Ženy v zimě

Zpět
489021-PH06LA-675_Fotor

Že ženám bývá zima a oblékají se do několika vrstev šatů i když svítí sluníčko, zatímco muži chodí polonazí i v chladném počasí, je obecně známo. Ženy za to ale nemůžou! Je to dáno hned několika fyziologickými faktory.

Už jsme se tak narodily....

AA5A3367-Modifier.jpg.originalr

Ženské tělo ztrácí teplo mnohem rychleji a má pomalejší metabolismus než tělo mužské. Muži mají daleko větší podíl svalové hmoty v těle, takže se mnohem lépe a efektivněji dokáží zahřát. Navíc mužské tělo na chlad reaguje tak, že se krev dostává více pod kůži, zatímco u něžného pohlaví se krev stáhne z končetin a z povrchu těla do jeho vnitřku, blíže k vnitřním orgánům.

 

Důsledkem jsou ledové nohy, ruce, nos i uši! Rozehřát vás může česnek, chilli a zázvor, anebo můžete s jistotou vsadit na zimní oblečení z naší nabídky, které udrží teple vaše tělo, nohy, ruce i uši!

 

Krevní oběh si ale můžete zlepšit a posílit pravidelným cvičením – tělesná námaha zvýší počet kapilár v těle a tím zlepší prokrvení. Pohyb nás nejen zahřívá, ale i udržuje v kondici. Tak neváhej, mrkni na naší výbavu na zimní sporty a mazej na svah!

WInter19_MeribelPiste_DDaher_1157.jpg.original7
NordicWinter19_Domdaher_2370.jpg.cq5dam.web.1200.1200

Jaké oblečení zvolit do města a na co nesmíte zapomenout na svahu?

Pokud se chystáte do města nebo na venkovní akce, u kterých se příliš hýbat nebudete, doporučujeme zvolit spíše hrubé a teplé vrstvy oblečení, které vás udrží v teple. Naopak na lyže a ostatní zimní aktivity, u kterých se budete potit, doporučujeme volit tenčí vrstvy oblečení, které vám umožní pohodlný pohyb, udrží vás v teple, ale zároveň odvedou vlhkost. Při pohybu se tělo rychleji zahřívá a potřebuje dýchat.

Na sport doporučujeme jako 1. vrstvu volit přilnavé oblečení z funkčních materiálů. Funkční oblečení dokonale přilne k pokožce a absorbuje pot, aby vás udrželo v suchu. Druhá, střední vrstva by měla být dobře tepelně izolační, aby nedocházelo k úniku tělesné teploty. Dobře fungují například fleecové mikiny. Svrchní, 3. vrstva by měla tvořit bunda, která poskytne dobrou tepelnou izolaci, ale zároveň je dostatečně prodyšná a zajistí odvod vlhkosti z těla ven.

Pokud se chystáte někde na svah, zimní turistiku či jinou aktivitu, u které se zpotíte, nezapomeňte si vzít náhradní spodní vrstvu na převlečení, abyste své tělo udrželi v suchu a tím i lépe přecházeli případnému nachlazení.

Zaměřte se na detaily!

Říká se, že až 80% tělesného tepla uniká z hlavy. Nenechej svou hlavu mrznout! V naší nabídce najdeš čepice, šátky, nákrčníky i kulichy. Zababuš se a užívej si pocit tepla!

 

Všechny zimomřivé ženy by se měly snažit udržovat v teple taky nohy! Když je nám teplo od noh, je nám pocitově tepleji na celé tělo! Pohodlí a teplo vám nejlépe poskytnou kotníkové zateplené boty a kozačky. Důležitá je i kvalitní a pevná podrážka, která vám poskytne stabilitu i v té největší ledovici. Nezapomeňte i na kvalitní membránu, aby vám bota nepromokla v břečce, kdy jsou teploty nad nulou. Nezapomeňte ani na ponožky, které dobře sají pot a poskytnou vám pohodlí v botě. Pokud nemáte rády, když se vám do bot dostane sníh, doporučujeme doplnit váš zimní outfit o návleky.

Rukavice jsou nezbytnou součástí každé ženy v zimě! Jistě taky nemáte rády pocit promrzlých prstů, ve kterých ztrácíte hybnost i cit. Do velkých mrazů doporučujeme spíše palčáky, které vaše prsty drží u sebe a umožní lépe tělesné teplo udržet v rukavici.

 

Kromě kvalitního oblečení u nás najdete také kvalitní vybavení na zimní sporty, díky kterým si zimní sportovní aktivity opravdu užijete!

MountainCo18_19_Domdaher_2-91.jpg.original1

Ženy, nemrzněte! Vybavte se kvalitním oblečením a vyražte si užívat zimy!