti. Patentovaná mezipodešev z TECHLITE® pěny poskytuje vynikající a dlouhotrvající odpružení s vyšší energetickou návratností. Guma Omni-Grip® Wet poskytuje lepší záběr na mokrém povrchu. 

TechHub_TechLogos_Color_0015_FluidFoam

FLUIDFOAM®

Nejlepší pro silniční i trailový běh na různých površích.

PRO ŽIVĚJŠÍ POCIT BĚHEM CELÉHO ŽIVOTA BOTY. Žádné hokusy pokusy v mezipodešvi, žádné gely, airbagy ani plasty, jen čistá responzivní pěna od špičky až k patě. Není to jen EVA, je to EVA prodchnutá vědou a technologií. Nabízí o 17 % silnější tlumící účinek než běžná EVA! FluidFoam™ tak přináší intenzivnější tlumení nárazů a zvýšenou odolnost, kterou zajišťuje elastomer polyolefin (POE). Zároveň vykazuje lepší hodnoty návratnosti energie díky speciálnímu kopolymeru Olefin Block Copolymer (OBC).

TechHub_TechLogos_Color_0014_FluidGuide

FLUIDGUIDE®

Nejlepší na běh v terénu, kde se musíš rychle přizpůsobit.

ZARUČUJE NEUVĚŘITELNĚ PŘÍJEMNÝ ZÁŽITEK Z POHYBU NA TRASE. FluidGuide™ se přizpůsobuje neustále se měnícímu terénu trasy a přináší neuvěřitelně příjemný zážitek z pohybu díky optimálnímu vedení nohy a vysoké stabilitě hned v několika směrech. Střídání hustot redukuje tvrdé lepidlové spoje mezi částmi mezipodešve. Výsledkem je unikátní čistý přechod. Personalizovaná podpora nohy v podobě tlumící a zároveň podpůrné mezipodešve zaručuje přirozený a vyvážený krok.

TechHub_TechLogos_Color_0011_Pearl_Foam_WM_Black

PEARLFOAM®

Nejlepší na dlouhé běhy po cestě nebo měnícím se terénu.

PearlFoam™ je nová technologie firmy Columbia pro mezipodešev, která využívá odolnosti měkkých, napěněných granulí termoplastického polyuretanu ke zvýšenému odtlumení. Naší jedinečnou výrobní metodou se jednotlivé granule eTPU rozptýlí uvnitř polyuretanového substrátu podešve, čímž se maximalizuje tlumení nárazu a schopnost jednotlivých granulí vracet energii a zároveň se vytvoří unikátní vizuální estetické vlastnosti pěny PearlFoam™. Typické pro pěnu PearlFoam™ je využití schopnosti eTPU stlačit se kvůli měkkému a odtlumenému došlápnutí, ale rychle se zase vrátit do původního tvaru kvůli optimálnímu odrazu.

PODPORA

Více přilnavosti, méně držkopádů. Podrážka s výstupy z protiskluzové gumy vám dodá jistotu při došlapu i v těžších podmínkách. Jakákoliv vás čeká aktivita a počasí, naše technologie vás podrží pevně na zemi.

TechHub_TechLogos_Color_0003_Omni-Grip_Logo_CP_457

OMNI-GRIP®

Nejlepší do měnícího se terénu v mokrých podmínkách.

PEVNÝ KROK V JAKÉMKOLIV TERÉNU. Multiterénní systém podrážky kombinuje výstupky specifických tvarů a tvrdostí, přizpůsobených pro jistý pohyb při jakékoliv aktivitě v různých klimatických podmínkách. Různé části podrážky pracují nezávisle a na členitém terénu se přizpůsobí povrchu. Podrážka Omni-Grip® je vyrobena z polyuretanu a středně lepivé gumy pro vyšší odolnost, odpružení a lepší záběr. Podtrženo, sečteno - univerzální technologie.

TechHub_TechLogos_Color_0002_GRYPTONITE_BLK_LOGO

GRYPTONITE®

Nejlepší pro rychlý běh na mokrých a měnících se podmínkách.

VAŠE NOHA SE NEHNE NIKAM, KAM SAMI NEBUDETE CHTÍT. Přilnavá karbonová pryž s drážkami v několika směrech zaručuje agresivní trakci na celé řadě nejrůznějších povrchů. Od paty až ke špičce! Gryptonite™ kombinuje trakci a odolnost, a to jak na suchých, tak na mokrých površích. Čtyřstěny, coby typický prvek Montrail, zajišťují fantastickou trakci v několika směrech a přizpůsobí se tak sklonu a typu povrchu.

