Novinku letošního roku Speedcross 6 od Salomonu, která už se úspěšně zabydlela v botníku mnoha běžců, pro nás otestoval Martin Rada, který je milovník Salomonu, závodník a sportovec. Sportu – od hokeje přes atletiku až po florbal – se věnuje celý život. K běhu se dostal až v pozdějším věku, ale rychle se vypracoval a po 6 měsících tréninku dal B7 pod 20 hodin. Nejraději běhá po horách a lesních pěšinách, a k tomu jednou týdně na atletickém ovále trénuje rychlost. Když neběhá, sedá na horské kolo nebo si vyšlápne na nějaký beskydský kopec. Co říká na nové Salomonky? Splnily jeho očekávání?

První vyzkoušení legendy od Salomonu
Vyzkoušel jsem více běžeckých značek, ale když jsem jednou vyběhl v prvních Salomonech, hned jsem u této značky zůstal. Vzhledem k tomu, že Speedcross je legenda, na nové šestky jsem se moc těšil. Když jsem poprvé viděl modelovou řadu Speedcross 6, měl jsem strach z barevné kombinace (moc na ty barvy nejsem), ale design a materiál vypadal na první pohled super. Když jsem si je poprvé obul na nohu, hned jsem se zamiloval. Moc pohodlné papuče. Protože mám s botami Salomon už mnoho zkušeností, s výběrem správné velikosti nebyl problém. Boty sedí jak poklička na hrnec.


Nadšení z pohodlí a trakce od prvního výběhu
Ve Speedcrossech jsem poprvé vyběhl na Velký Javorník a byl jsem nadšený. Není v nich zima, nevadí jim mokrá tráva (do bot nenateče) a perfektně drží v bahnitém terénu. V botách se cítím velmi komfortně, jsou moc pohodlné. Botky jsou širší, ale krásně obepínají nohu. Tkaničky jsou pevné, utahují se jedním tahem pomocí systému Quicklace. Snadno se nazouvají a vyzouvají.

Srovnání s předchozím modelem Salomon Speedcross 5
Speedcross 6 má ve srovnání s modelem 5 jinou výšku podešve pod patou a špičkou, drop ale zůstává stejný. Výhodou je, že jsou o něco lehčí. O dalších rozdílech mezi Speedcross 6 a Speedcross 5 se dočtete v předchozím článku.

Nadšení z pohodlí a trakce od prvního výběhu
Použité materiály jsou parádní. Hustá síťovina zabraňuje zachycení nečistot mezi chodidlem a stélkou. Nylonový materiál odolává roztržení a oděru. Do bot neteče a je v nich teplo. Maximální přilnavost na sypkém, měkkém, nerovném terénu. Salomon Speedcross 6 je super tréninková bota. Doporučuji každému, kdo se chce cítit stabilně a komfortně.

S našimi zákazníky jsme testovali Speedcross 6 na společném výběhu a Martin Rada běžel v jejich čele. Skalní příznivce běhu v terénu neodradil ani silnější déšť. Ale Speedcrossy jsou stvořené pro měkký, mokrý a blátivý povrch, takže podmínky pro testování byly vlastně naprosto ideální. Každý rok pořádáme několik testovacích běhů, pokaždé se zaměřením na jiný typ boty. Sledujte náš Facebook a příště se přidejte.
VÝHODY:
- přilnavost
- váha
- není v nich zima
- nekompromisní vzorek
- vysoké odpružení
- zpevněná špička boty
- zpevněná pata
NEVÝHODY:
- bota není vhodná na kamenitý terén





Další články ze světa sportovního vybavení:
Recenze: Funkční triko, které dokáže využít pocení ke zlepšení sportovního výkonu, to je X-Bionic ACC
Představte si funkční triko, které dokáže chytře využít pocení ve váš prospěch a podle potřeby vás při sportovním výkonu ochladit, nebo naopak zahřát, navíc je pohodlné jako druhá kůže. Přesně takové je triko od X-Bionic ACC, které pro nás otestovala vytrvalostní běžkyně Monika Stejskalová. Jak fungují technologie X-Bionic v praxi a jaké jsou hlavní výhody […]
Průvodce batohů Salomon: Pomůžeme vám vybrat ten pravý na běh, turistiku nebo cesty do práce
Když přijde na výběr batohu, máte tolik možností, až z toho může jít hlava kolem. Ultramaratoncům se bude hodit co nejlehčí běžecká vesta, turisti naopak ocení odolnost a praktičnost. Mezi batohy značky Salomon najde každý svého favorita. Jak tedy vybrat ten pravý batoh? Potřebujete praktický batoh na různé sportovní aktivity? Tak právě pro vás jsou […]
Recenze: Skvěle osvítí terén a sama mění intenzitu svícení, to jsou podle Tomáše Štveráka výhody čelovky Petzl Nao RI
Tomáš Štverák je novopečený vítěz letošního ročníku extrémního závodu na Lysou horu – LH24. Po 24 hodinách v mrazu měl v nohách těžko uvěřitelných 160 kilometrů a nastoupaných 10 700 výškových metrů. A protože polovinu trasy absolvoval ve tmě, měl skvělou příležitost otestovat čelovku Nao RI od Petzl. Jak se mu osvědčila? Jaké jsou její […]