Recenze: Funkční triko, které dokáže využít pocení ke zlepšení sportovního výkonu, to je X-Bionic ACC

Zpět

Představte si funkční triko, které dokáže chytře využít pocení ve váš prospěch a podle potřeby vás při sportovním výkonu ochladit, nebo naopak zahřát, navíc je pohodlné jako druhá kůže. Přesně takové je triko od X-Bionic ACC, které pro nás otestovala vytrvalostní běžkyně Monika Stejskalová. Jak fungují technologie X-Bionic v praxi a jaké jsou hlavní výhody trika? Dozvíte se v recenzi!

on3
x-bionic
on2

Funkční tričko jako druhá kůže

První obléknutí trička X-Bionic mě mile překvapilo. Funkční materiály pro odvod potu jsou skvěle umístěny. Design je taky moc pěkný. Hůř se do něj dostávalo, ale když jsem ho už oblékla, bylo velmi pohodlné, nikde nic netahalo a zdálo se, jako bych na sobě ani nic neměla. Triko je velmi lehké a pohodlné. Velikost jsem zvolila S-M, což je stejná velikost, jako běžně nosím u spodních vrstev.

Co je to technologie Retina?

Lidská sítnice pomocí své nervové tkáně poskytuje mozku ve vysokém rozlišení informace pro tělesnou koordinaci. Tady X-Bionic získal inspiraci a přenesl tuto funkci do vláken svého oblečení. Jemná vlákna jsou precizně zpracovávána do husté tkaniny. Prádlo X-Bionic kombinuje hustotu materiálu přesně podle potřeb. Funkční zóny jsou více zahuštěné a jsou pevně odděleny od sebe. Technologii Retina zajistí ochlazení a vypaření vlhkosti během výkonu, v opačném případě tepelnou izolaci.

retina

Jako byste se vůbec nezpotili

Premiéru mělo triko na Lysé hoře při výběhu i seběhu. Tričko opravdu krásně odvádělo pot. Při výběhu se mi zdálo, že jsem ho ani nezpotila a při sběhu tedy nepůsobilo chladivě. Teploty se pohybovaly okolo -5 stupňů, já měla jen toto tričko, na něm funkční volnější a bylo mi příjemně.

Při dalším testování se mé pocity z trička neměnily. V tričku se aktuálně cítím pořád velmi dobře, je stále stejně pohodlně. Materiál nejeví opotřebení, naopak vypadá stále jako na začátku a také si zachovalo své vlastnosti.

Technologie ideální termoregulace

Oblečení X-Bionic vás ochlazuje, když se potíte a naopak zahřívá, když je to potřeba. Váš pot bude fungovat ve prospěch vašeho výkonu. Materiál umožňuje nechávat na kůži prostor pro tenkou vrstvu potu, která zajišťuje ochlazení. Nemusíte se bát v tričku vyběhnout i za vyšších teplot.

X-bionic termoregulace

Závěrem

Materiály hodnotím na jedničku. Kde má tričko X-Bionic ACC odvádět pot, tam ho odvádí, a kde má naopak udržovat teplotu, tam ji udržuje, takže za mě veliká spokojenost. Triko plní svou funkci výborně, splňuje všechny vlastnosti, které by funkční tričko mělo mít a lepší spodní vrstvu jsem ještě neměla. V tričku budu běhat i nadále, je velmi pohodlné, ale nebudu jej používat jen na běh. Stejně ho využiji i na turistiku a cyklistiku.

x-bionic2
xbionic

Výhody  

  • Funkčnost
  • Odvod potu
  • Pohodlí
  • Udržení tepla

Nevýhody 

  • Těžší oblékání
  • Vyšší cena

Další články ze světa sportovního vybavení

Náhled INOV8

Příběhy značek: Jak si anglický Inov8 za dvacet let podmanil nejen bahnité běžecké traily. A modely, které stojí za vyzkoušení

INOV8 je stálicí na trailovém trhu a své kořeny z bažin anglického Lake District nezapře. Modely s výrazným gripem vládnou v bahnitém terénu již dvě dekády. INOV8 se výrazně profiluje jako výrobce lehké, flexibilní, funkční obuvi s možností výběru úrovně tlumení. V jeho modelech to budete vždy vy, kdo ovládá botu a cítí terén pod nohama. […]

Asics Novablast 4

Recenze: Novinka Asics Novablast 4 je dokonale propracovaná, lehká a tlumená silnička pro krátké i delší trasy

Novablast 4 od japonské značky Asics je tlumená a zároveň lehká a stabilní silniční bota. Testerka Soňa je vyhrála v naší soutěži a brala je na kratší i delší  běhy na různorodých površích. Jak se jí v nich běhalo a jak si vedly v porovnání s dalšími silničkami, které má doma v botníku? Splnily boty […]

Salomon Index 03

Salomon Index.03 jsou pohodlné boty pro běh i volný čas, které po obnošení snadno zrecyklujete

Salomon Index.03 je už třetí generací silniční boty, která se výborně hodí na nenáročné běhání po městě i dlouhé procházky jednoduchým terénem. Salomon tímto modelem reaguje na požadavky zákazníků, pro které je důležitá ekologická udržitelnost produktů, které používají. U tohoto modelu lze například snadno oddělit spodní část boty od svršku, kdy po obnošení Salomon pěnu […]