Už žádné vyvrtnuté kotníky! Představujeme Salomon X ULTRA 4

Zpět

Představujeme vám tahouna Salomon outdoorové kolekce jaro/léto 2021.
Model X ULTRA 4 má rozhodně co nabídnout a posouvá hranice turistických bot zase o kousek dál.

XULTRA_4_12_Carrousel_1080x1080_02_02
hfbdk

Čtvrtá inovovaná generace oblíbeného modelu X ULTRA 4 v sobě kombinuje lehkost a všestrannost běžeckých bot s odolností a stabilitou těch turistických. Boty prošly dlouhodobými a velmi podrobnými biomechanickými studiemi, jejichž cílem bylo zajistit co nejvyšší míru stability a naopak snížit rizikovost úrazů nohy. Dámská varianta je navržena s ohledem na odlišnou fyziologii ženského chodidla, proto je pánský a dámský model v řadě věcech na první pohled odlišný.

Salomon je už pěknou řadu let vnímán jako lovebrand pro všechny milovníky outdooru. Díky širokému spektru produktů není nutné dělat kompromisy. Vyberete si vhodnou výbavu od obuvi, přes oblečení a doplňky pro jakoukoliv aktivitu, ať už se pohybujete v náročných podmínkách velehor, nebo v městském parku. Největší váhu dáváme komfortu a bezpečnosti, ale nezapomínáme ani na inovativní design, ve kterém se budete cítit skvěle.

 V kolekci jaro 2021 je k nalezení dlouhý seznam produktů vytvářejících z pobytu v přírodě komplexní zážitek. Dovolíme si tvrdit, že celá řada splňuje všechna náročná očekávání a činí tak pohyb mnohem jednodušší a příjemnější. Salomon umí efektivně využívat mnohaletých zkušeností a jako lídr na trhu v trail runningu všechny poznatky přenesl do vývoje produktů pro další outdoorové sporty - teď konkrétně turistiky. Výsledkem jsou lehké a přitom bezpečné a vysoce funkční modely obuvi, oblečení, batohů a dalšího vybavení. Se správnou pomocí se turistika stává opravdovým sportem s překonáváním přírodních vlivů i sebe sama.

X ULTRA W PAIRE.jpg.cq5dam.web.11608.8708
X ULTRA W PAIRE 02.jpg.cq5dam.web.11608.8708
SILHOUETTE W 02.jpg.cq5dam.web.9762.7323

Zářným příkladem jsou právě již zmíněné X ULTRA 4 GTX. Jedná se o hybridní model bot s turistickými technologiemi pro ochranu chodidla a lehkostí trail runningových bot. Celý koncept tohoto produktu je výsledkem dlouhodobých a velmi podrobných biomechanických studií, jejichž cílem bylo zajistit co nejvyšší míru stability a naopak snížit rizikovost úrazů nohy.

Věděli jste, že až 80% všech zranění, která jsou způsobena při turistice, jsou vyvrtnutí kotníku?

Salomon se z toho důvodu zaměřil právě na tuhle problematiku a nový model X ULTRA 4 byl vyvinut s výrazně vyšší ochranou a mírou bezpečnosti pro pohyb v náročném terénu.

BENEFITY

Hbitost

S využitím našich odborných znalostí v oblasti trailového běhu je tato bota lehčí a hbitější, takže i na nerovném terénu zůstanete svižní.

Vysoká stabilita

Nově vylepšená zpevňující vložka chassis ADV-C uchovává v bezpečí šlachy a vazy kolem kotníku a chrání proti jeho vyvrtnutí bez omezení mobility v tahu vpřed.

Přilnavost v jakémkoliv terénu

Podrážka Contagrip® MA drží i v mokrých a kluzkých podmínkách, což oceníte především při cestě z kopce.

Pokud se koukneme novým X ULTRA 4 GTX na zoubek, pyšnit se mohou lehkostí a obratností běžeckých bot a stabilitou, přilnavostí a odolností vůči vlhkosti, což jsou základní vlastnosti bot turistických. Dříve zmíněnou ochranu kotníku proti vyvrtnutí zajišťuje převážně zpevňující vložka chassis ADV-C, která se táhne diagonálně z boku boty od podrážky až k tkaničkám. Můžete si představit, že botu vezmete do ruky a zkusíte ji ždímat jako mokré prádlo. Přesně tomuto pohybu se chassis snaží zabránit a předcházet úspěšně zraněním, aniž by omezovala pohyb a mobilitu ve směrech, které jsou naopak žádoucí.

Podešev z Contagrip® MA zajišťuje maximální přilnavost i na mokrém kameni, zejména pak při sestupu. Zesílená špička zase chrání vaše prsty před nakopnutím. Díky lehkosti a ochraně se funkce boty dá shrnout heslem: "Hbitě vzhůru, bezpečně dolů". Zvolit si lze mezi nižší a vyšší (kotníkovou) variantou, stejně jako s Gore-tex nepromokavou technologií, jako bez ní. Pro širší nohy se vyrábí i wide fit s 1,2 centimetry na šířku navíc.

Důraz je kladen na odlišnou fyziologii dámského chodidla

Salomon Usage until 2023-07-01

Dámský model je navržen s ohledem na odlišnou fyziologii ženského chodidla. Začíná to klasicky nižší hmotností boty a vyšším pohodlí díky použití měkčích materiálů na jazyku a okolo kotníků. Navíc se liší tvarem vstupu do boty ze zadní části boty. Podpora kotníku chassis, kterou můžete vidět diagonálně na boční straně boty, je lehce posunuta do jiných částí.

Dámská bota

Pánská bota

xultra-1
rozdily zeny x muzi

MODELY

X ULTRA 4 GTX

pánské

X ULTRA 4 GTX

dámské

X ULTRA 4

pánské

X ULTRA 4

dámské

X ULTRA 4 GTX MID

pánské

X ULTRA 4 GTX MID

dámské

X ULTRA 4 GTX WIDE

Řada WIDE je vyrobena pro širší chodidla.
Bota je o 12 mm širší, než klasická verze.

pánské