Recenze: Hřejivé a měkké na dotek! To je funkční prádlo UYN Cashmere Fusyon

Zpět

UYN patří mezi značky, které se snaží dosáhnout dokonalosti ve světě funkčního sportovního oblečení. Oblečení, boty i doplňky nabízí maximální výkon s vynikajícím komfortem a to vše za použití nejlepších materiálů s vyšperkovanými funkčními vlastnostmi. Značka klade důraz na poměr mezi pohodlím a výkonem a přináší tu nejlepší kvalitu ve 3D tkaninách. Pod názvem společnosti se skrývá filozofická myšlenka: „Unleash Your Nature“, kterou můžeme volně přeložit jako „Odpoutej svou přirozenost“.

O funkční řadě UYN Cashmere

Spojení vzácných vláken Cashmere, Primaloft a Argenthon vytváří špičkové technické spodní prádlo, které okamžitě vynikne díky svému jasnému, sofistikovanému vzhledu: dokonalá kombinace luxusu a výkonu pro sportovní výkony při extra nízkých teplotách. Cashmere Shiny je kolekce, která dokáže účinně poskytnout ochranu před chladem vysokým stupněm tepelné izolace, která odráží zpět tělesné teplo. Současně je pot odváděn ven a pokožka tak zůstává suchá. Kdykoli si obléknete základní vrstvu Cashmere Shiny, zahalí vás pocit měkkosti, díky kterému je jakýkoliv sport při nízkých teplotách extrémně příjemný.

Konkrétní set pro testování

Naše testerka Veronika Hajnová měla možnost otestovat set funkčního prádla. Konkrétně dámské funkční tričko UYN Fusyon Cahmere UW s dlouhým rukávem a dámské dlouhé funkční legíny UYN Fusyon Cashmere UW, oba kusy v barvě grey stone/pearl. Pro představu se cena obou výrobků pohybuje nad hranicí třech tisíc, což se může zdát jako docela vysoká částka. Co je tedy ta přidaná hodnota a proč by potenciální klient měl za funkční prádlo připlatit?

Láska na první pohled? Spíš až na první omak

Začnu od prvního dojmu. Po otevření balíčku a prvním očním kontaktu s prádlem jsem neznamenala jakýkoliv rozdíl mezi obyčejným funkčním prádlem a prádlem značky UYN. Na druhou stranu v jednoduchosti je krása a musíme si říct, že funkční spodní prádlo zrovna ve společnosti moc neukazujeme. Po letitých zkušenostech se sportovním oblečením však vím, že je zapotřebí ho řádně vyzkoušet a pak až hodnotit.

Měřím okolo 183 cm a moje hmotnost je cca 75 kg. Dle velikostní tabulky jsem tedy sáhla po velikosti S/M u obou kousků. Oblečení mi sedlo perfektně, nikde neškrtilo, žádné nepříjemné švy. Jen proto, že jsem poměrně vysoká, tak jsou mi legíny kratší. Což ale v konečném důsledku zase až tak nevadí. Outfit doplňuji vyššími ponožkami. Prádlo obsahuje mimo jiné i kašmír a dalo by se proto předpokládat, že může kousat. Opak je pravdou! Oblečení je velice příjemné a měkké na dotek.

rbt
IMG_20211211_101938-01

První test bři běhu

Přejdu k samotnému testování. Prvně jsem vyzkoušela běh. Při teplotě 10 °C jsem vyběhla ve dvou vrstvách a to v tričku UYN a v běžecké bundě. V podstatě tak, jak jsem zvyklá normálně běhat. Překvapilo mě, jak moc teplo mi bylo. Podruhé jsem již byla chytřejší a přes tričko UYN jen přehodila funkční tričko s krátkým rukávem. Z mého zjištění vyplývá, že při podzimních teplotách není potřeba více vrstev, protože tepelné vlastnosti trička UYN jsou neuvěřitelné. Při běhu kolem 0 °C mi opravdu stačí pouze tričko UYN a běžecká bunda. Není zapotřebí více vrstvit, tričko zahřeje dokonale.

IMG_20211211_124226

Při výšlapu mě oblečení podrželo

Druhým testem byl výšlap na Lysou horu koncem listopadu. Dole se teplota pohybovala ± 6°C, nahoře bylo kolem 0°C a sníh. Celou cestu jsem šla v podstatě jen v tričku UYN, legínách UYN a přes legíny jsem měla lehké funkční kalhoty. Tepelný komfort byl výborný. I přes to, že jsem se zapotila, mi díky sací technologii a rychlému schnutí materiálu nahoře v restauraci zima nebyla. Na cestu dolů jsem přes tričko akorát přehodila lehkou péřovou bundu a bylo mi fajn.

rbt

V teple i při sjezdech na kole

Prozatím posledním testováním byla jízda na horském kole. Teplota se pohybovala okolo 4°C. Dala jsem si 30 km výšlap poměrně zvlněným terénem, takže pěkně nahoru a dolů. Do kopce jsem se vždy lehce zpotila a měla jsem strach, že při sjezdech mi bude zima. Ale mýlila jsem se, funkční prádlo teplo opět udrželo. Takže i test číslo tři byl pro funkční oblečení značky UYN úspěšný.

IMG-20211211-WA0012-01
IMG-20211211-WA0014-01

Investovat do kvalitního spodního prádla se vyplatí

V nejbližší době se chystám prádlo vyzkoušet i na běžkách a pří sjezdovém lyžování. Čekám na ty správné sněhové podmínky. Ale mým předpokladem je, že mě nezklame a perfektně zahřeje, tak jako při běhu, jízdě na kole a výšlapech. V případě funkčního prádla značky UYN se opravdu můžeme spolehnout na tepelný komfort během zimních aktivit a příjemnost nošení. Tak jak zní odpověď na mou předem zmíněnou otázku, jaká je přidaná hodnota funkčního prádla značky UYN? Udrží vás v teple, vyloženě příjemně hřeje, rychle saje pot a tím pádem jste v suchu a neprochladnete. Investovat do něj se tak opravdu vyplatí.

VÝHODY

  • příjemnost materiálu
  • jednoduchost designu
  • střih beze švů
  • vysoký tepelný komfort

NEVÝHODY

  • na první pohled vyšší cena
  • délka legín pro vysoké postavy

V čem se liší funkční oblečení UYN od ostatních značek?

Pokud chce značka oslovit cílovou skupinu a najít si své zákazníky, musí mít své jasné “proč”. Italský brand funkčního oblečení UYN má v rukávu pár silných hodnot a vizí, díky kterým vystupuje z řady a poskytuje sportovcům maximální zážitek a radost z pohybu.

Recenze: Tenisky UYN NATURE TUNE z recyklovaných plastů teď nosím skoro každý den! Čím mě okouzlily?

Boty UYN kombinují zdánlivě nekombinovatelné: flexibilitu se stabilitou a pocit přírody i na asfaltu. To vše je možné díky novému ekologickému výrobnímu přístupu vyvinutému v Itálii. Veronika Wisiorková, která se téměř nezastaví a je velkou milovnicí fitka, hor i procházek jako takových, je pro nás otestovala na vlastní kůži (na noze).