TechHub_TechLogos_Color_0001_Vibram

VIBRAM®

PODRÁŽKY Z HYPERFUNKČNÍ KAUČUKOVÉ SLOUČENINY. 

VIBRAM® XS TREK: Optimální vyváženost trakce a odolnosti

VIBRAM® MEGAGRIP: Nepřekonatelná přilnavost na mokrém i suchém povrchu

VIBRAM® MONT: Otestovány na nejvyšších vrcholech světa

VIBRAM® WAVEGRIP: Nedostižná přilnavost k různým povrchům při vodních sportech

OCHRANA

Ochraňte své nohy odolnou a pohodlnou podporou, ať už běžíte po nezpevněné lesní cestě, nebo jste na výšlapu v horách. Vyberete si mezi dvěma technologiemi, které vás podrží i v nejdrsnějších podmínkách.

TechHub_TechLogos_Color_0002_Trail-Shield

TRAIL SHIELD®

Nejlepší na trailový běh v extrémně nerovných podmínkách.

LEHOUČKÝ A PRUŽNÝ FILM MEZI PODEŠVÍ A MEZIPODEŠVÍ PRO VYŠŠÍ OCHRANU CHODIDLA. Technologie potahování Trail Shield™ tlumí nárazy při došlapu a maximalizuje ochranu chodidla a chrání proti vyvrtnutí. Tahle technologie nahradila dříve používaný plast uvnitř boty, který zabraňuje přirozené flexi a přidává váhu. Každé provedení Trail Shield™ se přizpůsobuje specifickým typům povrchů a potřebám uživatelů, ať jde o trailový nebo horský běh.

TechHub_TechLogos_Color_0007_OH_Reflective

OMNI-HEAT® REFLECTIVE

Nejlepší pro aktivity v chladnějších podmínkách.

VYUŽIJTE VLASTNÍ TEPLO. Technologie OMNI-HEAT® REFLECTIVE pomáhá regulovat teplotu uvnitř boty pomocí malých stříbrných teček, které odráží tělesné teplo a svépomoci si tak vytváříte tepelnou bariéru, jejíž zdroj jste vy sami. Nepotřebujete tak ani tlusté ponožky, ba naopak. 

VODEODOLNOST

Od voděodolných technologií až k vodotěsným zevnitř i zvenku. Nabízíme hodně možností, jak zachovat vaše nohy v pohodlí. Voda má své čestné místo venku, zato sucho uvnitř boty.

TechHub_TechLogos_Color_0001_OutDry

OUTDRY®

Vhodné do silnějšího deště i sněhu.

BEZEŠVÉ, NAPROSTO VODĚODOLNÉ, DOKONALE PRODYŠNÉ. Patentovaný laminační proces vytváří bezešvou bariéru, která nedává prostor vodě proniknout dovnitř. Když to spojíte s vysoce prodyšným a lehkým zpracováním a pružnou tepelnou funkcí, máte dokonalou botu do mokrých podmínek.

TechHub_TechLogos_Color_0000_Omni-Tech

OMNI-TECH®

Vhodné do mírnějšího deště a sněhu.

ZŮSTAŇTE V SUCHU I VE VLHKÉM PROSTŘEDÍ. Tahle technologie funguje naopak na vícevrstvém ochranném systému proti nepřízni počasí. Mikroporézní membrána je velmi prodyšná a umožňuje odvod vlhkosti. Vodní sloupec 10 000 mm a prodyšnost MVTR rate 10.000 g/m2/24 hodin. Plně podlepené švy.

TechHub_TechLogos_Color_0021_Omni-Shield_Logo_RGB_7495_Trans

OMNI-SHIELD™

Vhodné do vlhka a jemných nečistot.

ODOLNÉ PROTI VLHKOSTI A NEČISTOTÁM. Látka aplikovaná na povrchu textilie vytváří ochranný film, který má nižší povrchové napětí než kapaliny obsahující vodu. Díky tomu odolává lehkému dešti a nečistotám a udržuje vás tak suché a čisté. Pro lepší představu si vemte třeba pobyt u větrnných pláží na Lanzarote, kdy vítr rozfoukává písek i slanou vodu. Všechny tyto částečky boty zachytí na povrchu a lehce je z nich i odstraníte. Technologie Omni-Shield® se aplikuje na různé materiály, aniž by ovlivnila jejich prodyšnost, vzhled či strukturu.