Už žádné puchýře! UYN představuje dvouvrstvé ponožky 2IN

Zpět

Pokud jste běžec nebo rád chodíte na dlouhé túry, puchýře můžou být vaší nejhorší noční můrou.

2 IN ponožky italské značky UYN jsou vyrobeny ze dvou vrstev. Jednoduše řečeno uvnitř ponožky najdete další ponožku. To zabraňuje tření na pokožce a usnadňuje neustálé proudění vzduchu kolem chodidel. Výsledek: už žádné puchýře!

Dvě ponožky, které cítíte jak jednu

Dvouvrstvý systém od UYN je nejsofistikovanější řešení proti tvorbě puchýřů. Dvouvrstvá struktura ponožky 2IN pracuje na eliminaci dvou hlavních příčin puchýřů: zastavuje tření látky o pokožku a udržuje nohy v suchu. Společnou prací, kdy vrstvy třou o sebe, tudíž se nepohybují mezi nohou  ponožkou, vám dodají pocit pohodlí a měkkost, bez záhybů nebo bulek.

uyn5

Puchýře jsou mechanismem sebeobrany pokožky proti opakovanému a dlouhotrvajícímu tření. Je to obzvláště častý problém pro běžce na dlouhé tratě a turistů, kteří tráví dlouhé hodiny na nohou. Je to generované tření mezi ponožkou a nohou, která nám vytváří puchýře. To ještě zhoršuje pot a vysoké teploty, které zvyšují tření a oslabují odolnost pokožky.

uyn6

Jak to funguje

uyn7

KONTROLOVANÉ TŘENÍ

Systém dvou vrstev je založen na principu že koeficient tření ponožka-ponožka je nižší než tření mezi ponožkou a nohou. Tehdy při běhu nebo chůzi nedochází k pohybu látky na pokožce, protože dojde k jakémukoliv pohybu nebo tření mezi dvěma vrstvami ponožky. S ergonomický designem a vnitřním uchycením se ponožka dokonale přizpůsobí tvaru chodidla, při každém jeho pohybu.

REGULACE TEPLOTY

Častou chybou je myslet si, že dvě vrstvy budou generovat více tepla. Namísto toho ponožka 2IN využívá dvojitou strukturu na vytvoření dokonalé mikroklimatu kolem vašich nohou. Díky technologii Cool Air Flow existuje 3D struktura mezi dvěma vrstvami, která vytváří prostor 1,5 mm. To umožňuje proudění vzduchu. Izolační účinek, který poskytuje, udržuje nohu v konstantní teplotě.

uyn1
uyn2

Použité materiály

nano

NATEX

100 % PŘÍRODNÍ

100 % FUNKČNÍ

Vnitřní vrstva ponožky 2IN je vyrobena z Natexu, přírodního vlákna pocházejícího z rostlin. Ve srovnání s tradičními nylonovými výrobky, Natex schne o 50% rychleji a je o 25% lehčí. Toto exkluzivní vlákno je také vysoce elastické a má bakteriostatické vlastnosti, které pomáhají snižovat tvorbu nepříjemného zápachu.

TEXLYTE NANO

Extrémně lehké vlákno

Přidali jsme špičkové Texlyte Nano vlákna do vnitřní vrstvy. Texlyte Nano je 100% recyklovatelné a vyniká lehkostí, stejně jako jeho odolností vůči vlhkosti. kombinované s Natexem, vytváří extrémně prodyšnou látku zaručující optimální hladinu tepelné pohody.

natexobr
airfeel

AIRFEEL

Trvanlivost, vysoká pružnost,
měkkost a snadná péče jsou hlavními vlastnostmi Airfeel technického vlákna, které používáme na vnější vrstvu. To zaručuje, že 2IN ponožka je odolná proti opotřebení a má i dlouhou životnost.

Snímek obrazovky 2021-06-17 v 10.01.00
Snímek obrazovky 2021-06-17 v 10.01.29

BĚH

Běh na dlouhé vzdálenosti s sebou přináší značný stres pro chodidla.

Systém 2-vrstvých běžeckých ponožek zpožďuje nástup pocitů únavy. To zaručuje optimální pohodlí a zabraňuje tvorbě puchýřů. Ergonomický design a dvojité zpevnění kolem kotníku umožňuje ponožce zůstat pevně na noze a poskytuje podporu vašim chodidlům při běhu. Super Technologie Air Flow zachycuje vzduch mezi dvěma vrstvami a vytváří izolační účinek, který udržuje stejnou teplotu na povrchu chodidel. Oblasti se zvýšenou prodyšností lépe odvádějí vlhkost. To zanechává příjemný pocit na nohou i po mnoha kilometrech.

uynrun8
uynrunpopiis

TURISTIKA

Design ponožek 2IN Trekking byl inspirován výzkumem požadavků kladených na chodidla při dlouhých procházkách.

Systém dvou vrstev zabraňuje vzniku puchýřů a tření na kůži. Dvě vrstvy zaručují, že vaše chodidla zůstanou v pohodlí a zároveň pomáhají zmírňovat nárazy. 3D struktury zvyšují ochranu nejexponovanějších oblastí, jako například holenní kost nebo Achilovka. Trekingové ponožky 2IN jsou ideální na letní procházky: zvětšily se plochy vnitřních prodyšných vrstev, vylepšilo se proudění vzduchu. Díky tomu jsou nohy v neustálém pohodlí a suchu.

UYNTREKkk
uyntrekpoopis