Turistika

Zpět

Rychlá orientace v článku

Pěší turistika

Turistika patří mezi nejoblíbenější fyzické aktivity. Výhodou tohoto sportu je jeho finanční nenáročnost a fakt, že jej lze provádět téměř kdekoli. Ve městech jde nejčastěji o turistiku poznávací, v přírodě a na horách o turistiku rekreační. Právě rekreační turistika roste stále větší oblibě. V dnešním uspěchaném světě je to jeden z nejúčinnějších způsobů, jak na chvíli vypnout mysl a nadechnout se čerstvého vzduchu. Pokaždé bychom měli zvážit, do jakého terénu a na jaký typ turistiky se vydáme. Podle toho pak volíme dané vybavení, zejména kvalitní a odolnou obuv s adekvátní typem podrážky, pohodlné oblečení, objem a kvalitu batohu, pokrývku hlavy, případně trekingové hole.

Pod turistiku řadíme také cykloturistiku, turistiku na lyžích, vodní turistiku či mototuristiku. My se však zaměříme na turistiku pěší a vysokohorskou (v náročném terénu).

turistika

Pěší turistika patří mezi nejkrásnější a nejodpočinkovější činnosti, které můžeme v přírodě dělat. Díky chůzi se můžeme dostat na zajímavá a odlehlá místa. Navíc krajinu člověk nejlépe pozná tak, když si ji sám projde. U nás i v cizině existuje spousta turistických tras, včetně tras naučných a poznávacích. Na každou túru se nezapomeňte vybavit pohodlným oblečením i obuví, abyste si trasu nerušeně užili. V naší nabídce naleznete například perfektní turistickou obuv s technologií Gore-tex, batohy s pevnou výztuhou zad, pohodlné kalhoty, trika i nepromokavé svršky. Svůj outfit můžete doplnit o multifunkční nákrčníky značky Buff anebo o další outdoorové doplňky, jako jsou čelovky, svítilny, kompasy atd. Více podrobností o jednotlivých kategoriích najdete v naší blogovně.

Bez názvu-6

Náročnější odvětví turistiky nazýváme vysokohorskou turistikou. Fyzicky je mnohem náročnější, patří zde zejména různé přechody pohoří, výstupy na vrcholy, sedla a hřebenové túry v horském terénu. Často je spojena s lezením a ferratami, kde je potřeba speciálního lezeckého vybavení. Oproti klasické pěší turistice, kde je primární hlavně poznávání okolní krajiny, je vysokohorská turistika zaměřená především na výkon. Do vysokohorské turistiky však také spadá treking, tedy několikadenní dálkový pochod horským terénem. Pro všechny tyto vysokohorské aktivity je nutné adekvátní vybavení. Na našem e-shopu najdete zejména kvalitní kotníkovou turistickou obuv Salomon a Lowa. Dále můžete vybírat mezi kvalitními hliníkovými či karbonovými teleskopickými holemi značek Leki a Komperdell. Doporučujeme také batohy značky Deuter, Ortovox a Mammut, do kterých snadno umístíte veškeré potřebné vybavení pro vaší expedici. O jednotlivých kategorií turistického vybavení se dozvíte v naší blogovně.

Doporučujeme

Kontaktujte nás

Prorok Sport, s.r.o. Nádražní 32, Rožnov pod Radhoštěm +420 736 609 409 / info@sportovna.cz