Recenze: Funkční triko, které dokáže využít pocení ke zlepšení sportovního výkonu, to je X-Bionic ACC

Zpět

Představte si funkční triko, které dokáže chytře využít pocení ve váš prospěch a podle potřeby vás při sportovním výkonu ochladit, nebo naopak zahřát, navíc je pohodlné jako druhá kůže. Přesně takové je triko od X-Bionic ACC, které pro nás otestovala vytrvalostní běžkyně Monika Stejskalová. Jak fungují technologie X-Bionic v praxi a jaké jsou hlavní výhody trika? Dozvíte se v recenzi!

on3
x-bionic
on2

Funkční tričko jako druhá kůže

První obléknutí trička X-Bionic mě mile překvapilo. Funkční materiály pro odvod potu jsou skvěle umístěny. Design je taky moc pěkný. Hůř se do něj dostávalo, ale když jsem ho už oblékla, bylo velmi pohodlné, nikde nic netahalo a zdálo se, jako bych na sobě ani nic neměla. Triko je velmi lehké a pohodlné. Velikost jsem zvolila S-M, což je stejná velikost, jako běžně nosím u spodních vrstev.

Co je to technologie Retina?

Lidská sítnice pomocí své nervové tkáně poskytuje mozku ve vysokém rozlišení informace pro tělesnou koordinaci. Tady X-Bionic získal inspiraci a přenesl tuto funkci do vláken svého oblečení. Jemná vlákna jsou precizně zpracovávána do husté tkaniny. Prádlo X-Bionic kombinuje hustotu materiálu přesně podle potřeb. Funkční zóny jsou více zahuštěné a jsou pevně odděleny od sebe. Technologii Retina zajistí ochlazení a vypaření vlhkosti během výkonu, v opačném případě tepelnou izolaci.

retina

Jako byste se vůbec nezpotili

Premiéru mělo triko na Lysé hoře při výběhu i seběhu. Tričko opravdu krásně odvádělo pot. Při výběhu se mi zdálo, že jsem ho ani nezpotila a při sběhu tedy nepůsobilo chladivě. Teploty se pohybovaly okolo -5 stupňů, já měla jen toto tričko, na něm funkční volnější a bylo mi příjemně.

Při dalším testování se mé pocity z trička neměnily. V tričku se aktuálně cítím pořád velmi dobře, je stále stejně pohodlně. Materiál nejeví opotřebení, naopak vypadá stále jako na začátku a také si zachovalo své vlastnosti.

Technologie ideální termoregulace

Oblečení X-Bionic vás ochlazuje, když se potíte a naopak zahřívá, když je to potřeba. Váš pot bude fungovat ve prospěch vašeho výkonu. Materiál umožňuje nechávat na kůži prostor pro tenkou vrstvu potu, která zajišťuje ochlazení. Nemusíte se bát v tričku vyběhnout i za vyšších teplot.

X-bionic termoregulace

Závěrem

Materiály hodnotím na jedničku. Kde má tričko X-Bionic ACC odvádět pot, tam ho odvádí, a kde má naopak udržovat teplotu, tam ji udržuje, takže za mě veliká spokojenost. Triko plní svou funkci výborně, splňuje všechny vlastnosti, které by funkční tričko mělo mít a lepší spodní vrstvu jsem ještě neměla. V tričku budu běhat i nadále, je velmi pohodlné, ale nebudu jej používat jen na běh. Stejně ho využiji i na turistiku a cyklistiku.

x-bionic2
xbionic

Výhody  

  • Funkčnost
  • Odvod potu
  • Pohodlí
  • Udržení tepla

Nevýhody 

  • Těžší oblékání
  • Vyšší cena

Další články ze světa sportovního vybavení

recenze trailruningových holí Leki

Recenze: Ultratrailové hole z karbonu Leki FX.ONE Superlite v kopcích ušetří každý gram

Běháte traily a řešíte každý gram? Chcete potrénovat kopce a nenadřít se? Pak jsou tyto trailrunningové hole Leki Ultratrail FX.One Superlite přesně pro vás! Když na trase dojde na prudší stoupání, hole jsou velmi užitečným pomocníkem. Umožní zapojení vrchní části těla a přenesení síly z ní do odrazu. Nohy si naopak trochu odpočinou. Jaké mají […]

Náhledový obrázek SLAB Genesis

Recenze: S/LAB Genesis je stabilní výkonnostní model pro závod v trailovém běhu i v canicrossu

Salomon S/LAB Genesis jsou lehké závodní běžecké boty s propracovanou podrážkou, které vás podrží na písku, v blátě i na tvrdších površích. Náš tester Lubomír, který se věnuje canicrossu, tedy běhu se psy, je vyzkoušel jak při závodech, tak v tréninku. Jak s nimi byl spokojený běžec, který od bot očekává stabilitu v terénu a […]

Historie značky Osprey

Příběhy značek: Osprey, jeden z největších světových výrobců batohů, slaví 50 let na trhu

Od začátku sázela značka Osprey na poctivou výrobu, nejvyšší kvalitu a šetrnost k přírodě. A vyplatilo se! Osprey patří k největším výrobcům batohů, krosen a dalších zavazadel na světě. Pokud chcete skvěle padnoucí batoh na turistiku, kolo nebo cestování, který vydrží pěknou řádku let, s Osprey určitě neprohloupíte. Letos slaví značka 50leté výročí na trhu, […]